Nie od dziś wiadomo, że podróżowanie rozwija nasze horyzonty i kształtuje charakter. Nie zawsze jednak mamy czas lub zaplecze finansowe aby realizować nasze marzenia.
Otwórz się na świat: 8 książek o podróżach i innych krajach
Przyjrzyjcie się zebranym przez nas najlepszym książkom o podróżach które przeniosą was w inny świat w dowolnym dla was miejscu i porze.
Kompletny obraz bardzo zróżnicowanej kulturowo Indonezji, napisany w reporterskim stylu. Autor opisuje życie nie tylko w stolicy kraju ale także wśród plemion, wciąż żyjących jak ludzie pierwotni. Szczegółowe przedstawienie tradycji i obyczajów ludności z profesjonalnym komentarzem autora, który często tłumaczy skąd biorą się pewne zależności na terenie kraju. Wycieczka przez Indonezyjskie wyspy, rzeki i historię. Prawdziwa gratka dla wszystkich podróżników.
Dzika i pełna niespodzianek wyprawa busem przez Australię. Czteroosobowa ekipa wielokrotnie była poddawana próbom zmierzenia się z prawdziwą naturą kraju. Burze piaskowe, szarańcza, krokodyle, przeróżne jadowite insekty i węże wielkości ptaka - wszystko to dla wielu osób nie brzmi jak miejsce, do którego chcieliby się udać w podróż. Jednakże załodze kultowego busa przemierzającego glob przyświeca inny cel- pokazanie Australii takiej, jaka jest naprawdę.
2.”Witajcie na cholernej Arktyce” Blair Braverman
Pasjonująca podróż do serca Arktyki. Razem z autorką książki poznacie niebezpieczeństwa czyhające w tym pięknym, lecz bezlitosnym krajobrazie, oraz przyjrzycie się z bliska panującym wewnątrz kontynentu obyczajom. Ze słonecznej Kalifornii na kraniec Północy, dokładnie takie marzenie miała kochająca zimę Blair Braveman. Sen ten udało jej się spełnić w wieku 18 lat, a niedługo potem przyszło jej się zmierzyć z pełnym wyzwań życiem w krainie lodu.
3.“I znowu kusząca Kanada” Arkady Fiedler
Arkady Fiedler udał się po raz szósty w podróż na północ Ameryki. Książka stanowi zapis z jego podróży w roku 1961, wzbogacony o tematy historyczne i adnotacje dotyczące kultury kraju. Kanada stanowiła dla autora prawdziwy afrodyzjak przez wiele lat, co daje się odczuć na każdej stronie książki. Fascynująca opowieść o pasji i odwadze. Przekonaj się sam za co tak bardzo autor pokochał Kanadę!
4.“Pacyfik i jeszcze dalej” Rafał Sigiel
Rafał i Paulina to dwójka odważnych, szukających swojego miejsca na Ziemi ludzi, którzy w pewnym momencie swojego ustatkowanego życia, decydują się na zostawienie wszystkiego i udanie się w podróż życia. Ich droga nie zawsze prezentuje się gładko, jednak para nie traci optymizmu i z pełnym dystansu humorem przekazuje czytelnikowi napotkane problemy oraz ich niestandardowe rozwiązania. Jachtostopem przez Pacyfik i z otwartym umysłem przed siebie, jak zakończy się podróż dwójki podróżników?
5.“Wyspa kochających lemurów” Arkady Fiedler
Arkady Fiedler po raz kolejny w podróży. Tym razem udaje się na zielony Madagaskar i w towarzystwie lemurów przemierza malownicze zakątki wyspy. Książka przedstawia wyspę z perspektywy europejczyka, który wdaje się w pasjonujące rozmowy z lokalną ludnością oraz opisuje krajobrazy Madagaskaru, który zniewala pięknem swojej przyrody. Podróż z Arkadym Fiedlerem na pewno na długo osiądzie w waszej pamięci!
6.“Chiny - nie do wiary!” Kinga Lityńska
Kwintesencja piękna i sprzeczności społeczeństwa ludności chińskiej, których doświadczyła Kinga Lityńska podczas czterech lat doświadczania ich na własnej skórze. Chiny jakich dotąd nie znaliście, szczegółowe opisy i wnikliwe analizy autorki, zestawione z kontrastem do Europy. Książka prezentuje studium zarówno warstwy powierzchownej kraju jak i najdrobniejszych aspektów codziennego życia chińczyków.
7.“Białoruś imperium kontrastów” Artur Zygmuntowicz
Niesamowita podróż do wnętrza kraju wielu sprzeczności, równocześnie tak rzadko odwiedzanego przez turystów, w tym polaków. Zobaczycie tutaj monumentalne pozostałości czasów sowietów, a także najbardziej nowoczesne przedsiębiorstwa. Wraz z autorem dowiecie się więcej na temat niezwykle gościnnej mentalności Białorusinów i przekonacie się, że odwiedzanie sąsiadów może być równie ciekawe co wyprawa do Azji.
Rudery na Chmielnej do wyburzenia. Znamy plany miasta
Oby parking był zielony. Miejsce do parkowania w postaci kratki kostki z trawą nisko rosnącą lub specjalnym mchem. A drogi asfaltowe. Do tego drzewa i rośliny przy chodnikach. Parking ogólnodostępny i żeby wygląd był elegancki bo wyburzenie pierzei zrobi jakąś wyrwę i to trzeba wykonać estetycznie nie jak betonozowa pustynia
Betonzoa Nie 🙂↔️
11:43, 2025-07-03
Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem
Nigdy nie jadę tam więcej niż 70 km/h za dnia a nad ranem i wieczorem i nocą 60 km/h. Może dlatego, że jeżdżę codziennie i widziałem tam mnóstwo zwierząt, może dlatego, że widziałem mnóstwo wypadku nie myślących osób, może dlatego, że nie wierzę w magię ale zna fizykę, i jazda nauczyła mnie że jak nie myślisz za kółkiem to sam sobie sprowadzasz nieszczęście. Bywają wypadki ale to są Wypadki gdy Zrobisz wszystko trzeba ale nie w sytuacji gdy jedziesz na złamanie karku... Dodam że wszędzie zdążam i rocznie robię 60-70 tysięcy kilometrów...
Jaccek
11:38, 2025-07-03
Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem
Dlaczego: nadal między Włocławkiem a zjazdem wjazdem na Autostradę A1 ten krótki odcinek niecałe 4 km nadal nie ma 2x2 pasów w każdą stronę, do tego ścieżki rowerowej i chodnika obok, siatek ochronnych i przejścia naziemnego nad trasą dla zwierząt. Autostrada oddana jest już od 13 lat! A takie minimum to powinna być ścieżką rowerowa z chodnikiem już dawno. Przecież tam jechać rowerem to śmierć lub kalectwo. Jak to jest,że dojazd do pracy jest łatwiejszy do Chocznia, bo są ścieżki od Włocławka i dalej a do strefy niemożliwe! Chyba, że ktoś chce jechać kilkanaście km od Wieńca to tak.
2x2 4 km
11:34, 2025-07-03
Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem
Trzeba trochę myśleć jak się jedzie ,tyle się piszę o wypadkach zwierząt leśnych ale prędkość tylko się liczy a nie bezpieczeństwo.Kiedy kierowcy wezmą sobie do serca co ???
Asia 48
11:31, 2025-07-03