Zamknij

Wigilia pracownicza - jak ją zorganizować?

09:08, 13.12.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:10, 13.12.2019
Skomentuj

Organizacja wigilii pracowniczej w wielu firmach jest już tradycją – zarówno w dużych międzynarodowych przedsiębiorstwach, jak i małych firmach o zasięgu lokalnym. W zależności od zwyczaju lub liczby zatrudnionych uroczystość przybiera różne formy, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się kolacja lub małe przyjęcie. Co trzeba uwzględnić, planując tego typu integrację z pracownikami?

Odpowiedni termin

W tak „gorącym” okresie, związanym nie tylko z przygotowaniami bożonarodzeniowymi u pracowników, ale także z pracą zawodową i końcem roku, niezwykle istotny będzie dobór terminu. W końcu nikt nie wyobraża sobie udziału w wigilii pracowniczej 24 grudnia lub w dzień poprzedzający to święto.  Co na pewno należy wziąć pod uwagę, wybierając czas?

  • Data wigilii pracowniczej w żaden sposób nie może kolidować z bieżącą pracą.
  • Pracownicy powinni być uprzedzeni o spotkaniu wcześniej – przynajmniej kilka dni wcześniej, by mogli odpowiednio zorganizować sobie czas.
  • Godzina kolacji nie powinna być wieczorna/po godzinach pracy – w związku z „domowymi” obowiązkami może stanowić to bardzo duży problem dla pracowników i znacząco utrudnić im np. świąteczne zakupy.

Miejsce spotkania

Równie istotne znaczenie ma miejsce spotkania. Często organizuje się wigilię w biurze lub po prostu w miejscu pracy. Nie da się jednak ukryć, że w takiej sytuacji trudno o prawdziwie świąteczną atmosferę. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się wigilie urządzane w restauracjach. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przykładowo, w Estella.pl, włoskiej restauracji w Poznaniu, można skorzystać z kilku dostępnych opcji zorganizowania przyjęcia, m.in.:

  1. Zaaranżować wigilię w jednym z lokalów należących do restauracji.
  2. Zamówić posiłki z restauracji pod wskazany adres.

Restauracje coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, dlatego istnieje możliwość wyboru najbardziej pasującego do potrzeb uczestników przyjęcia menu (uwzględniającego upodobania kulinarne i nietolerancje pokarmowe).

Pomoc pracowników

Warto mieć na uwadze to, że wigilia firmowa wcale nie musi być „sztywnym” spotkaniem – mogą pojawić się na niej dodatkowe atrakcje, np. konkursy pracownicze czy inne tego typu zabawy integracyjne (wspólne robienie prezentów, gry zespołowe). W tym celu najlepiej zaangażować pracowników w organizację tego przedsięwzięcia. Takie działanie nie tylko usprawni pracę nad imprezą, ale także pozwoli zrozumieć potrzeby i oczekiwania zatrudnionych względem firmowej kolacji wigilijnej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%