Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje pakiet medyczny?

15:35, 28.11.2019 | materiały partnera

Pakiety medyczne zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Kryzys w publicznej ochronie zdrowia, ograniczony dostęp do świadczeń zdrowotnych oraz długie kolejki otworzyły niepubliczną opiekę zdrowotną na objęcie pacjentów dodatkowymi, usługami, jakimi są pakiety medyczne.

Inaczej, niż w systemie publicznym, konkretne świadczenia mają są różnie wyceniane przez niepublicznych świadczeniodawców.

Pacjent, w ramach wybranego przez siebie pakietu może liczyć na odmienne w każdym prywatnym podmiocie świadczenia i ich wyceny. Niektóre pakiety różnią się między sobą nie tylko ilością oferowanych świadczeń, lecz też ich dostępnością (np. większa lub mniejsza ilość placówek).

Rodzaje pakietów medycznych.

Mimo odmiennej nazwy, nadawanej oferowanym pakietom przez niepublicznych świadczeniodawców, można je podzielić na 3 podstawowe grupy:

1. Pakiet podstawowy.

Obejmuje na ogół od dwóch do czterech specjalistów - internista, pediatra, lekarz medycyny rodzinnej, opieka nad ciężarną.

W tym pakiecie ujęte są podstawowe przeglądy stomatologiczne, szczepienia ochronne, badania radioobrazowe (USG, RTG) oraz laboratoryjne (morfologia krwi i moczu, cytologia)

2. Pakiet standard.

Liczba lekarzy z pakietu podstawowego poszerzona jest o kolejnych specjalistów: najczęściej to neurolog, chirurg ogólny, dermatolog, ginekolog, kardiolog, laryngolog, okulista, ortopeda.

Badania laboratoryjne poszerzone są o specjalistyczne badania hematologiczne, immunologiczne.

3. Pakiet lux.

Liczba lekarzy w tych pakietach wydłużona jest nawet o 30 lekarzy specjalistów, w tym szczególnie trudno dostępnych w publicznej ochronie zdrowia, np. endokrynologów, psychiatrów, chirurgów naczyniowych, urologów.

Badania laboratoryjne poszerzone mogą być o specyficzne badania, np. dodatkowe bakteriologiczne i mykologiczne, toksykologiczne i hormonalne.

Do badań radiologicznych dołączane może być CT i MRI, lecz w określonej ilości w trakcie roku, np. 2 CT i 1 badanie MRI (za pozostałe trzeba dopłacać lub są oferowane w ramach zniżek abonamentowych).

W ramach pakietów w wersji lux oferowane są również drobne zabiegi chirurgiczne, dermatologiczne, okulistyczne lub nawet medycyny estetycznej.

Pakiety w najwyższym standardzie oferują wizyty domowe oraz rehabilitację, fizykoterapię i kinezyterapię (w określonej liczbie godzin w ciągu roku) oraz zabiegi pielęgniarskie.

Ceny pakietów medycznych.

Wraz ze zróżnicowanie pakietów w poszczególnych poradniach i szpitalach, różnią się również ceny usług medycznych.

Uzależnione są zarówno w zależności od liczby świadczeń w ramach danego pakietu, kadry medycznej (konsultacje u uznanych ekspertów są zawsze wyżej wyceniane), renomy danego ośrodka oraz jego położenia ( w centrach wielkich miast jest na ogół drożej).

• Miesięczne ceny pakietów podstawowych wahają się od 45 zł - 89/90 zł.

• Pakiety standard to już ceny od 100 do 150/ 200 zł.

• Pakiety lux zaczynają się od minimum 200 zł, a sięgają nawet 300-500 zł miesięcznie.

W cenie pakietów jest możliwość telefonicznej i internetowej rezerwacji, bardzo zadowalający kontakt pacjenta z personelem medycznym i otrzymywanie wyników badań na maila.

Informacje zaczerpnięte z https://mediccentre.pl/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA