Zamknij
REKLAMA

Ruszył sezon na windsurfing

22:27, 18.06.2020 | art.sponsorowany

Sezon windsurfingowy trwa w najlepsze!. Jeśli obiecałeś sobie, że w tym roku w końcu spróbujesz to teraz jest najlepszy czas. Pogoda jest świetna, a do szczytu sezonu jeszcze trochę. W lipcu i sierpniu plaże będą pełne turystów, a na razie jest jeszcze stosunkowo przestronnie. Dlatego właśnie to idealny moment, żeby zacząć uprawiać windsurfing.

Na czym polega windsurfing

Windsurfing o , którym więcej na https://windsurfing.com.pl/ to dyscyplina wodna, polegająca na pływaniu na desce, do której przymocowany jest żagiel. Pod wpływem wiatru i dzięki odpowiedniemu balansowaniu ciała deska może przesuwać się po tafli wody. Jeszcze kilkanaście lat temu ta dyscyplina nie była w Polsce zbyt popularna. Uprawiało ją niewiele osób, była droga, a miejsc gdzie można by się uczyć pływania na desce też było niewiele. Teraz mamy nie tylko ogromny wybór szkół windsurfingu, ale także miejsc, w których można się uczyć.

Hel – najlepsze miejsce na naukę windsurfingu

Półwysep Helski to najpopularniejsze miejsce w Polsce jeśli chodzi o uprawianie tej dyscypliny. Panują tu idealne wręcz warunki począwszy od pięknej piaszczystej plaży, przez długi pas płytkiej wody, po wymarzony wiatr. Dlatego wiele osób wybiera właśnie Hel jako miejsce na naukę windsurfingu. To prawda, że w sezonie jest tu bardzo dużo turystów i robi się tłoczno. Tym bardziej warto wybrać się nad morze już teraz, póki sezon dopiero co wystartował.

Jaką szkołę windsurfingu wybrać?

Na samym Półwyspie Helskim jest tylko kilka szkół, a w całym kraju całe mnóstwo. Jak wybrać tę właściwą? Sprawdzić doświadczenie oraz kadrę pracowników. Zweryfikować opinie innych kursantów, dopytać o ubezpieczenie i wielkość grup. Można też poszukać opinii w sieci, choć te – często pisane przez konkurencję – bywają niemiarodajne.

Jak zacząć?

Wróć do punktu wyżej – czyli znaleźć szkołę. Wiele osób próbuje uczyć się samodzielnie, co gorsza zachęca do tego innych opisując wszystko na blogu czy portalu społecznościowym. Tymczasem windsurfing to sport z pogranicza sportów ekstremalnych. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie – wybierz szkołę windsurfingu. To również najlepsza opcja jeśli zależy ci na tym by uczyć się efektywnie i szybko widzieć rezultaty i móc przejść na wyższy poziom i pływanie samodzielne.

Co trzeba mieć żeby zacząć?

Nic, poza pozytywnym nastawieniem i chęcią do nauki. Sprzęt oraz odzież możesz wypożyczyć, a jeśli dopiero się uczysz szkoła zapewni ci całe wyposażenie. Potem, gdy będziesz już pływać samodzielnie możesz kupić swój własny sprzęt.

Zatem – do zobaczenia na desce!

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA