Zamknij

Stół do ping-ponga – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

artykuł sponsorowany + 00:00, 15.02.2022

Ping-pong to niezwykle popularna dyscyplina sportu – 300 milionów graczy z całego świata jest tego najlepszym dowodem. Do gry nie potrzeba wiele, dwie rakietki – lub jedna, jeżeli ćwiczymy samodzielnie – piłeczka oraz stół. To właśnie ten ostatni element stanowi jedno z najważniejszych ogniw podczas treningów. Co trzeba wiedzieć, aby wybrać najlepszy model, który sprawdzi się w każdych warunkach?

Jakie wymagania musi spełniać stół do ping-ponga?

Niezależnie od tego, czy poszukujemy stołu do ping-ponga do użytku zewnętrznego, czy też do gry w zamkniętych pomieszczeniach, wszystkie profesjonalne modele muszą spełniać wymogi ITTF. Określają one następujące atrybuty:

  • rozmiar – pole gry musi posiadać wymiary 274×152,5 centymetra i blat na wysokości 76 centymetrów od podłoża;
  • wymiary siatki – wysokość 15,25 centymetra, ciągnąca się przez całą szerokość blatu;
  • odbicie – upuszczona piłka z wysokości 30 centymetrów musi się odbić na wysokość około 23 centymetrów;
  • kolor – blat powinien być ciemny, jednolity, pozbawiony elementów błyszczących;
  • oznaczenia – stół musi posiadać grube na 2 centymetry białe linie oznaczające krawędzie pola gry oraz połowy podzielone na pół linią o szerokości 3 milimetrów.

Stół do ping-ponga jaki wybrać do gry na zewnątrz?

Trening na świeżym powietrzu to dla graczy okazja do opuszczenia sali, natomiast dla stołu oznacza to szereg nowych wyzwań. Blaty modeli przeznaczonych do gry na zewnątrz są zazwyczaj wykonane z melaminy, co zapewnia doskonałą ochronę przed wodą i wilgocią. W tej kategorii najlepiej jest wybrać model SPONETA S 1-12E. Stół do tenisa stołowego jest w pełni zgodny z wymogami ITTF, przez co może służyć w czasie treningów amatorów, jak i profesjonalistów. System hakowy i zmniejszona waga – 50 kilogramów – sprawia, że stół może być ustawiony na dowolnej pozycji, a następnie zablokowany dla wygodnej gry.

Regulowane blaty – stoły dla młodzieży i nie tylko

Stół do tenisa stołowego według ITTF musi posiadać blat na wysokości 76 centymetrów, ale niektóre modele posiadają możliwość regulacji wysokości pola gry. Modele VARIO 18 i VARIO 22 charakteryzują się opuszczanym blatem, który można ustawić na poziomie 66, 71 lub 76 centymetrów. Umożliwia to swobodną grę młodszym zawodnikom, a także osobom poruszającym się na wózkach. Kolejnym atutem tych modeli jest dodatkowa ochrona narożników, która znacząco poprawia poziom bezpieczeństwa. Obydwa stoły posiadają solidne systemy blokady, które zadbają o stabilność w czasie gry oraz blat z płyty laminowanej o grubości kolejno 18 i 22 milimetrów.

Stoły do gry w pojedynkę – uniwersalne zastosowanie

Nie zawsze mamy możliwość rozgrywki z partnerem, ale nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować z treningu. Wręcz przeciwnie. Jeżeli chcemy zapewnić sobie warunki do ćwiczeń niezależnie od okoliczności, należy sięgnąć po stół, który umożliwia grę w pojedynkę. Najlepszym wyborem w tym wypadku będą modele SPONETA S 7-12 i VARIO 18. Stoły te pozwalają ustawić jedną połowę blatu w pozycji pionowej, co daje okazję do treningu bez konieczności angażowania innych zawodników. Regulowane nóżki oraz liczne zabezpieczenia sprawiają, że nie musimy martwić się, że stół opadnie niespodziewanie w czasie ćwiczeń i ulegnie uszkodzeniu. Model SPONETA S 7-12 posiada dodatkowe opony z bieżnikiem oraz system dopasowywania nóżek, który pozwala na rozgrywkę nawet na nierównym podłożu. Po rozłożeniu obydwu części blatu uzyskamy pełnowymiarowy stół do ping-ponga zgodny z wymogami ITTF.

Stoły do użytku wewnętrznego

Chociaż wszystkie powyższe modele można wykorzystać do gry w sali, jeżeli chcemy kupić klasyczne i wytrzymałe stoły do tenisa stołowego, warto zaufać sprawdzonej marce. Modele SPONETA S 1-12I, SPONETA S1-26I i SPONETA S 1-73I spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Grube blaty z laminowanej płyty wiórowej zapewniają znakomite odbicie piłeczki pod każdym kątem, natomiast solidne stelaże z rur malowanych proszkowo zapewnią stabilność podczas zażartych rozgrywek. Łatwość składania i skrętne kółka pozwalają na szybkie przygotowanie stołu do gry oraz przetoczenie go do składziku po skończonym meczu. Aby zapewnić zawodnikom maksymalny komfort, wszystkie modele zostały wyposażone w uchwyty na rakietki oraz dodatkowe piłeczki.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%