Zamknij
REKLAMA

Religijne pamiątki na rocznicę ślubu - co warto podarować małżonkom?

13:53, 18.06.2020 | materiały partnera

Zazwyczaj małżeństwa obchodzące rocznicę ślubu dostają w prezencie kwiaty, naczynia albo sprzęty AGD. Rzadziej wręczane są podarunki o wyjątkowym, osobistym charakterze. Takie upominki dają największą radość. Mówią też o tym, że dobrze znamy obdarowywane osoby i szanujemy to, co dla nich ważne. Małżonkowie aktywnie uczestniczący w życiu Kościoła i żyjący według zasad swojej wiary, z pewnością docenią religijne prezenty upamiętniające zawarcie sakramentu Małżeństwa. Jakie pamiątki z pięknym przesłaniem warto wręczyć bliskim świętującym rocznicę ślubu?

Pamiątki ze Świętą Rodziną

Ikony ze Świętą Rodziną oraz inne akcesoria religijne z jej wizerunkiem są wspaniałym prezentem dla małżeństw świętujących rocznicę ślubu. Takie prezenty symbolizują wzajemną miłość małżonków wypełniającą ich życie. Obrazy z Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem przypominają wierzącym o tym, że w przypadku małżeńskich kryzysów i innych trosk mogą liczyć na Bożą opiekę i wstawiennictwo świętych. Poza tym emanują ciepłem i dobrocią, która udziela się domownikom. Ikony i inne akcesoria religijne ze Świętą Rodziną mogą też symbolizować rodzicielską miłość, dlatego będą szczerymi, ujmującymi prezentami od dzieci pragnących wyrazić swą wdzięczność.

Święte obrazki świetnie nadają się do umieszczenia w salonie albo na innym honorowym miejscu, stając się wyrazem wiary i oddania. Występują w różnych formach, dlatego łatwo odszukać obrazek, który będzie pasował do całości wystroju i trafiał w gust obdarowanych. Piękne pamiątki ślubu i inne niezwykłe artykuły religijne na prezent dostępne są na stronie https://www.holyart.pl.

Obrazki i figurki na okrągłą rocznicę ślubu

Zawarcie sakramentu Małżeństwa jest ważnym momentem w życiu zarówno z perspektywy wzajemnej miłości dwóch osób, jak i z punktu widzenia wiary. Rocznica ślubu powinna więc być celebrowana z radością i dumą wynikającą z wytrwania w swoich postanowieniach. Data ślubowania wzajemnej miłości, wierności i uczciwości przed Bogiem i najbliższymi to wspaniała okazja do świętowania. Na wyjątkową oprawę zasługują w szczególności okrągłe rocznice takie jak srebrne i złote gody. Nazwy tych jubileuszów nawiązują z jednej strony do długiego trwania, a z drugiej – do trwałości małżeństwa. Długość stażu wpływa na umacnianie się więzi, stąd też wzmianki o szlachetnych, wytrzymałych metalach.

Srebrne gody to dwudziesta piąta rocznica ślubu, a złote – pięćdziesiąta. Taka wytrwałość bez wątpienia zasługuje na wyróżnienie. Warto więc podarować małżonkom akcesoria religijne nawiązujące do okrągłej rocznicy i długiego stażu małżeństwa. Można zdecydować się na przykład na pamiątkę ze szkła w kształcie diamentu ze specjalną płytką z odciśniętym numerem (liczbą lat) oraz wizerunkiem złotych obrączek. Taki upominek upamiętnia zawarcie sakramentu małżeństwa i mówi wiele o trwałości związku.

Na dwudziestą piątą rocznicę małżeństwa można podarować też srebrne figurki i obrazki z wizerunkami świętych. Na złote gody doskonale nadają się z kolei pamiątki z elementami złota. Obrazki i inne dekoracje będą piękną ozdobą katolickiego domu oraz przypomnieniem tego, że małżonkowie przeżyli już ćwierć lub nawet pół wieku razem.

Dyplom z błogosławieństwem od papieża

Z okazji ważnych wydarzeń w życiu, na przykład okrągłej rocznicy zawarcia sakramentu Małżeństwa, wierni mogą otrzymać specjalne błogosławieństwo papieskie na piśmie. W Watykanie funkcjonuje specjalne biuro zajmujące się wydawaniem takich szczególnych dyplomów – Urząd Dobroczynności Apostolskiej. Z pamiątką wiąże się otrzymanie uroczystego błogosławieństwa i przywileju duchowego, dlatego jest ona zarezerwowana dla praktykujących katolików. Dokument można zamówić dla jubilatów listownie, korzystając z formuły ogólnodostępnego formularza albo osobiście, będąc w Rzymie. Błogosławieństwo jest zawsze bezpłatne – płaci się wyłącznie za pergamin i wysyłkę, a małżonkowie otrzymują niebywale cenną pamiątkę i obejmuje ich modlitwa wnoszona do Boga przez samego Ojca Świętego.

Celebrowanie rocznicy ślubu może mieć religijny wymiar, szczególnie w przypadku wierzących małżeństw. Warto podarować swoim bliskim coś wyjątkowego, odwołującego się do zawartego przez nich sakramentu oraz podzielanych przez nich wartości. Dewocjonalia okażą się wspaniałą pamiątką ślubu, podkreślającą trwałość małżeństwa, a także wiarę i wzajemną miłość obdarowanych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA