Zamknij
REKLAMA

Jaka tkanina na obrus?

00.00, 20.01.2023 art. sponsorowany

Odpowiedni wybór tkaniny na obrus może zmienić wystrój i charakter naszego wnętrza. Każdy materiał ma swoje plusy i minusy, a także wpasowuje się w inny rodzaj aranżacji. Przy doborze tkaniny na obrus, warto zastanowić się nad tym, co jest dla nas najważniejsze – czy funkcjonalność tkaniny, czy jej jak najlepsza prezencja na stole. Dowiedz się, jaka tkanina na obrus będzie najlepsza.

Jaka gramatura obrusu będzie najlepsza?

Tkaniny dekoracyjne i inne materiały występują w różnych gramaturach. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że wyższa gramatura materiału świadczy o jego lepszej jakości. Wysoka gramatura przejawia się tym, że tkanina zawiera gęste włókna, co sprawia, że jest bardziej sztywna i zbita. Jednak nie jest to dobre dla każdego materiału, więc nie należy od razu skreślać tkanin z mniejszą wagą. To, na jaki materiał powinniśmy się zdecydować, zależy od tego, jak chcemy go zastosować i jakich cech tkaniny poszukujemy. Dla obrusów, które mają być trwałe i sztywne, najlepiej sprawdzą się tkaniny dekoracyjne, których gramatura mieści się w 250-300 g/m². 

Obrusy z naturalnych materiałów

Poszukując tkaniny na obrus, najpierw należy zdecydować, czy chcemy, aby nasze nakrycie stołu składało się z naturalnego materiału czy sztucznego. Tkanina na obrus z naturalnego materiału, jak len czy bawełna ma oczywiście wiele zalet, ale nie brak jej też wad. 

Obrus z bawełny charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jest to tkanina łatwa w czyszczeniu. Dodatkowo cechuje się dużą odpornością na gniecenie. Jednak częste pranie jej w pralce, może doprowadzić do blaknięcia tkaniny. 

Kolejna naturalna tkanina na obrus to len. Do jego zalet zaliczyć można z pewnością jego bardzo stylowy wygląd. Dodaje on wnętrzu elegancji. Jest to także materiał bardzo wytrzymały, którego właściwa pielęgnacja przedłuży jego żywotność. Na długo zachowuje swoją formę i wielkość. Ciekawą cechą charakterystyczną tego materiał jest to, że z każdym kolejnym praniem, jego wygląd staje się coraz lepszy. Jest on także odporny na zabrudzenia.

Do jego wad zaliczamy dużą podatność na gniecenie. W takim przypadku warto postawić na mieszanki lnu np. z włóknami poliestrowymi lub bawełną.  

Obrusy ze sztucznych materiałów

Na rynku dostępne są także materiały sztuczne, które również sprawdzą się w roli tkaniny na obrus. Najczęściej wybieranym jest wiskoza. Na stronie https://sklep.textilmar.pl/ ten rodzaj tkaniny występuje w wielu kolorach i wzorach, a dodatkowo cechuje się atrakcyjną ceną.  

Można postawić także na obrus z poliestru. Jest to tani materiał, którego pielęgnacja jest prosta przez to, że tkanina prawie w ogóle się nie gniecie. Jednak poliester dość łatwo się elektryzuje. Aby zachować go w dobrym stanie przez długi czas, powinniśmy unikać prania w wysokich temperaturach. 

W sklepie internetowym Textilmar oferowany jest szeroki wybór tkanin dekoracyjnych i materiałów na obrus, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Bogaty asortyment pozwala na dobranie idealnego wyrobu tekstylnego pod nasze potrzeby i preferencje. Oferta sklepu dostępna jest na https://sklep.textilmar.pl/tkaniny-dekoracyjne-c432 i https://sklep.textilmar.pl/obrusy-c386.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%