Zamknij
REKLAMA

Nowy rok - nowe możliwości w Gminie Brześć Kujawski

12.00, 24.01.2023 . Aktualizacja: 15.49, 24.01.2023
Skomentuj Mat. UM Brześć Kujawski

Początek roku to nowe możliwości, a zatem i nowe inwestycje. Burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski wraz z Radą Miejską podjęli decyzję o realizacji zadań inwestycyjnych na rok 2023. Łączna kwota planowanych inwestycji wynosi ponad 27 mln złotych.

Dwie z najważniejszych inwestycji to przebudowa Targowiska Miejskiego w Brześciu Kujawskim oraz rewitalizacja zabytkowego centrum Brześcia Kujawskiego.

Kontynuacją prac zaczętych w roku 2022 jest budowa i rozbudowa bazy oświatowej na terenie gminy i miasta (między innymi budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 2 w Brześciu Kujawskim, modernizacja sali gimnastycznej przy Szkoły Podstawowej nr 1 oraz budynku przedszkola publicznego w Guźlinie).

Nie zapomniano też o kołach gospodyń wiejskich. W Gużlinie powstanie Kujawskie Centrum Szkoleniowe Kół Gospodyń Wiejskich.

[FOTORELACJA]16592[/FOTORELACJA]

Zabezpieczone zostały również środki na rozbudowę i modernizację Przedszkola Publicznego nr 1 w Brześciu Kujawskim.

Mając na względzie, jak ważna jest infrastruktura drogowa dla mieszkańców gminy, zaplanowano przebudowę dróg gminnych - między innymi w miejscowości Wieniec, Wieniec-Zalesie, ul. Żeromskiego w Brześciu Kujawskim, rewitalizację obszarów poprzemysłowych osiedla „Cukrownia”, przebudowę infrastruktury drogowej Brzeskiej Strefy Gospodarczej, układu komunikacyjnego miasta Brześć Kujawski, przebudowę i rozbudowę drogi w miejscowości Redecz Krukowy, Jądrowicach, czy na osiedlu Falborek, budowę ścieżek rowerowych w Brześciu Kujawskim.

Jednym z większych wydatków inwestycyjnych jednostek budżetowych będzie urządzenie terenu sportowo- rekreacyjnego w miejscowości Wieniec. Doposażony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Podobne przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Dubielewie. W miejscowości Witoldowo zostanie wybudowana świetlica wiejska, a w miejscowości Redecz Krukowy zostanie ona przebudowana. W Rzadkiej Woli natomiast będzie zmodernizowane boisko sportowe. Plac zabaw powstanie w miejscowości Aleksandrowo.

Powyższe inwestycje to tylko niektóre z zaplanowanych na 2023 rok. Władze Brześcia Kujawskiego dbają o to, aby rozwój gminy nie spowolnił, a sama gmina stała się najlepszym miejscem do mieszkania, pracy, edukacji oraz spędzania czasu wolnego

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

irmairma

1 0

Rewitalizację zabytkowego centrum proponuję zacząć od porządku z właścicielami czworonogów. Przejść nie idzie ulicami w centrum. Wszędzie psie odchody. Do Bistro w centrum zjeżdżają ludzie z autostrady żeby posmakować serwowanych przysmaków. To, co widzą na chodnikach raczej ich nie zachwyca. 13:56, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mistrz13 Mistrz13

0 0

Właśnie ten niby mi Aladyn od restauracji niech sobie pod swoją buda z pieskiem chodzi a nie pod bank i jeszcze niech sprząta po swoich pieskach 🤣🤣🤣A restauracja aladyna więcej nic zerooo ble ble 19:19, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%