Zamknij
REKLAMA

Sushi tylko dla rybolubnych? Zobacz inne wersje tego popularnego dania

09:05, 20.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Masz ochotę na sushi, jednak do jego skosztowania zniechęca Cię surowa ryba? Ten japoński specjał wcale nie jest daniem dla rybolubnych. W menu Sushi Kushi oraz innych lokali gastronomicznych zamówisz je także w wersji dla jaroszy. Poznaj najbardziej popularne warianty.

Podstawą każdego sushi jest specjalny ryż owinięty sprasowanymi algami morskimi. Surowa ryba to natomiast tylko jeden z wielu dodatków. Nie musisz więc ograniczać się do łososia czy węgorza – możesz wybierać wśród mnóstwa propozycji. Przejrzyj menu Sushi Kushi czy innych lokali, aby zamówić japońskie danie dostosowane do Twoich smakowych upodobań.

Sushi z owocami morza

Jeżeli nie masz ochoty na surowego łososia czy inną rybę, możesz skosztować japońskich rolek z owocami morza. Kawałki krewetek, kalmarów, paluszków krabowych, przegrzebków czy ośmiornicy będą równie smaczne, a jednocześnie będą charakteryzowały się delikatniejszym smakiem.

Sushi z warzywami

Alternatywą dla rybnego sushi są rolki z warzywami. Tutaj masz niezwykle szeroki wybór – najczęściej ograniczony wyobraźnia sushi mastera. Ogromną popularnością cieszą się japońskie rolki wypełnione:

  • awokado
  • ogórkiem
  • sałatą.

W niektórych suszarniach możesz skosztować sushi z kapustą (tzw. sushi karashina), sushi z kiszoną rzepą (tzw. sushi o-shinko). Miłośników ma także yaki-akapiman – z czerwoną papryką.

Zamów sushi z ulubionymi dodatkami

Działające w Polsce bary sushi wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości. Dlatego nie ograniczają się wyłącznie do tradycyjnych receptur, ale przyrządzają też własne wariacje na temat tego japońskiego specjału.

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem ryb (w jakiekolwiek postaci), wcale nie musisz rezygnować z tego dania. Wystarczy, że złożysz zamówienie na wegetariańskie rolki, np. z kawałkami ogórka zielonego, kostką awokado, czy pokrojoną w paseczki papryką czerwoną. Wyborne jest również sushi z grzybkami shiitake.

Złóż zamówienie na sushi, korzystając z serwisu gastronomicznego. Szybko przekonasz się, że wegetariańskie rolki będą równie smaczne co sushi typowo rybne.

(artykuł sponsorowany)


artykuł sponsorowany
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

MmmmmmMmmmmm

1 0

Polecam Yakibar ul.Spółdzielcza 21:55, 20.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone