Zamknij
REKLAMA

Rolety, żaluzje elektryczne i inne - czym kierować się przy wyborze? Podpowiadamy

11.58, 20.09.2022 materiał partnera
pixabay

Funkcjonalne, a zarazem piękne mieszkanie to marzenie każdego z nas. Jednak wpływ na to mają nie tylko same meble czy oświetlenie, ale także dodatki. Ogromną rolę gra tutaj wystrój okien. Wciąż wiele osób staje przed dylematem, co dla nas będzie lepsze: rolety czy żaluzje? Podpowiadamy. 

Rolety i żaluzje elektryczne czy tradycyjne? 

Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na to pytanie, czy lepszym rozwiązaniem będą dla nas żaluzje, czy rolety. W obu można zastosować elektryczne napędy, aczkolwiek wciąż większość osób decyduje się jednak na te tradycyjne, bez mechanizmów. Dlaczego? Kwestia ta może się okazać banalna – są one nieco tańsze od zmechanizowanych żaluzji czy rolet. Ale wiąże się to także z mniejszą funkcjonalnością. Rolety czy żaluzje bez napędów elektrycznych  nie zapewniają tak dużej szczelności, co może oznaczać to, że latem część promieni słonecznych wedrze się do środka. Jednak niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że te tradycyjne są lekkie i elegancko prezentują się na oknie. 

Żaluzje elektryczne - plusy napędów elektrycznych w żaluzjach 

Coraz więcej osób świadomie wybiera żaluzje elektryczne ze względu na wygodę. Napęd pozwala ustawić nachylenie lameli oraz połączyć przechylanie lameli z podnoszeniem lub opuszczaniem żaluzji. Kolejnym plusem jest fakt, że żaluzje gwarantują ponadczasowy, klasyczny wybór. Pasują one do rustykalnych wnętrz. Zdecydowanie przypadną do gustu dla osób, które cenią sobie przytulną atmosferę w domu. 

Jakie korzyści dla domu dają żaluzje elektryczne? 

Przede wszystkim żaluzję zapewniają bezpieczeństwo pod wieloma względami. Chronią one meble, rośliny, ale także członków rodziny przed nadmiernym nasłonecznieniem mieszkania, ale wpuszczają również naturalne światło. W ten sposób można zaoszczędzić na energii elektrycznej. Kolejną zaletą jest łatwość obsługi. Wystarczy tylko kliknąć jeden przycisk, aby je odsłonić lub zasłonić. Dlatego idealnie nadają się do okien zlokalizowanych w trudno dostępnych miejscach. Prosta obsługa zapewnia także bezpieczeństwo dzieciom, ponieważ nie steruje się nimi ręcznie. Mechanizm sprawia, że nawet ciężkie i duże rolety czy żaluzje nie spadną i nie zrobią nikomu krzywdy. 

Inteligentne sterowanie a żaluzje elektryczne 

Napędy elektryczne są nie tylko proste w obsłudze, ale można nimi też sterować z dowolnego miejsca. Można zainstalować specjalną aplikację na smartfonie lub tablecie i wszystkie funkcje mamy pod ręką każdego dnia. Niektóre rolety posiadają również sterowanie głosowe albo przełącznik na ścianie. Tak naprawdę ta kwestia zależy tylko od preferencji klienta. Warto rozważyć wszystkie opcje. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%