Zamknij
REKLAMA

Tego jeszcze nie było! Na mecz Anwilu dojedziesz darmowym autobusem MPK

15:13, 18.05.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Kibice mogą dojechać na mecz Anwilu darmowymi autobusami. Fot. archiwum DDWloclawek.pl

Miejski przewoźnik zachęca do jeżdżenia na mecze play-off w Hali Mistrzów autobusami. Darmowe kursy zaplanowano na wtorek (21.05.) oraz - jeśli Anwil wygra pierwszy mecz u siebie - na czwartek (23.05.).

Specjalnie na mecz (lub mecze) Anwilu Włocławek z Arką Gdynia MPK uruchamia linie umożliwiające dojazd do Hali Mistrzów z Zazamcza, Południa i Michelina.

- Chcemy przekonywać mieszkańców Włocławka, że warto przesiadać się na transport zbiorowy, więc musimy pokazywać, że ten transport jest fajny, w miarę komfortowy i można z niego skorzystać. Chcemy pokazać jego dobre strony, np. to, że nie trzeba strać kilka minut w korku, żeby wyjechać z parkingu. Włocławek kocha koszykówkę, stąd pomysł ułatwienia dojazdu i powrotu z meczów – tłumaczy Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.

Autobusy, na których zamiast numeru będzie widniało hasło „Hala Mistrzów” będą kursować będą następującymi trasami:

  1. Michelin (pętla Dębowa) – Jana  Pawła II – Planty – Kruszyńska – Królowej Jadwigi – Chopina  – Hala Mistrzów. Start 16:50,
  2. Toruńska (MPWiK) – Okrzei – Wronia – Kruszyńska – Królowej Jadwigi – Hala Mistrzów. Start 16:55,
  3. Promienna – Budowlanych – Wieniecka – Okrzei – Kilińskiego – Pl. Wolności –Chopina – Wronia – Kruszyńska – Królowej Jadwigi – Chopina – Hala Mistrzów. Start -16:55.

Autobusami będzie można także wrócić do domów. Odjazd zaplanowano na 15 minut po zakończeniu meczów. Autobus do Michelina wystartuje z przystanku Chopina Cmentarz (przy głównej bramie cmentarza) i będzie oznakowany jako „Mecz – Dębowa”. Autobusy w kierunku Zazamcza odjadą z przystanku Chopina Delfin i będą oznakowane hasłami: „Mecz – Toruńska” i „Mecz – Promienna”. Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się tutaj.

We wtorek (21.005.) urzędnicy chcą też ułatwić powrót z meczu tym osobom, które zdecydują się pojechać do Hali Mistrzów samochodami. Po zakończeniu spotkania na jednym ze skrzyżowań będzie testowany Inteligentny System Transportowy.

Specjaliści z firmy, która wdrażała ITS, będą po meczu bardzo uważnie analizować z naszymi pracownikami ruch i będą starali się na bieżąco reagować na potrzeby komunikacyjne kierowców wracających z meczu – zapowiada Kukucki.

Priorytet przejazdu dla kierowców wracających z Hali Mistrzów będzie wprowadzony na skrzyżowaniu ul. Wroniej i al. Chopina.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

telebimtelebim

3 0

a gdzie strefa i telebim ?? 17:51, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone