Zamknij
REKLAMA

Codzienność Amelii to taniec, jazda konna i... dystrakcje podniebienia

15:00, 04.02.2020 | G.S.
Skomentuj
Amelia uwielbia konie. Fot. Archiwum prywatne.
REKLAMA

Amelia Rogalska z Włocławka ma już 12 lat. Kiedy tańczy, widzowie mają łzy w oczach, jest uwielbiana przez kolegów, jeździ konno. Z drugiej strony, jej codzienność to kolejne operacje twarzoczaszki, ból i niepewność.  

Dziewczynki, a teraz już nastolatki Amelii Rogalskiej, która urodziła się z zespołem wad twarzoczaszki, związanym m.in. z ubytkiem kości twarzy i niedosłuchem, czytelnikom Dzień Dobry Włocławek przedstawiać nie trzeba. Kibicujemy jej od lat. 

[WIDEO]1869[/WIDEO]

Amelia przeszła już około dwadzieścia zabiegów i operacji. Od zwykłych drenaży uszu, plastyk i rekonstrukcji lewej powieki, po obustronną plastykę stawów skroniowo-żuchwowych, osteotomię żuchwy z założeniem dystraktorów, rekonstrukcję kości jarzmowych, dystrakcję gałęzi żuchwy. 

W tym roku czekają ją kolejne operacje twarzoczaszki - implantacje stawów skroniowo-żuchwowych, dystrakcje podniebienia. Planowane są również konsultacje laryngologiczne i laryngologiczne związane z bolesnymi ćwiczeniami w obrębie buzi Amelki. 

Rodzice 12-latki cieszą się, że pomimo wszystkich wyzwań z jakimi los każe się dziewczynce zmagać, i  tych zdrowotnych, i dotyczących akceptacji i tolerancji wśród dzieci i dorosłych, Amelka jest nastolatką otwartą na świat i ludzi. Spełnia swoje marzenia w tańcu, na zajęciach hipoterapii, czy w wolontariacie we włocławskim schronisku dla zwierząt.

Każdy z nas może pomóc Amelce przekazując 1% podatku. Pieniądze na leczenie i rehabilitację można przekazywać na konto Fundacji Humanitarnej. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Dorota2Dorota2

10 0

Rodzice muszą być z niej bardzo dumni. Z pewnością przyda im się każda pomoc. Trzymamy kciuki za Amelkę i jej rodziców. 15:18, 04.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntyGlupotaAntyGlupota

5 0

Mam nadzieje,ze sporo osob komentujacych i czytajacych DDW, postara sie o ten gest i przy rozliczaniu swojego Pit-u przekaze 1% podatku na rzecz Amelii..W koncu to nic nie kosztuje, a naprawde mozna realnie wspomoc w potrzebie.. 18:14, 04.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pozdrawiam AmelkęPozdrawiam Amelkę

2 0

Jestem pełen podziwu dla niej! Ma dopiero naście lat, a już tyle medycznych przejść. Wiem, czym to pachnie, ponieważ mam swoje szpitalne przejścia chirurgiczne. I kocham konie! Trzymaj się dziecko! 13:17, 05.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA