Zamknij

Czy leczenie kanałowe boli?

artykuł sponsorowany + 08:16, 01.06.2022 Aktualizacja: 08:17, 01.06.2022

Strach przed wizytą u stomatologa to powszechne zjawisko, które dotyka nie tylko najmłodszych, ale często także dojrzałych pacjentów klinik dentystycznych. Dziś odpowiemy na jedno z najbardziej nurtujących ich pytań — czy leczenie kanałowe boli.

Wielu współczesnych 30. i 40. latków nie ma pozytywnych skojarzeń z zabiegami stomatologicznymi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są… nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa. Leczenie zębów bez znieczulenia, brak delikatności ówczesnych dentystów czy brak skutecznych narzędzi diagnostycznych spowodowały, że wizyta w klinice stomatologicznej, pomimo upływu czasu, wciąż jest źródłem obaw, strachu, a nierzadko nawet przerażenia.

Leczenie zębów wczoraj i dziś

Jeśli Ty także boisz się wizyty u dentysty, pamiętaj — przez ostatnie lata podejście do leczenia zębów diametralnie się zmieniło. Zmiany te należy warto zarówno w kontekście postępu technologicznego, jak i nastawienia do pacjentów. Współczesna stomatologia pozwala wykonać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi przy całkowitej eliminacji doznań bólowych, a prośba o znieczulenie — nawet w przypadku „zwykłego” leczenia zęba nikogo już nie dziwi. Komfort przebywania w gabinecie jest więc nieporównywalnie wyższy niż kiedyś.

Leczenie kanałowe — czy zabieg boli?

Jednym z zabiegów, budzących największe obawy pacjentów (także te związane z bólem i dyskomfortem) jest leczenie kanałowe, zwane inaczej leczeniem endodontycznym. Stosowane w przypadku zębów z nieodwracalnie uszkodzoną miazgą zębową, polega na usunięcie z zęba chorobowo uszkodzonych tkanek, oczyszczeniu kanałów zębowych oraz wypełnieniu ich i odbudowaniu uszkodzonej części odpowiednim materiałem. Choć zabieg jest stosunkowo skomplikowany, wymaga wprawy i precyzji dzięki współczesnym zdobyczom techniki jest dziś zupełnie bezbolesny. Precyzyjne, nieinwazyjne narzędzia diagnostyczne zmniejszają dyskomfort pacjenta przed zabiegiem, a skuteczne znieczulenia miejscowe — w czasie jego trwania. W innowacyjnych klinikach stomatologicznych znieczulenia są dobierane w zależności od wieku pacjenta oraz jego stanu zdrowia (również dla osób z chorobami ogólnoustrojowymi i kobiet w ciąży), co pozwala znacząco zwiększyć komfort — nie tylko fizyczny, lecz także psychiczny.

Ból po zabiegu leczenia kanałowego

Czy kiedy znieczulenie po leczeniu kanałowym przestanie działać, pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe? Odpowiednio wykonany zabieg leczenia kanałowego nie powinien skutkować dolegliwościami bólowymi, nawet wtedy, kiedy znieczulenie przestanie działać. Okolicom leczonego zęba może towarzyszyć delikatny obrzęk i minimalny dyskomfort spowodowany zewnętrza ingerencją. Jeśli ból po zabiegu jest odczuwalny, warto skonsultować się z wykonującym go stomatologiem.

Źródło: https://markiewiczclinic.com/leczenie-kanalowe/

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%