Zamknij
Ważne

Jaką kwotę przeznaczyć na pierwszy samochód?

art. sponsorowany + 08:41, 26.01.2023 Aktualizacja: 08:41, 26.01.2023

Wybranie pierwszego samochodu może okazać się dużym wyzwaniem. Pojazd powinien nie tylko spełniać potrzeby kierowcy, ale również być osiągalny pod kątem budżetu. Czym kierować się kupując pierwszy samochód? Dlaczego przed dokonaniem zakupu warto zwrócić się do profesjonalnego eksperta samochodowego? Wyjaśniamy poniżej!

Rozpoczęcie przygody z motoryzacją powinno zapewnić udane wrażenia, zamiast stresu związanego z nietrafionym zakupem.

Pierwszy pojazd – czym się kierować podczas zakupu? Ile wydać na pierwszy samochód?

Zakup pierwszego auta może stanowić nie lada wyzwanie. Świeżo upieczeni kierowcy powinni przede wszystkim nauczyć się dobrze jeździć i poruszać po drogach. Do pełnej sprawności i swobody w tej kwestii potrzeba oczywiście odpowiedniej ilości czasu spędzonego za kółkiem. Pierwsze auto powinno być przede wszystkim odpowiednio wyposażone w rozmaite systemy, które odpowiadają za bezpieczeństwo i wspomaganie. Elementy takie jak czujnik parkowania i kamera cofania nie są obowiązkowe, ale np. wspomaganie kierownicy i układu hamulcowego oraz poduszki powietrzne są absolutną podstawą, i obecnie ciężko byłoby znaleźć samochód bez tych elementów. Na początku warto postawić na auto z nieco mniejszym silnikiem, ponieważ jest to podstawowy parametr wg. którego będzie ustalana kwota ubezpieczenia naszego pojazdu. Jeśli budżet na to pozwala, warto kupić samochód, który ma dodatkowe wyposażenie jak wspomniane wcześniej czujniki i kamery.
Kolejna kwestia to cena. Jest ona bardzo ważnym czynnikiem w trakcie wybierania auta. Dla początkującego kierowcy auto powinno być w miarę tanie. Dobrze, gdy wybrany model samochodu ma łatwo dostępne części zamienne i charakteryzuje się niskim kosztem eksploatacji. Kolejna ważna kwestia, to stan samochodu. Samochód używany czy nowy? To jeden z najczęstszych dylematów wśród młodych kierowców. Odpowiedź jest w tym przypadku uzależniona od budżetu i aktualnych potrzeb. Młody, początkujący kierowca zazwyczaj decyduje się na używany pojazd. Na tym etapie nie ma potrzeby inwestowania w wymarzony model pojazdu. Ważniejsze jest skupienie się na modelu, dzięki któremu można nabrać wprawy i większego doświadczenia na drogach.
Zastanawiasz się, ile wydać na pierwsze auto? Pojazd, który dobrze sprawdzi się w trakcie praktykowania samodzielnej jazdy, możemy nabyć zarówno za 10, jak i za 20 tys. zł. Samochody, które kosztują od 5 do 10 tys. zł, mają przeważnie więcej lat i sporo przebytych kilometrów na liczniku. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie http://iledać.pl/ile-wydac-na-pierwsze-auto/.

Problem z pierwszym samochodem? Zdaj się na pomoc eksperta

Ważne jest zorientowanie się, jakie najczęstsze awarie występują w danym modelu pojazdu. Przed dokonaniem zakupu mądrze jest zwrócić się do profesjonalnego eksperta samochodowego, który pomoże obiektywnie ocenić stan techniczny pojazdu oraz doradzi, jakie auto wybrać, by odpowiadało możliwościom finansowym i potrzebom danej osoby. Korzystanie z wiedzy takiego eksperta bardzo często chroni potencjalnych kupców przed niepotrzebnymi kosztami, które są związane z naprawą ukrytych usterek, które dają o sobie znać dopiero po pewnym czasie użytkowania.
Samochód powinien przede wszystkim spełniać określone zadania i poprawiać jakość życia kierowcy. Sposób jego użytkowania powinien być dostosowany do potrzeb danego kierowcy. Sugeruje się, by pierwszy samochód:

  • nie miał zbyt dużych rozmiarów – mniejsze auto łatwiej się prowadzi, a to jest ważne w przypadku mało doświadczonych kierowców;
  • zapewniał wygodę i bezpieczeństwo w trakcie jazdy;
  • cechował się niskim wskaźnikiem awaryjności;
  • miał łatwo dostępne i tanie części zamienne.

Na stronie iledać.pl znajdą Państwo więcej informacji dot. kosztów związanych z kupnem i użytkowaniem auta, kosztu rejestracji samochodu, podatku od czynności cywilno-prawnych, przeglądu pojazdu, kosztu paliwa i innych rzeczy związanych z eksploatacją.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%