Zamknij
REKLAMA

Markizy Dragon – tylko w nowoczesnych wnętrzach?

11.51, 20.09.2022 materiał partnera
pixabay

Dzisiejszy rynek jest bardzo pojemny, jeśli chodzi o ofertę rozwiązań dedykowanych nowoczesnemu budownictwu. Dla tradycyjnych zadaszeń powstaje coraz więcej ciekawych alternatyw, nie tylko tańszych, ale przede wszystkim lepiej się prezentujących i znacznie praktyczniejszych. Inwestorzy chcący zmodernizować swoje domy często zastanawiają się, czy przygotowane propozycje i opcje są również dla nich. Czas się o tym przekonać. 

Czym charakteryzują się markizy Dragon? 

Wśród wszystkich oferowanych możliwości zadaszenia balkonu czy tarasu obecnie do markizy Dragon stawiane są na pierwszym miejscu. Powodów jest kilka. Przede wszystkim ten rodzaj zadaszenia jest znacznie bardziej estetyczny i przyjemny dla oka, lekkie konstrukcje w połączeniu z kolorowymi, wesołymi tkaninami potrafią wnieść spory powiew świeżości do mocnych, surowych brył, zmieniając ich wydźwięk. 

Jednak to nie wszystko – markizy Dragon są też bardzo praktyczne, dzięki czemu mogą służyć przez długie lata bez uszczerbku dla swojej strony wizualnej. Mocna tkanina produkowana jest w taki sposób, że nie blaknie ani nie zmienia kolorów wystawiona nawet na bardzo mocne promieniowanie. Znakomitym pomysłem jest za to możliwość złożenia tkaniny po sezonie – wystarczy kilka ruchów i gotowe, materiałowy daszek jest zabezpieczony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, deszczem, śniegiem i wiatrem. 

Bardzo praktycznym aspektem jest też sam sposób obsługi tego rodzaju zadaszenia. Można wybrać opcję zwijania i rozwijania manualnego bądź zasilanego silnikiem elektrycznym dla jeszcze większej wygody. 

Gdzie sprawdzą się markizy Dragon? 

Można zdecydowanie powiedzieć, ze markizy Dragon są w pełni uniwersalnym rozwiązaniem, niekoniecznie dedykowanym jedynie nowoczesnemu budownictwu. W przypadku tego ostatniego wybierane są one zwykle ze względu na cenę i efekt wizualny. Nie oznacza to jednak, że nie można zastosować ich w przypadku już gotowych domów starszego typu, szczególnie tych modernizowanych. Jeśli tylko konstrukcja ściany jest na tyle mocna, że utrzyma stelaż z wysięgnikiem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dla siebie właśnie takie rozwiązanie. 

Warto jednak pamiętać o specyfice markiz Dragon i tym, że nadają bardzo charakterystycznego wyglądu. Dobrze więc, aby przestrzeń balkonu czy tarasu oraz jego wyposażenie harmonijnie ze sobą korespondowały. W przeciwnym wypadku całość będzie wyglądała nie elegancko, ale raczej komicznie. Wybierając ofertę dla siebie, dobrze jest też przyjrzeć się kolorystyce i dobrać ją odpowiednio do bryły budynku i koloru tynku. Zawsze też można w tej kwestii skorzystać z porad fachowców. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%