Zamknij
REKLAMA

Wózek paletowy – niezastąpiony na magazynie i w przemyśle

14:43, 13.11.2019 | materiały partnera

Przenoszenie ciężkich ładunków, zgrzewek towaru i partii produktu zapakowanych w kartony bywa kłopotliwe. Z pomocą przychodzą wózki paletowe o różnych wartościach udźwigu. Gdzie znajdują zastosowanie tego typu urządzenia? Dlaczego warto stosować je w swoim biznesie?

Wózek paletowy stanowi wsparcie w codziennej pracy na magazynie, hali produkcyjnej i w hurtowni. Współczesna organizacja pracy nie może opierać się wyłącznie na sile ludzkich rąk. Byłoby to nie tylko mało wydaje, ale i niebezpieczne dla samych pracowników. Od wielu lat z powodzeniem stosowane są zatem ręczne wózki paletowe. W zależności od modelu, mogą być one wyposażone w wagę (takie jak te https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-wozki-z-waga) czy w podnośniki krzyżowe. Wsparciem w pracy związanej z towarem jest również waga sklepowa z legalizacją lub wagosuszarka (cena jest uzależniona od konkretnego modelu).

W jakich rodzajach działalności dobrze sprawdzają się wózki paletowe?

Wózek paletowy to jeden z tych elementów, bez którego nie można wyobrazić sobie pracy na hali magazynowej. Za jego pomocą pracownicy podnoszą towar na określoną wysokość, dzięki czemu mogą umiejscowić go na półkach. Stanowią zdecydowanie prostsze sprzęty niż zwyżki czy wózki widłowe, mimo to znacząco ułatwiają i przyspieszają codzienną pracę. Równie potrzebne są w sklepach wielobranżowych i w hurtowniach spożywczych, w których przekłada się z miejsca na miejsce produkty o znacznej wadze, na przykład zgrzewki cukru, napojów, wody, mąki czy chemii gospodarczej. Bez wózka paletowego ani rusz także jeśli chodzi o branżę przemysłową, prowadzoną na niewielką skalę. Ręczne wózki paletowe znajdują powszechne zastosowanie w sklepach oferujących dachówki ceramiczne, płytki łazienkowe i kuchenne czy gres. Klasyczne modele mają udźwig na poziomie 2500 kg, co zapewnia ich wysoką funkcjonalność. W dobie dynamicznie rosnącej sprzedaży online wózki paletowe stają się nieodłącznym towarzyszem pracy kurierów. Firmy wysyłkowe inwestują w tego typu rozwiązania i wyposażają w nie swoich pracowników, aby ułatwić im pracę, skrócić czas wykonywania zadać i zmaksymalizować zyski. Za stosowaniem takiego sprzętu przemawia łatwość obsługi, duża praktyczność i możliwość przewiezienia samochodem dostawczym.

Wózek paletowy z wagą – czym jest?

Do czego i gdzie może przydać się wózek paletowy z wagą? Przede wszystkim w firmach spedycyjnych, w których przewozi się towar o zadeklarowanej wadze. Wielu pracowników takich przedsiębiorstw na co dzień sprawdza, czy waga przesyłki wpisana w list przewozowy pokrywa się z tym, ile faktycznie waży paczka. Tego typu wózek może być pomocny również w czasie załadunku do auta – znając rzeczywistą wagę towaru z opakowaniem ma się pewność, że przewożone produkty spełniają normy co do ciężaru załadunku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA