Zamknij
REKLAMA

Akupunktura - metoda leczenia stworzona przez chińskich mędrców

12.55, 18.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12.55, 18.01.2023

Akupunktura jest metodą leczenia, która wywodzi się ze starożytnych Chin. W Polsce zaczęto ją stosować w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jej skuteczność potwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia. Jest stosowana w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, których przyczyną jest stres, urazy mechaniczne, oraz infekcje wirusowe i bakteryjne.  

Leczenie akupunkturą - Warszawa

Akupunktura przywędrowała do Europy z Chin, za sprawą włoskiego podróżnika Maro Polo. W Polsce została ponownie odkryta w latach 80. ubiegłego wieku. W Warszawie można znaleźć gabinety świadczące usługi z dziedziny medycyny naturalnej, w tym także akupunkturę. Według chińskich lekarzy, wszelkie choroby wynikają z nieprawidłowości w przepływie energii życiowej qi w ludzkim organizmie. Nakłuwanie punktów akupunkturowych zlokalizowanych wzdłuż kanałów przepływu energii, jest metodą leczenia wielu schorzeń. Dobroczynne działanie akupunktury zaakceptowała także medycyna konwencjonalna. Wskazaniami do zabiegów są m.in migrena i bóle głowy, bóle pleców, schorzenia stawów i kręgosłupa, bóle, oraz dolegliwości po udarach mózgu. Akupunktura daje dobre rezultaty w leczeniu nerwic w łagodnej postaci, oraz w procesie odzwyczajania się od palenia. Już po kilku sesjach następuje znaczna poprawa. Podobno akupunktura pomaga także leczyć niepłodność. Wystarczy więc wybrać odpowiedni gabinet akupunktury w Warszawie, w którym pracują profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem i umówić się na wizytę. 

Jak wygląda zabieg akupunktury?

Na początku, należy umówić się na konsultację ze specjalistą. Lekarz lub terapeuta, robi wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. Po diagnozie ustala, jak będzie wyglądała terapia i jak długo trzeba będzie ją stosować. Pacjenci często maja pytania i wątpliwości. Obawiają się samego zabiegu, ponieważ myślą, że nakłuwanie skóry igłami jest bolesne. Boją się również infekcji. Niesłusznie, ponieważ zabiegi akupunktury wykonywane są jednorazowymi igłami. Samo wbijanie igieł nie jest bolesne. Pacjenci twierdzą, że odczuwają jedynie mrowienie w nakłuwanych miejscach, połączone ze swoistą przyjemnością. Zabieg trwa ok. pół godziny. Aby terapia przyniosła pożądany rezultat, zabiegi powinny być stosowane 2 lub 3 razy w tygodniu.

Kiedy nie należy stosować akupunktury?

Jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, także w przypadku akupunktury istnieją przeciwwskazania do jej stosowania. Akupunktury nie wolno stosować w leczeniu chorób nowotworowych, infekcji skórnych czy hemofilii. Lekarze odradzają ją także pacjentom z chorobami płuc, kobietom w ciąży i osobom z ostrymi zaburzeniami psychicznymi. Na te ostatnie mogą pomóc inne sprawdzone metody, np. zioła, akupresura lub masaże. Ważne jest także indywidualne podejście do każdego pacjenta i jego problemów. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów akupunktury warto skonsultować z lekarzem rodzinnym.  

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%