Zamknij
REKLAMA

Oleje rafinowane czy zimnotłoczone - które lepsze?

14:36, 24.05.2022 | materiał partnera

Podczas szukania oleju idealnego natrafić możemy, na wiele odmian tego produktu. Gdy decydujemy się, który z nich powinniśmy wybrać, może pojawić się w naszych głowach myśl, czym się tak naprawdę różnią, musimy to wiedzieć, aby wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania. Warto jednak wiedzieć, że olej, olejowi nierówny, a różnica pomiędzy olejami rafinowanymi a zimnotłoczonymi naprawdę istnieje.

Czym różni się olej zimnotłoczony od oleju rafinowanego?

Pierwszą różnicą, którą możemy zauważyć, jest smak i zapach obydwu olejów. Podczas gdy olej zimnotłoczony ma swój charakterystyczny zapach i smak, olej rafinowany jest pozbawiony tych dwóch cech. Jest to znacząca różnica, jednak jeszcze większą zobaczymy, gdy zagłębimy się w skład. Olej nierafinowany w swoim składzie posiadają więcej substancji, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka, natomiast te rafinowane, są ich pozbawione za sprawą procesu uzyskiwania oleju.

Kolejnym czynnikiem, który odróżnia obydwa oleje, jest ich trwałość. Ze względu na większy sposób obróbki podczas otrzymywania olej rafinowany jest w stanie wytrzymać dłuższy czas po otwarciu. Olej nierafinowany, poprzez ograniczony do minimum sposób otrzymywania, zawiera więcej zdrowych substancji, których data przydatności jest znacznie krótsza. W ten sposób wybieramy, czy zależy nam na produkcie, który jest znacznie zdrowszy, czy na tym, którego skład jest okrojony, jednak pozwala na dłuższe przechowywanie po jego otwarciu.

Olej rafinowany czy nie, po który lepiej sięgnąć?

Pytanie, które przed zakupem produktu, może postawić sobie każdy z nas, jest banalnie proste. Wybieram olej rafinowany czy olej zimnotłoczony? Jednak odpowiedź na nie, może sprawiać nie lada zagwozdkę, dla każdej osoby ważna jest inna rzecz. Jeżeli zależy nam tylko na oszczędności pieniędzy, możemy sięgnąć po olej rafinowany, którego data przydatności jest znacznie dłuższa. Natomiast, jeżeli wolimy sięgnąć po produkty, których skład pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, to oleje zimnotłoczone powinny znaleźć się w naszym domu.

Wybór produktu należy jednak do każdego z nas. Musimy wiedzieć, jakie priorytety przyświecają w naszym życiu. Warto jednak przynajmniej rozważyć olej nierafinowany, ponieważ jego pozytywny wpływ, może być odczuwalny na nasze samopoczucie, jak również na zdrowie, które mamy tylko jedno, i powinniśmy o nie za wszelką cenę dbać.

Gdzie znajdę oleje zimnotłoczone?

W dobie postępu cyfrowego niezwykle popularne są zakupy przez internet. Wiele produktów, możemy zakupić bez wychodzenia z domu, dlatego nawet decydując się na olej nierafinowany, możemy kupić go przez internet. Jedną ze stron, która niewątpliwie warta jest polecenia, jest https://sklep.zlotopolskie.pl/. Znajdziemy tam wiele różnych odmian oleju, który z pewnością pomoże nam w utrzymaniu naszego zdrowia na odpowiednim poziomie. Ponadto produkty w sklepie są ekologiczne, dzięki czemu pomagamy w ochronie naszej planety. Wiele korzyści, tak mało pracy!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%