Zamknij
REKLAMA

Wynajem samochodu tańszy od kupna? Udowadniamy, że tak!

00:00, 15.10.2020 | materiały partnera

Według danych statystycznych ACEA z początku 2020 roku prawie 70% gospodarstw domowych w Polsce posiada samochód.. Nie trzeba dodawać, że niektóre z nich mają więcej niż jedno auto. We współczesnym świecie samochód często bywa niezbędny, niezależnie od tego czy mieszkamy w dużym mieście, mniejszej miejscowości, czy na wsi.

Jest to element codziennego życia. Posiadanie własnego auta nie jest też już niczym wyjątkowym, czy nawet luksusowym, Oczywiście coraz więcej na ulicach widać nowych aut o znacznie lepszej jakości, niż nawet przed kilkoma laty. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że powoli zaczynamy wchodzić w trend, kiedy posiadanie własnego samochodu, z różnych względów, może tracić na popularności. Rzecz jasna, tego typu zmiany nie dzieją się z dnia na dzień, ale należy przyjrzeć się nowym możliwościom, które pozwalają na użytkowanie auta, które niekoniecznie mamy na własność. 

Jednym z wielu przykładów współdzielenia przedmiotów codziennego użytku są właśnie auta.  Te z kolei jako towar są bardzo specyficzne, Po samym zakupie na własność szybko notują znaczną utratę wartości, cały czas generują dodatkowe koszty, które z upływem lat, eksploatacją i kolejnymi naprawami będą rosły. 

Można z powodzeniem wskazać, że praktycznie każdy wie, że istnieją wypożyczalnie samochodów. Na ulicach coraz częściej widzimy auta wypożyczane na minuty czy kilometry. Wielu z nas korzystało z krótkoterminowego najmu podczas wakacyjnej podróży za granicę. Natomiast nie wszyscy wiedzą o istnieniu możliwości długoterminowego wynajmu aut i korzyściach, jakie z takiej usługi mogą płynąć. 

Jakie są koszty utrzymania własnego auta?

Zakup samochodu na ogromnym rynku ofert jest coraz łatwiejszy.Teoretycznie każdy kierowca wie, że sam koszt początkowy to jeszcze nie wszystko, ale tak naprawdę odczujemy to, kiedy będziemy musieli ponieść wszystkie dodatkowe koszty. Wydatki, jakie musimy uwzględnić w domowym budżecie, aby utrzymać samochód to nie tylko cena paliwa. 

Podstawowe koszty utrzymania samochodu:

- ubezpieczenie OC i opcjonalnie AC,
- przeglądy, badania techniczne, 
- naprawy,
- jeśli nie korzystamy z opon całorocznych, wymiana opon i często też przechowania,
- opłata parkingowa w miastach,
- mycie i konserwacja.

To tylko podstawowe wydatki, które musimy jako właściciele ponieść w ciągu roku. Niektóre z nich są płacone raz do roku, jednak zdecydowanie bardziej uderzają one wtedy po kieszeni. Natomiast wybierając formę płatności ratalnej przy zakupie ubezpieczenia, zawsze wiąże się ona z dodatkowymi kosztami. Nie zapominajmy, że niestety, ale z każdym przejechanym kilometrem nasze auto traci na wartości, chociaż nie odczuwamy tego eksploatując je na co dzień. Natomiast w przypadku decyzji o sprzedaży, dodatkowe kilometry na liczniku mają znaczenie. 
 

Czy wynajem długoterminowy jest tańszy od kupna samochodu?

Jak na tle tych wszystkich wydatków plasuje się długoterminowy wynajem aut? Czy może on naprawdę się opłacać? Serwisowanie samochodu, od małego osobowego po dużą limuzynę, czy SUV-a należy do jednego z większych wydatków, podobnie jest w przypadku zakupu ubezpieczenia. W kontekście wydatków eksploatacyjnych wynajem długoterminowy jest o wiele przyjemniejszy dla kieszeni.

Brak kosztów dodatkowych przy tej usłudze sprawia, że naprawdę jest ona . Naszym miesięcznym wydatkiem jest jedynie opłata abonamentowa, koszt paliwa i płynu do spryskiwaczy, wszystkie pozostałe koszty pokrywa wypożyczający. Biorąc pod uwagę fakt, że zawsze poruszasz się prawie nowym, niezawodnym pojazdem, który możesz zmieniać nawet raz w roku i wynajmować w takim okresie czasu, w którym rzeczywiście potrzebujesz auta na własność, jest to bardzo korzystne rozwiązanie. 

W cenę abonamentu wynajmu długoterminowego auta wliczone są : 

- ubezpieczenie,
- assistance,
- przeglądy,
- naprawy i wymiana części eksploatacyjnych,
- auto zastępcze w razie awarii, kolizji czy wypadku.

Klient prywatny lub biznesowy nie musi obawiać się o żadne dodatkowe opłaty, także te niespodziewane, które generują usterki i stłuczki. Okres umowy możemy odpowiednio dopasować do naszych potrzeb, po jego upływie możemy zdecydować się na zmianę modelu.

Gdzie szukać ofert na wynajem długoterminowy samochodu?

Warto przyjrzeć się ofertom firmy TMFlota z Warszawy, które cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na indywidualne podejście, elastyczność, dobre ceny i szereg udogodnień dla klientów. Skorzystaj z propozycji dla klientów biznesowych i indywidualnych, wynegocjuj odpowiednie warunki i korzystaj z wybranego auta, jak z własnego, a kiedy zapragniesz, je zmienić, nie martw się o dodatkowe koszty i formalności. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA