Zamknij
Ważne

Twój sklep w smartfonie

Materiał Partnera + 15:23, 12.10.2018 Aktualizacja: 15:25, 12.10.2018

W szybkim tempie rośnie liczba Polaków dokonujących zakupów w sieci. Logicznym następstwem tego zjawiska jest fakt, że ponad połowa z nich robi to przy pomocy smartfonów. Jak przekonać użytkownika telefonu komórkowego do robienia zakupów w twoim sklepie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

STRONA MOBILNA

Spróbujcie przy pomocy swojego telefonu wejść na stronę, która nie jest przystosowana do wyświetlania na małym ekranie. Mikroskopijna czcionka nie daje się odczytać, a grafika możliwa jest do obejrzenia jedynie fragmentami.

- Taki dyskomfort powoduje ucieczkę klienta ze strony, tym bardziej, że w grę wchodzą tu jego pieniądze – zauważa przedstawiciel sklepu z naturalnymi kosmetykami spa.anled.pl, należącego do firmy Anled Systems - importera i dystrybutora produktów takich firm jak m.in.: Les Argiles du Soleil, Richards&Appleby Ltd, czy Bio Fresh Ltd. – Kto zawierzyłby je nieczytelnemu formularzowi koszyka zakupowego?

Istnieją trzy drogi ku temu, by twój sklep stał się przyjazny dla użytkowników małych ekranów: strona mobilna, strona responsywna lub aplikacja mobilna.

PRZEDE WSZYSTKIM PROSTOTA

Długa i złożona ścieżka zakupowa jest czymś, co użytkownikowi smartfona sprawia najwięcej kłopotów. Właściciel firmy Fastpol Invest, zaopatrującej przedsiębiorstwa w krajowe i zagraniczne artykuły BHP oraz przeciwpożarowe, dostępne w sklepie bhpfast.pl, podkreśla, że na ekranie powinno znajdować się jak najmniej elementów nawigacyjnych, zmuszających do podjęcia kolejnych akcji. Idealny mechanizm witryny opiera się na prostocie: czytelnym katalogu, osiąganej jednym kliknięciem liście produktów, czy łatwym przejściu do karty artykułu.

- Tu nie potrzeba specjalistycznych badań. Sam spróbuj zrobić zakupy w swoim sklepie, poproś również o to swoich znajomych – radzi doradca klienta ze spółki CR Iluminacje, projektanta i wykonawcy elementów świetlnych do ozdabiania m.in. elewacji i ciągów ulicznych, które prezentuje na stronie cr-iluminacje.pl. - Po kilku próbach będziesz już wiedział, w którym miejscu cykl zakupowy zaczyna sprawiać trudność.

Usuń niepotrzebne kroki, w odpowiednich miejscach umieść krótkie informacje. W ten sposób zakupowej ergonomii stanie się zadość.

JAK NAJMNIEJ PISANIA

Wirtualne klawiatury na ekranach smartfonów są coraz bardziej precyzyjne i łatwe w obsłudze. Mimo to pisanie na nich dla wielu ludzi jest źródłem mniejszego lub większego dyskomfortu. Weź to pod uwagę w trakcie projektowania sklepu mobilnego. Przedstawiciel sklepu alldrux.pl z dobrymi jakościowo koszulkami i kreatorem, umożliwiającym samodzielne zaprojektowanie nadruku, doradza takie urządzenie strony, by użytkownik nie musiał wypełniać skomplikowanych formularzy, a dane do wysyłki ograniczały się do niezbędnego minimum. Warto dać też możliwość robienia zakupów bez rejestracji – zawsze to jeden formularz mniej.

BEZPIECZEŃSTWO I PRYWATNOŚĆ
Przedstawiciel sklepu mixit.pl, w którym można samodzielnie skomponować dla siebie mieszankę musli z m.in. owocami liofilizowanymi, orzechami lub czekoladą, podkreśla znaczenie zastosowania na stronie protokółu szyfrowania danych SSL:

- To jest podstawowy element tworzenia u klienta poczucia bezpieczeństwa. Jeśli prosisz go o podanie danych, informuj, do czego są ci one potrzebne. Jeśli odbiorca przekazał je wyłącznie w celu wysyłki, uszanuj to.

Dodamy do tego potrzebę przygotowania regulaminu sklepu, dzięki któremu można w łatwy sposób rozwiać ewentualne wątpliwości.

Zachęcamy posiadaczy sklepów do dostosowania swojej strony do możliwości małych ekranów smartfonów. Dzięki temu dotrzecie do ogromnej rzeszy nowych potencjalnych klientów.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Rudery na Chmielnej do wyburzenia. Znamy plany miasta

Oby parking był zielony. Miejsce do parkowania w postaci kratki kostki z trawą nisko rosnącą lub specjalnym mchem. A drogi asfaltowe. Do tego drzewa i rośliny przy chodnikach. Parking ogólnodostępny i żeby wygląd był elegancki bo wyburzenie pierzei zrobi jakąś wyrwę i to trzeba wykonać estetycznie nie jak betonozowa pustynia

Betonzoa Nie 🙂‍↔️

11:43, 2025-07-03

Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem

Nigdy nie jadę tam więcej niż 70 km/h za dnia a nad ranem i wieczorem i nocą 60 km/h. Może dlatego, że jeżdżę codziennie i widziałem tam mnóstwo zwierząt, może dlatego, że widziałem mnóstwo wypadku nie myślących osób, może dlatego, że nie wierzę w magię ale zna fizykę, i jazda nauczyła mnie że jak nie myślisz za kółkiem to sam sobie sprowadzasz nieszczęście. Bywają wypadki ale to są Wypadki gdy Zrobisz wszystko trzeba ale nie w sytuacji gdy jedziesz na złamanie karku... Dodam że wszędzie zdążam i rocznie robię 60-70 tysięcy kilometrów...

Jaccek

11:38, 2025-07-03

Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem

Dlaczego: nadal między Włocławkiem a zjazdem wjazdem na Autostradę A1 ten krótki odcinek niecałe 4 km nadal nie ma 2x2 pasów w każdą stronę, do tego ścieżki rowerowej i chodnika obok, siatek ochronnych i przejścia naziemnego nad trasą dla zwierząt. Autostrada oddana jest już od 13 lat! A takie minimum to powinna być ścieżką rowerowa z chodnikiem już dawno. Przecież tam jechać rowerem to śmierć lub kalectwo. Jak to jest,że dojazd do pracy jest łatwiejszy do Chocznia, bo są ścieżki od Włocławka i dalej a do strefy niemożliwe! Chyba, że ktoś chce jechać kilkanaście km od Wieńca to tak.

2x2 4 km

11:34, 2025-07-03

Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem

Trzeba trochę myśleć jak się jedzie ,tyle się piszę o wypadkach zwierząt leśnych ale prędkość tylko się liczy a nie bezpieczeństwo.Kiedy kierowcy wezmą sobie do serca co ???

Asia 48

11:31, 2025-07-03

0%