Zamknij
REKLAMA

Czy pogoda we Włocławku się poprawi? Są dobre informacje

09.57, 11.07.2022 Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

We Włocławku poniedziałek będzie najchłodniejszym dniem tygodnia. We wtorek stopniowa poprawa pogody i o kilka stopni cieplej. A co dalej. Szczegóły w tym tekście. 

W poniedziałek możemy liczyć we Włocławku na temperaturę maksymalną poniżej 20 st. Do tego okresami popada głównie przelotny silniejszy deszcz i może zagrzmieć burza.

We wtorek stopniowa poprawa pogody i o kilka stopni cieplej, choć poranek jednak nadal bardzo chłodny. W środę po południu powinno już być gorąco - do 26; 27 st.

Jaka pogoda we Włocławku na weekend?

W czwartek i piątek ponownie napłynie chłodniejsza masa powietrza, ale w niedużym stopniu to odczujemy bo popołudniami temperatura będzie wzrastać do 22; 24 st. Zwłaszcza w piątek i sobotę wcześnie rano ponownie bardzo chłodno (10; 11 st.). Słońce powinno jednak dominować nad niegroźnymi chmurami.

Od niedzieli zacznie się napływ coraz bardziej gorącego powietrza i w niedzielę po południu możemy liczyć na przekroczenie 25 st., a do tego będzie sucho i nie zabraknie słońca.

Wiatr przez większość tygodnia powieje z północnego zachodu i zachodu – będzie umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na lekko obniżonym poziomie. Warunki biometeorologiczne będą na ogół korzystne, ewentualnie obojętne, tylko w poniedziałek niekorzystne.

Pogoda coraz częściej, z wyjątkiem poniedziałku będzie sprzyjać zapyleniu powietrza – w powietrzu w znacznym stężeniu będzie obecny pyłek traw, pokrzywy i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1657526578981[/PYLKI]

 
(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%