Zamknij
REKLAMA

Nauka angielskiego w tej formie to hit! Ucz się z Fabryką Języka!

00:01, 14.09.2020 | .

Zakupy odzieżowe i spożywcze, wymiana walut, a nawet poznawanie partnera życiowego – to czynności, które coraz więcej osób robi online. Nic dziwnego więc, że i na naukę języków obcych przez internet zyskuje na popularności. Największe wzięcie ma oczywiście angielski online.

O tym dlaczego nauka angielskiego przez internet jest dobrym, skutecznym rozwiązaniem oraz jak wybrać szkołę językową online rozmawiamy z Jackiem Śmieszny z Fabryki Języka we Włocławku.

Coraz więcej szkół stacjonarnych oferuje również kursy przez internet. Na rynku pojawia się też coraz więcej szkół językowych, które uczą stricte online. Dlaczego warto zdecydować się na tę metodę nauki?

Jacek Śmieszny: Na samym początku chciałbym podkreślić, że zajęcia online traktuję jako alternatywę dla zajęć stacjonarnych. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem.

Wiadomo, że sytuacja na świecie postawiła przed wszystkimi nowe wyzwania, z którymi przychodzi się nam mierzyć i zajęcia online są ciekawą opcją, którą warto rozważyć podczas podejmowania decyzji o nauce języków obcych.

Zajęcia online to duży komfort dla słuchacza. Uczymy się w zaciszu własnego domu. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na swobodę przyswajania wiedzy pod okiem wykwalifikowanego lektora.

W obecnej sytuacji, jest to również bardzo bezpieczna metoda nauki. Co ciekawe, Fabryka Języka ma już 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć online, a nasi słuchacze chwalą sobie tę formę nauki.

W dzisiejszym świecie mamy wiele możliwości samodzielnej nauki. Dlaczego szkoła językowa jest lepsza niż aplikacje do nauki, podcasty, czy YouTube?

Tak to prawda, mamy wiele możliwości do samodoskonalenia się i bardzo się cieszę, że mamy taką możliwość. Różne aplikacje, podcasty czy kanały na YouTube są wspaniałymi narzędziami wspomagającymi proces uczenia się.

Najnowsze trendy metodyczne podkreślają korzystną rolę immersji językowej, czyli zanurzenia się w języku, otoczenia się nim. Internet jest świetnym medium, które pomaga nam ten stan osiągnąć.

W Fabryce Języka podczas szkoleń językowych również korzystamy z dobrodziejstwa Internetu poszerzając swoje kompetencje, aby jak najefektywniej nauczać.

Dlaczego szkoła jest lepsza? Bo ma lektora, który pokieruje, pomoże, wytłumaczy, skoryguje ale przede wszystkim zmotywuje do nauki. Aby odnieść sukces w czymkolwiek należy robić to systematycznie, a dobry coach, trener, lektor jest tego gwarantem.

Czy nauka angielskiego online jest dla każdego? Trzeba mieć określony poziom, albo super motywację?

Oczywiście, że jest dla każdego. Poziom zaawansowania nie stoi na przeszkodzie, ponieważ zajęcia są dostosowane do indywidualnych predyspozycji i potrzeb słuchacza. Super motywacja jak najbardziej jest pożądana, może tylko pomóc.

Czy lektorzy to największy plus nauki w szkole angielskiego?

Zdecydowanie tak. Lektor to wartość dodana do dobrze skrojonego kursu językowego. Jednocześnie, zawsze powtarzamy naszym słuchaczom, że jeśli nie będą chcieli się uczyć, to nawet najlepszy nauczyciel nie pomoże.

Myślę, że należy budować pozytywne relacje nauczyciel – uczeń oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu, wtedy można osiągnąć sukces.

Oszczędność czasu to chyba najpopularniejszy powód, dla którego ludzie zaczynają interesować się nauką przez Internet?

Myślę, że tak. Nasi słuchacze, którzy przeszli na system nauki zdalnej w marcu najczęściej cieszyli się, że nie muszą dojeżdżać do szkoły, dzięki czemu oszczędzają czas i pieniądze.

Powiem więcej, ci którzy spróbowali i się przekonali nadal chcą uczyć się online, mimo, że mogą wrócić do stacjonarnej formy zajęć. To chyba najlepsza rekomendacja.

Zajęcia online to duży komfort dla słuchacza. Uczymy się w zaciszu własnego domu. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na swobodę przyswajania wiedzy pod okiem wykwalifikowanego lektora.

         Jacek Śmieszny z Fabryki Języka                 

To, co może się dla niektórych okazać problematyczne to czas. Kurs językowy to pewne zobowiązanie. 

Cokolwiek w życiu robimy potrzebny, ba, niezbędny jest czas, który należy na to poświęcić. Nauka języków obcych to nieustanny proces.

Jeśli ktoś mi powie, że mnie nauczy języka obcego, przy braku zaangażowania z mojej strony, pracy własnej i poświęcenia czasu to ja bardzo podziękuję za tę ofertę, ale nie skorzystam.

My w Fabryce Języka wierzymy, że przy pełnym zaangażowaniu każdy jest w stanie nauczyć się języka obcego, a naszym zadaniem jest pomóc w osiągnięciu założonych celów.

Jak w praktyce wygląda nauka języka online w Fabryce Języka?

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo w sieci. My postawiliśmy na sprawdzone programy wiodących producentów aplikacji i komunikatorów.

Korzystamy z kilku narzędzi w zależności czy są to zajęcia indywidualne, czy grupowe, oraz od wielkości grupy. Specjalnie wybraliśmy kilka opcji, aby również dać pewną możliwość wyboru programów naszym słuchaczom, gdyż każdy ma inne doświadczenia w pracy z komunikatorami i niektóre z nich bardziej lub mniej przypadają nam do gustu. W praktyce tworzony jest grafik zajęć i o umówionej porze rozpoczynamy pracę. 

Jakim sprzętem muszę dysponować, żeby uczyć się online w Fabryce Języka? Są jakieś wymagania techniczne? Muszę mieć odpowiedni program?

Jedyne co potrzebujemy do pracy do komputer z kamerą i oczywiście dostępem do Internetu. Tak jak mówiłem wcześniej,  korzystamy z kilku popularnych, ogólnodostępnych, bezpiecznych programów. Aby móc rozpocząć przygodę z nauką online wystarczy 10 minut na przygotowanie komputera do pierwszych zajęć. Później wszystko dzieje się intuicyjnie.  

Chcesz wiedzieć więcej o ofercie Fabryki Języka? Planujesz rozpoczęcie nauki języka online lub stacjonarnie? Zapraszamy na ifabrykajezyka.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA