Zamknij

Jakie są nowoczesne kominki i czy warto w nie inwestować?

14:36, 22.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:34, 11.07.2023
pixabay pixabay

Był czas, kiedy kominki kojarzyły się jednoznacznie z mroźnymi zimami i otartymi paleniskami obłożonymi kamieniami, w których wesoło trzaskały palące się, grube szczapy drewna. Dzisiaj czasy się zmieniły, ale pragnienie posiadania takiego źródła ciepła lub chociaż dekoracyjnej namiastki kominka, wciąż w ludziach pozostała. Jak w takim razie zmieniły się kominki na przestrzeni ostatnich lat? 

Rodzaje stosowanych kominków na Śląsku 

Obecnie na rynku można znaleźć takie kominki Śląsk, jak kominki stanowiące źródło ogrzewania albo sposób na wsparcie głównego systemu ogrzewania w domu; można wymienić również wkłady kominkowe, piece wolnostojące, kwalifikowane również jako kominki oraz dekoracyjne biokominki. 

Jeśli chodzi o wersje pełniące poza dekoracyjną również funkcję typowo praktyczną, a więc te, które mają jednocześnie doskonale się prezentować i ogrzewać dom, muszą być posadowione w odpowiednim miejscu. Kominki na Śląsku, jeśli mają się znaleźć w nowo powstających domach, muszą znaleźć się w projektach architektonicznych ze względu na konieczność podpięcia ich do głównych wylotów odprowadzających spaliny z domu na zewnątrz. 

W przypadku pełniących jedynie funkcję dekoracyjną kominków ich ustawienie jest w zasadzie dowolne. Nie muszą być też ujmowane w żadnych planach ani projektach architektonicznych. Część inwestorów wybiera właśnie takie rozwiązanie ze względu na wysoką estetykę, stawiając na efekt końcowy. Ten rodzaj kominków można dowolnie ustawiać i przestawiać – jak i gdzie tylko się chce. 

Czy nowoczesne kominki na Śląsku są ekonomiczne? 

Gdy w grę w dzisiejszych czasach wchodzi ogrzewanie, robi się naprawdę poważnie. Nic dziwnego, że każdy szuka dla siebie rozwiązań maksymalnie ekonomicznych i wydajnych. Jeśli chodzi o kominki na Śląsku, stosowane są dwa rodzaje takich rozwiązań. Obok popularnych wkładów kominkowych powietrznych można wyodrębnić również wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Rodzaj ogrzewania zawsze warto dopasowywać wspólnie z fachowcem dla osiągnięcia optymalnego efektu. 

Kominki stosowane są coraz częściej jako jeszcze jeden punkt ogrzewania w domu, lokalizowany najczęściej w części reprezentatywnej domu, czyli w salonie lub w sypialni dla lepszego klimatu czy faktycznie dla podniesienia temperatury. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się też w domkach działkowych oraz sezonowych, w których nie ma zainstalowanego tradycyjnego ogrzewania. Niektórzy inwestorzy wybierają właśnie kominki do wyposażenia nimi całorocznych pokoi na wynajem w popularnych kurortach, na przykład nadmorskich. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%