Zamknij
REKLAMA

Nowoczesna łazienka - ceramika sanitarna w najlepszym stylu

11:56, 17.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nowoczesna ceramika łazienkowa jest projektowana w ciekawy i oryginalny sposób. Dominuje prostota stylu i solidność wykonania. Kompaktowe rozmiary umożliwiają interesujące urządzenie nawet małej łazienki. Na co należy zwrócić uwagę, kupując ceramikę?

Praktyczne i eleganckie rozwiązania

Współczesne rozwiązania w zakresie projektowania łazienek potrafią zaskakiwać formami. Chociaż cały czas mile widziany jest minimalizm, nie wszystkie elementy wyposażenia są praktyczne. Dlatego warto śledzić trendy pojawiające się w aranżacjach wnętrz, ale nie znaczy to, że wszystkie należy wprowadzać w życie. Powierzchnie bez dodatkowych ozdobników, które są gładkie i proste, zapewniają o wiele większy komfort czyszczenia. O takie wyposażenie po prostu łatwiej zadbać. Na szczęście w większości przypadków ceramika sanitarna charakteryzuje się geometrycznymi kształtami typu kwadrat, prostokąt i okrąg. Często spotykane są również owalne kształty. Proste formy emanują niezastąpioną elegancją. Aby uzyskać pożądany efekt aranżacji w małej łazience, należy zachować harmonię kształtów, co oznacza, że do wanny o zaokrąglonym kształcie powinna zostać dopasowana muszla sedesowa w podobnej formie. Uznaniem cieszą się wanny wolnostojące, które stanowią nawiązanie do stylu retro, ale mogą stanowić zupełnie nowoczesny projekt.

Wymiary łazienki a dopasowanie ceramiki

Niestety najatrakcyjniej zaprojektowana ceramika łazienkowa nie spełni swojej roli, jeżeli będzie źle dobrana do pomieszczenia pod względem wymiarów. Przestronne kabiny prysznicowe i duże wanny wspaniale prezentują się w katalogach i na stronach sklepów internetowych, ale ceramikę trzeba kompletować, patrząc na względy praktyczne. Przed wyborem wanny, brodzika, umywalki, sedesu lub bidetu najlepiej rozrysować przynajmniej prowizoryczny plan łazienki. Należy zastanowić się nad rozmieszczeniem wyposażenia i pozaznaczać, jakie maksymalne wymiary poszczególnych elementów ceramiki są dopuszczalne. Eleganckie modele pasujące do nowoczesnych wnętrz można znaleźć w outlecie PlusOutlet. Sklep internetowy umożliwia wyposażenie łazienki w atrakcyjnej cenie. Wcześniejsze rozplanowanie wnętrza pozwala na szybsze znalezienie odpowiedniej ceramiki i zaoszczędzenie czasu.

Funkcjonalny aspekt doboru ceramiki

Estetyka ceramiki staje się mało znacząca, jeżeli nie zostanie wzięta pod uwagę funkcjonalność. Sedes czy umywalka nie są wyposażeniem o znaczeniu dekoracyjnym – muszą skutecznie spełniać swoją rolę. Konieczne jest zwrócenie uwagi na codzienny komfort użytkowania. Na dodatek należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Kupowanie najtańszych sprzętów jest nieopłacalne, ponieważ znacznie wcześniej ulegną zepsuciu. Stosunek ceny do jakości musi być jednym z podstawowych czynników wyboru. Jeżeli wyposażana jest łazienka, z której mają korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci, trzeba zwrócić uwagę na ich potrzeby. Na przykład korzystanie z umywalki nablatowej bywa dla nich problematyczne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone