Zamknij
Ważne

Maska antysmogowa, a jej używanie na co dzień

artykuł sponsorowany + 13:02, 20.01.2022 Aktualizacja: 13:04, 20.01.2022

Rosnące zagrożenie koronawirusem oraz pogarszająca się jakość powietrza w miastach i miasteczkach, przyczyniły się do większego zainteresowania maskami antysmogowymi. Biorąc pod uwagę, że są to produkty stworzone do ochrony użytkownika, nie ma najmniejszych wątpliwości co do słuszności ich noszenia. Warto jednak zadbać o ich prawidłowe dobranie. Jak to zrobić? Oto odpowiedź.

Jak działa maska przeciwsmogowa?

Maseczki antysmogowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i skuteczne niż maseczki chirurgiczne lub tekstylne. Dzięki zaawansowanym systemom filtracji pozwalają nie tylko oddychać świeżym, oczyszczonym powietrzem, ale także chronią inne osoby wokół przed wirusami, które możesz rozprzestrzeniać Ty sam. Maski antysmogowe z wymiennymi filtrami zapewniają również lepszą ochronę przed koronawirusem. 

Zazwyczaj są klasyfikowane na podstawie ich skuteczność filtrowania w trzech klasach:

  • FFP1 poziom filtracji co najmniej 80% cząstek w powietrzu,
  • FFP2 co najmniej 94%,
  • FFP3 doskonale zatrzymują co najmniej 99% cząstek.

W przypadku wysokiej jakości zastosowanych materiałów filtracyjnych wystarczy produkt klasy FFP1, aby dobrze spełniał swoje zadanie oczyszczania i dodatkowo umożliwiał swobodny oddech.

W jakich sytuacjach używać maski antysmogowej?

Podstawowym powodem, dla którego ludzie noszą maski antysmogowe, jest oczywiście ochrona przed zanieczyszczeniami powietrza (smogiem, pyłami, aerozolami, benzopirenem) oraz wirusami, alergenami i innymi patogenami. Dlatego maseczkę przeciwsmogową warto nosić na co dzień w takich sytuacjach jak:

  • Przemieszczanie się do pracy wśród zatłoczonych ulic w godzinach szczytu,
  • Spacerowanie po mieście.
  • Podróżowanie komunikacją miejską (autobusem, tramwajem, metrem, pociągiem, samolotem itp.).
  • Uprawianie sportu blisko miejskich obszarów (bieganie, jazda na rowerze, gra w piłkę itp.).
  • Pracowanie w miejscach, w których występuje duże zapylenie lub zadymienie
  • Praca w dużym skupisku ludzi.
  • Podróżowanie do innego kraju lub miasta, które „słynie” z dużego stężenia smogu lub istnieje ryzyko epidemii.

Ponadto maseczki przeciwsmogowe są polecane osobom, które cierpią z powodu sezonowych alergii, mają astmę lub inne problemy z oddychaniem. Są również polecane do noszenia na co dzień jako skuteczna ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową.

Jakie maski antysmogowe nosić na co dzień?

Dla skutecznej ochrony należy nosić maski z certyfikatami, które potwierdzają ich skuteczność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Takie wymogi spełniają na przykład maski przeciwsmogowe Broyx Alfa i Delta. To certyfikowane produkty, które znajdują się obecnie w czołówce półmasek filtrujących w kraju.

W testach, które wykonano w kontekście masek Broyx, ustalono, że:

  • zapewniają filtrację na poziomie ok. 98%,
  • gwarantują komfort oddychania,
  • posiadają możliwość czyszczenia i dezynfekcji,
  • są zgodne z wymogami sanitarnymi,
  • materiały, z których je wykonano, są wytrzymałe i zapewniają komfort użytkowania,
  • ułatwiają oddychanie i odprowadzanie wilgoci dzięki nowoczesnym zaworom wydechowym,
  • mają solidną konstrukcję, która ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie,
  • są doskonale wykończone, dzięki czemu nie powodują ucisku twarzy i dobrze utrzymują się na miejscu.

Jaki model maski Broyx wybrać?

Producent masek antysmogowych Broyx oferuje w sprzedaży dwa modele: Alfa i Delta. Nie różnią się pod względem zastosowanych technologii filtracji. Różnica tkwi w zastosowanym materiale, z którego zrobiono czaszę maski. Model Alfa powstał z użyciem ażurowej włókniny poliestrowej, która gwarantuje wyjątkową paroprzepuszczalność i odprowadzenie potu na zewnątrz. Ten model świetnie sprawdzi się latem i we wszystkie cieplejsze dni. Natomiast model Delta został zrobiony z neoprenu i posiada dodatkowo stabilizujące mocowanie wokół uszu. Idealnie sprawdzi się na chłodniejsze dni, najlepszy do noszenia jesienią i zimą.

Dużą zaletą masek przeciwsmogowych Broyx jest ich nowoczesny wygląd. Stonowane kolory i ciekawe wzornictwo z pewnością wpisuje się w gust nawet najbardziej wymagających osób.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Rudery na Chmielnej do wyburzenia. Znamy plany miasta

Oby parking był zielony. Miejsce do parkowania w postaci kratki kostki z trawą nisko rosnącą lub specjalnym mchem. A drogi asfaltowe. Do tego drzewa i rośliny przy chodnikach. Parking ogólnodostępny i żeby wygląd był elegancki bo wyburzenie pierzei zrobi jakąś wyrwę i to trzeba wykonać estetycznie nie jak betonozowa pustynia

Betonzoa Nie 🙂‍↔️

11:43, 2025-07-03

Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem

Nigdy nie jadę tam więcej niż 70 km/h za dnia a nad ranem i wieczorem i nocą 60 km/h. Może dlatego, że jeżdżę codziennie i widziałem tam mnóstwo zwierząt, może dlatego, że widziałem mnóstwo wypadku nie myślących osób, może dlatego, że nie wierzę w magię ale zna fizykę, i jazda nauczyła mnie że jak nie myślisz za kółkiem to sam sobie sprowadzasz nieszczęście. Bywają wypadki ale to są Wypadki gdy Zrobisz wszystko trzeba ale nie w sytuacji gdy jedziesz na złamanie karku... Dodam że wszędzie zdążam i rocznie robię 60-70 tysięcy kilometrów...

Jaccek

11:38, 2025-07-03

Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem

Dlaczego: nadal między Włocławkiem a zjazdem wjazdem na Autostradę A1 ten krótki odcinek niecałe 4 km nadal nie ma 2x2 pasów w każdą stronę, do tego ścieżki rowerowej i chodnika obok, siatek ochronnych i przejścia naziemnego nad trasą dla zwierząt. Autostrada oddana jest już od 13 lat! A takie minimum to powinna być ścieżką rowerowa z chodnikiem już dawno. Przecież tam jechać rowerem to śmierć lub kalectwo. Jak to jest,że dojazd do pracy jest łatwiejszy do Chocznia, bo są ścieżki od Włocławka i dalej a do strefy niemożliwe! Chyba, że ktoś chce jechać kilkanaście km od Wieńca to tak.

2x2 4 km

11:34, 2025-07-03

Peugeot skasowany po zderzeniu z łosiem

Trzeba trochę myśleć jak się jedzie ,tyle się piszę o wypadkach zwierząt leśnych ale prędkość tylko się liczy a nie bezpieczeństwo.Kiedy kierowcy wezmą sobie do serca co ???

Asia 48

11:31, 2025-07-03

0%