Zamknij
REKLAMA

Czy biuro rachunkowe Poznań pomoże pracodawcy w uregulowaniu wszelkich zobowiązań finansowych?

08:14, 24.07.2020 | materiały partnera

W ciągu roku zawsze przychodzi taki moment, gdy trzeba złożyć deklaracje podatkowe. Aby sprawnie móc rozliczyć się z fiskusem, warto skorzystać z usług specjalistów – osoba prowadząca własną działalność ma dużo więcej obowiązków, niż tylko jednorazowe wypełnienie dokumentów. Problemy mogą pojawić się zwłaszcza wtedy, gdy trzeba pamiętać o odpowiednim obliczaniu wynagrodzeń pracowników, uwzględniając wszelkie obowiązkowe składki. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, o jakich należy pamiętać, chcąc poprawnie rozliczyć się ze wszelkich zobowiązań.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe i na jaką pomoc może liczyć pracodawca?

Zadania wchodzące w skład obowiązków biura rachunkowego właściwie można podzielić na dwie kategorie: prowadzenie księgowości oraz dbanie o kadry i ich płace. Oprócz wykonywania usług księgowych, profesjonaliści zajmują się sporządzaniem wszelkich dokumentów i deklaracji dotyczących pracowników. Jeżeli prawo ulegnie jakimkolwiek zmianom, klient ma pewność, że zostaną one wzięte pod uwagę przy dokonywaniu rozliczeń. O wiele formalności należy dbać na bieżąco (na przykład o opłacanie pensji pracowników i regulowanie odpowiednich składek), inne natomiast będą sprawiać szczególny problem o danej porze roku (na przykład sporządzenie kwartalnych lub rocznych deklaracji podatkowych). Usługi biura rachunkowego są bardzo przydatne także w momencie ubiegania się o kredyt firmowy – należy wówczas dostarczyć do banku wiele dokumentów, których sporządzenie jest bardzo pracochłonne. Warto rozeznać się na rynku i skorzystać z pomocy – świetną ofertę ma na przykład biuro rachunkowe Poznań.

Księgowość – jakie dokumenty należy sporządzać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. W zależności od przychodów firmy, będzie ona zobowiązana sporządzać odpowiedni rodzaj dokumentacji. Oprócz prowadzenia ksiąg rachunkowych, księgi głównej i ksiąg pomocniczych, często konieczne jest sporządzanie miesięcznych, kwartalnych lub rocznych zestawień obrotów i sald. Pracodawca musi rozliczać się z podatków, a także ma obowiązek ujawnienia wszystkich dokumentów, jeżeli konieczna będzie kontrola podatkowa. Zajmowanie się wszelkimi formalnościami samemu może być kłopotliwe szczególnie wtedy, gdy firma dobrze prosperuje i rozszerza się. Skorzystanie z usług profesjonalistów znacząco ułatwia pracę i ogranicza praktycznie do zera ryzyko ewentualnych pomyłek.

Usługi kadrowo-płacowe

Jednym z najważniejszych zadań pracodawcy jest dbanie o pensje pracowników i regulowanie wszelkich obowiązkowych składek w terminie. Choć zadanie może wydawać się proste, problemy mogą się pojawić, gdy od standardowego czasu pracy trzeba odliczyć wszelkie urlopy zdrowotne czy macierzyńskie (lub ojcowskie). Pandemia koronawirusa pokazała, że szczególnie problematyczne dla pracodawców może być uporanie się z rozliczeniami dotyczącymi opieki nad dzieckiem do ósmego roku życia – pieniądze za dni, w których pracownik przebywał na urlopie opiekuńczym, wypłacane są nie przez pracodawcę. Jak zatem obliczyć pensję osoby zatrudnionej, aby na pewno otrzymała ona odpowiednie wynagrodzenie, ale jednocześnie nie pomylić się w rachunkach? Rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy profesjonalnych księgowych. Korzystając z  usług biura rachunkowego pracodawca ma pewność, że wszelkie formalności będą prawidłowo rozliczone. W razie ewentualnych wątpliwości klient może także skorzystać z merytorycznego wsparcia, uzyskując praktyczną poradę na temat interesujących go kwestii.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA