Sławomir Ochociński w grudniu bardzo ciężko przeszedł zakażenie covid-19. Musiał być leczony w szpitalu. Po chorobie jego płuca były tak osłabione, że potrzebował rehabilitacji. Jak tlenoterpia hiperbaryczna zmieniała jego życie w kilkanaście dni?
- Nie byłbym w stanie bez przerw wejść na drugie piętro - wspomina Sławomir Ochociński swój stan po przejściu zakażenia koronawirusem.
Dlaczego postanowił spróbować tlenoetarapii w komorze hiperbarycznej w Gabinecie Tlenoterapii Hiperbarycznej HIPERMEDICO we Włocławku?
- Po zapoznaniu się z literaturą doszedłem do wniosku, że skorzystam z tej metody. Miałem przekonanie, że to może mi pomóc - mówi pacjent.
Jeśli jesteście Państwo ciekawi, jakie były efekty tlenoterapii i jak szybko się pojawiły, zachęcamy do obejrzenia poniższego wideo. Dowiecie się z niego także, jak wygląda zabieg tlenoterapii w komorze hiperbarycznej i przygotowania do niego.
Dlaczego tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest tak skuteczna?
Tlenoterapia hiperbaryczna to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda leczenia wielu chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia w komorze hiperbarycznej.
W specjalnej komorze pacjentowi podawany jest czysty tlen pod ciśnieniem. Dzięki temu do jego organizmu dostaje się kilkakrotnie tlenu więcej niż z normalnie wdychanego powietrza.
Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne sprawia, że tlen przenika przez tkanki i pozbawia go barier fizjologicznych. Innymi słowy, przenika tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać i trafia np. do obszarów źle ukrwionych. Mogą to być miejsca po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich lub trudno gojące się rany.
Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia. Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne.
Komu pomoże tlenoterapia?
Lista pacjentów, którym zalecane jest skorzystanie z tej metody, jest bardzo długa.
Po pierwsze, osoby cierpiące z powodu trudno gojących się ran, grzybic, chorób o podłożu autoimmunologicznym, stanów zapalnych, chorób układu nerwowego, schorzeń układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca), anemii, obrzęków, przewlekłych chorób skóry i cukrzycy.
Również innego rodzaju choroby przewlekłe, takie jak zakażenia, uszkodzenia popromienne, martwice, owrzodzenia, przeszczepy z ryzykiem martwicy, odleżyny, ropnie oraz niewydolność żylna stanowią wskazania do terapii w komorze hiperbarycznej.
Tego typu metoda okazuje się skuteczna także w przypadku osób skarżących się na przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, chorych na depresję oraz u pacjentów z zaburzeniami potencji i płodności.
Tlen hiperbaryczny – jako naturalna i bezinwazyjna metoda profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych – sprawdza się też w walce z uzależnieniami. Regularne seanse w komorze hiperbarycznej sprawiają, że organizm samoistnie zaczyna odrzucać wszelkie toksyczne substancje, jak nikotyna czy narkotyki. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg odbywa się w specjalnie skonstruowanej, certyfikowanej, bezpiecznej komorze hiperbarycznej Hipermedico polskiej produkcji. Na zewnątrz cały czas czuwa specjalista obsługujących sprzęt i monitorujący jego pracę.
W Gabinecie tlenoterapii hiperbarycznej przy ul. Warszawskiej 15 we Włocławku zabieg trwa standardowo do 60 minut. Całkowita liczba zabiegów dla poszczególnych pacjentów jest uzależniona od rozpoznanego schorzenia i zaleceń.
Mali pacjenci w komorze hiperbarycznej przebywają z opiekunem, np. mamą, tatą czy babcią.
We Włocławku Gabinet Tlenoterapii z najwyższej jakości, bezpieczną i certyfikowaną komorą hiperbaryczną znajdziecie Państwo przy ul. Warszawskiej 15 (II piętro).
Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 733 609 070.
Rudery na Chmielnej do wyburzenia. Znamy plany miasta
Oby parking był zielony. Miejsce do parkowania w postaci kratki kostki z trawą nisko rosnącą lub specjalnym mchem. A drogi asfaltowe. Do tego drzewa i rośliny przy chodnikach. Parking ogólnodostępny i żeby wygląd był elegancki bo wyburzenie pierzei zrobi jakąś wyrwę i to trzeba wykonać estetycznie nie jak betonozowa pustynia
Betonzoa Nie 🙂↔️
11:43, 2025-07-03
Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem
Nigdy nie jadę tam więcej niż 70 km/h za dnia a nad ranem i wieczorem i nocą 60 km/h. Może dlatego, że jeżdżę codziennie i widziałem tam mnóstwo zwierząt, może dlatego, że widziałem mnóstwo wypadku nie myślących osób, może dlatego, że nie wierzę w magię ale zna fizykę, i jazda nauczyła mnie że jak nie myślisz za kółkiem to sam sobie sprowadzasz nieszczęście. Bywają wypadki ale to są Wypadki gdy Zrobisz wszystko trzeba ale nie w sytuacji gdy jedziesz na złamanie karku... Dodam że wszędzie zdążam i rocznie robię 60-70 tysięcy kilometrów...
Jaccek
11:38, 2025-07-03
Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem
Dlaczego: nadal między Włocławkiem a zjazdem wjazdem na Autostradę A1 ten krótki odcinek niecałe 4 km nadal nie ma 2x2 pasów w każdą stronę, do tego ścieżki rowerowej i chodnika obok, siatek ochronnych i przejścia naziemnego nad trasą dla zwierząt. Autostrada oddana jest już od 13 lat! A takie minimum to powinna być ścieżką rowerowa z chodnikiem już dawno. Przecież tam jechać rowerem to śmierć lub kalectwo. Jak to jest,że dojazd do pracy jest łatwiejszy do Chocznia, bo są ścieżki od Włocławka i dalej a do strefy niemożliwe! Chyba, że ktoś chce jechać kilkanaście km od Wieńca to tak.
2x2 4 km
11:34, 2025-07-03
Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem
Trzeba trochę myśleć jak się jedzie ,tyle się piszę o wypadkach zwierząt leśnych ale prędkość tylko się liczy a nie bezpieczeństwo.Kiedy kierowcy wezmą sobie do serca co ???
Asia 48
11:31, 2025-07-03