Zamknij
REKLAMA

Zabudowania aut dostawczych - dobra inwestycja

12:55, 23.03.2020 | materiały partnera

Dziś żeby znaleźć dobry serwis samochodowy to nieraz trzeba się dobrze naszukać. Czasami potrzebujemy coś zrobić już w danej chwili, ale niestety do serwisu samochodowego trzeba się umówić. Nowoczesne serwisy, ich wiedza, sprzęt oraz doświadczenie mechaników zapewnią klientom spokój. Czym zajmuje się serwis samochodowy? Jakie czynności wykonują profesjonalni mechanicy, żeby nasz samochód był zadbany i zawsze sprawny?

Jak rozpoznać dobry warsztat samochodowy?

Dobry mechanik nie od dziś wiadomo to skarb. Pomoże naprawić usterki w samochodzie, doradzi, nie oszuka nas i oto właśnie chodzi, gdy powierzamy takiej osobie swój samochód. Poszukując dobrego serwisu samochodowego readyauto.pl/kontakt warto popytać wśród znajomych. Być może mają kogoś zaufanego i dzięki temu twój samochód trafi w dobre ręce. Niekiedy warto poszperać w internecie. Na forach internetowych bądź w social media. Takie poszukiwania czasami dają naprawdę dobre efekty.

Jeśli udało cie się znaleźć serwis sprawdź jacy ludzie w nim pracują- czy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Ważne jest też jakie podejście do klienta ma mechanik, czy jest to osoba rozmowna, czy nie stwarza wrażenia, że chce cię naciągnąć na koszty. Sprawdź czy mechanik, któremu powierzasz samochód ma wykupioną polisę OC. Jest to ubezpieczenie na wypadek tego, gdyby wyrządził szkodę czy zepsuł ci mienie. Zobacz czy w serwisie panuje porządek, ponieważ to też świadczy o mechaniku i o tym jakie będzie miał podejście do twojego samochodu. Mechanik powinien przygotować kosztorys napraw, żeby potem nie było zaskoczenia. Jeśli podczas naprawy wyjdą dodatkowe naprawy powinien cię powiadomić o tym.

Czym jeszcze powinien się zajmować dobry serwis samochodowy?

Diagnostyka – za pomocą specjalnego urządzenia, czyli diagnoskopu doświadczeni mechanicy potrafią bez przeszkód zdiagnozować każdy samochód osobowy i dostawczy. Serwis zajmuje się także sprawdzeniem klimatyzacji, oraz wymianą opon czy też ich naprawą. Mechanikowi można także powierzyć wymianę oleju. Jeśli będzie taka konieczność zadba też o nasz rozrząd, hamulce i zawieszenie. W takim serwisie możemy spotkać się z wieloma czynnościami, które na co dzień wykonują doświadczeni mechanicy. Czym jeszcze może zajmować się serwis samochodowy?

Czym są zabudowania aut dostawczych?

Serwis samochodowy może dokonywać zabudowy aut dostawczych. Ładunek, który chcemy przewozić musi być odpowiednio zabezpieczony dlatego zabudowania aut dostawczych muszą być dobrze wykonane, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo. Taki proces samej zabudowy składa się z kilku etapów. Ważnym elementem w każdym samochodzie jest oczywiście podłoga, która powinna być wykonana z bardzo mocnej sklejki. Powierzchnia ta musi być antypoślizgowa i wodoodporna. Do podłogi należy zamocować specjalne uchwyty, które będą powierzchnię utrzymywać w jednym miejscu wraz z ładunkiem. Ta konstrukcja powinna zostać sklejona silikonem. Kolejnym etapem są listwy progowe, które wykonane są z aluminium. Są one dodawane do utworzonej płyty podłogowej. Wstawia się je w miejsce drzwi bocznych i tylnych. Dzięki nim podłoga jest zabezpieczona przed uszkodzeniami. Boki stanowią też ważny element zabudowania aut dostawczych, są wkręcane do konstrukcji auta przy użyciu blachowkrętów. Na łączeniu płyt bocznych montujemy listwę maskującą wykonaną z aluminium. Bardzo istotne przy zabudowaniu aut dostawczych readyauto.pl/oferta/zabudowy-aut-dostawczych jest zabezpieczenie nadkoli. Do tego stosujemy cienką blachę w kształcie prostokąta. Tak przygotowane auto uniknie uszkodzeń oraz usterek, a towar zostanie dowieziony bezpiecznie na miejsce.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wybór samochodu dostawczego to ciężkie zadanie, ale wybór zabudowy jest jeszcze bardziej uciążliwy. Przy zakupie samochodu do dostaw trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Trzeba się zastanowić do czego samochód dostawczy nam będzie służył, ponieważ na rynku jest bardzo duży wybór tego typu samochodów. Inną konstrukcję będzie potrzebował bus, inną samochód do przewożenia narzędzi, a jeszcze inną auto przeznaczone do przewozu palet. Zawsze w każdym przypadku trzeba o zabudowie dowiedzieć się jak najwięcej np. jakie są uszczelki, czy firma która dokonuje zabudowy też produkuje ściany boczne czy je tylko montuje. Materiał, który jest wykorzystywany do zabudowy również jest bardzo ważny. Zwróć uwagę na stal czy jest ona mocna. Podłoga w zabudowie też odgrywa dużą rolę, sprawdź czy jest antypoślizgowa. Ważna jest też szerokość i wysokość zabudowy.

Każdy sam musi dokonać dobrego wyboru. Ważne jest, żeby trochę na ten temat zasięgnąć informacji, żeby mieć jakąś choćby minimalną wiedzę na ten temat. Czasami nie duże różnice, a mogą one wpływać na jakość, wygodę użytkowania czy koszt eksploatacji samochodu. Te wszystkie czynniki odgrywają ważną rolę. Warto zwrócić się do zaufanej firmy, która na pewno pomoże i doradzi. Takich firm obecnie, które zajmują się zabudowaniami aut dostawczych jest coraz więcej na rynku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA