Zamknij
REKLAMA

W tym tygodniu możemy czuć się gorzej. Wszystko przez... pogodę

09:00, 13.07.2020 | R.M.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Początek tygodnia nie będzie jeszcze zbyt ciepły, ale później sytuacja się poprawi. Na jaką temperaturę możemy liczyć?

Na początku tygodnia pozostaniemy we Włocławku w chłodniejszej masie powietrza, stąd maksymalnie w ciągu dnia 20-22 st. i chłodne poranki, z temperaturą na poziomie 9-11 st. Przeważać będzie pogoda bezopadowa.

W środę przejściowo napłynie cieplejsze powietrze i mamy szansę na 24-25 st. Z kolei w czwartek nasuną się opady (czasami może popadać mocniej), w trakcie których temperatura obniży się do 19-20 st.

- W piątek ponownie zacznie do nas docierać cieplejsze powietrze i koniec tygodnia przyniesie popołudniami temperaturę rzędu około 24 st. Ponownie przeważać będzie pogoda bezopadowa, a słońce będzie przeważać nad chmurami

- mówi Rafał Maszewski, klimatolog.

Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością z zachodu, a ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na obniżonym poziomie.

Warunki biometeorologiczne będą przeważnie obojętne i tylko w połowie tygodnia ulegną pogorszeniu – odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, skłonność do bólów głowy i większe zmęczenie oraz rozdrażnienie.

W powietrzu w wysokim stężeniu będą się unosić pyłki silnie uczulających traw i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria oraz pyłek szczawiu i pokrzywy.

[PYLKI]1594622114841[/PYLKI]

 

(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA