Zamknij
REKLAMA

Czyszczenie obuwia sportowego, czyli jak dbać o buty New Balance

14:31, 25.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Buty New Balance szturmem podbiły serca miłośników sportowego obuwia. Do fanów tej marki należą znane osoby, takie jak Knye West, Pharrell Williams, a nawet Barack Obama. Nie można się temu dziwić, biorąc pod uwagę ich wyjątkowy design, komfort noszenia i uniwersalność. Jak o nie dbać, by jak najdłużej cieszyć się ich nienaruszonym wyglądem?

Określenie modelu butów

Sposób czyszczenia musi być dostosowany do modelu butów, czyli najpierw trzeba sprawdzić, z jakich tworzyw jest wykonana nasza para New Balance. Najczęściej do produkcji tych sportowych butów łączy się przewiewną siateczkę i naturalny zamsz. Niektóre z modeli zostały wykonane w całości z tekstylnej siateczki.

Zanim więc zabierzesz się za czyszczenie swojej pary, zapoznaj się z informacjami, z jakich materiałów została wykonana. Buty z materiału i siateczki można prać w pralce, ale wyłącznie zgodnie z wymaganiami producenta.

Pranie w pralce – na co zwrócić uwagę

Najważniejsze jest postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta w tej kwestii. Trzeba dostosować rodzaj, czas i temperaturę prania do tych wymagań. Przed praniem wyjmij z butów sznurówki i wkładki. Sneakersów nie powinno się bezpośrednio wkładać do pralki, a do specjalnego worka na bieliznę.

?

Czyszczenie ręczne

Niektóre modele New Balance nie nadają się do prania mechanicznego, dlatego trzeba zapoznać się z innymi metodami ich czyszczenia. Najlepiej jest pozbyć się największego brudu „na sucho” przy użyciu szczoteczki. Twardość włosia szczoteczki również należy dobrać odpowiednio do materiału, z którego są zrobione buty.

Części buta wykonane z materiału tekstylnego można wyczyścić wodą z delikatnym mydłem, przy użyciu bawełnianej szmatki. Do czyszczenia zamszu z kolei trzeba użyć specjalnych preparatów zakupionych w sklepie obuwniczym. Najwygodniej jest usuwać zabrudzenia z zamszu przy użyciu szczotki z miękkim włosiem oraz gumki.

Czyszczenie wnętrza butów

Wkładki w butach New Balance są wyjmowane, więc z łatwością da się je wyczyścić. Aby pozbyć się przykrych zapachów, warto zainwestować także w specjalne dezodoranty do butów.

New Balance cieszą się niezwykłą popularnością – producent oferuje bogaty wybór modeli, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Markę tę można spotkać w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, takich jak YesSport. Najważniejsze jest dobranie sposobu czyszczenia butów do modelu i wymagań producenta, aby móc cieszyć się ich nienagannym stanem na długo.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone