Zamknij
REKLAMA

Zobaczcie co wydarzało się w zeszłym roku, w gnieździe na terenie ANWILU

15.17, 17.01.2023 . Aktualizacja: 09.36, 25.01.2023
Fot. depositphotos.com

ANWIL wspólnie z Grupą ORLEN podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego poprzez restytucję sokoła wędrownego. Działania realizowane we współpracy z Fundacją Stowarzyszenia „Sokół” pozwalają na systematyczne zwiększenie liczebności sokoła wędrownego – gatunku, który wpisany jest na listę Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt jako skrajnie zagrożony.

W 1999 r. na terenie ANWILU zostały umieszczone budki lęgowe. Przez ponad 20 lat ptaki chętnie wracały na kominy zakładu produkcyjnego –  Elektrociepłowni oraz instalacji Polichlorku Winylu.

Wiosną zeszłego roku, dzięki zamontowanym kamerom pierwszy raz byliśmy „na żywo” świadkami wyklucia się młodego pisklaka. Młody osobnik otrzymał dwie obrączki - ornitologiczną i obserwacyjną, dzięki którym można śledzić jego dalsze losy.

W ten sam sposób są oznaczone są także inne sokoły, które w poprzednich latach przyszły na świat na terenie spółek z Grupy ORLEN.  Dzięki temu wiemy, że dziś gniazdują m.in. w Inowrocławiu, Konstancinie, Kruszwicy, Toruniu i Lublinie.

Zobaczcie co wydarzało się w zeszłym roku, w gnieździe na terenie ANWILU.

[WIDEO]2877[/WIDEO]

(artykuł sponsorowany )
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%