Zamknij
REKLAMA

Czy sufity napinane są bezpieczne dla zdrowia? Materiały, z których tworzy się sufit napinany

00:00, 28.10.2020 | materiały partnera

Z roku na rok popularność sufitów napinanych, a także różnorodność rozwiązań projektowych tworzonych z ich wykorzystaniem, szybko wzrasta. Niemniej jednak pozostaje wielu sceptyków, którzy nie są pewni jakości materiałów użytych do produkcji sufitów napinanych. Są nawet tacy, którzy szczerze wierzą, że materiał na sufit napinany może być szkodliwy dla zdrowia człowieka. Postaramy się zorientować w tym problemie. 

Czy sufity napinane są bezpieczne dla człowieka i środowiska?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, przede wszystkim należy ustalić co to jest sufit napinany. Jako materiały na płótno stosowana jest tkanina poliestrowa lub folia z polichlorku winylu. Są to zatem materiały popularne w różnych dziedzinach produkcji, w tym w przemyśle meblarskim oraz wykorzystywane są także przy produkcji dekoracyjnych artykułów do wyposażenia wnętrz. Tego rodzaju płótna, poddane technologiom produkcji, są bezpieczne z punktu widzenia ochrony środowiska, co zostało potwierdzone licznymi testami i badaniami, dlatego przy zastosowaniu wysokiej jakości surowców sufity napinane będą też bezpieczne dla zdrowia.

Zatem jeśli chcesz, by materiał sufitu napinanego był bezpieczny dla Ciebie, otaczających Cię ludzi, zwierząt domowych i roślin, wybierz produkty certyfikowane. Koszt sufity napinane Wrocław wysokiej jakości będzie nieznacznie wyższy niż tego o niskiej jakości, ale jednocześnie jego instalacja zagwarantuje, że:

Materiał na sufit napinany nie będzie miał nieprzyjemnego zapachu i nie będzie emitował szkodliwych substancji;

Jeśli zadbasz o to, by nie występowało bezpośrednie nasłonecznienie, nie miały miejsca wahania temperatury w zakresie +5 do +50 ? dla wyrobów foliowych i -30 do +70 ? dla analogów tkanin, a także o to, by nie utrzymywała się wysoka wilgotność w pomieszczeniu, wysokiej jakości sufit napinany nie stanie się szkodliwy dla zdrowia;

Materiał na sufit będzie ekologiczny i nie straci swoich właściwości przez wiele lat.

Pracownicy firmy OTOmistrz wiedzą wszystko o najwyższej jakości sufitach napinanych i współpracują wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami sufitów napinanych. Wszystko to pozwala zagwarantować klientom przestępną ceną sufity napinane Zielona Góra i ich całkowite bezpieczeństwo.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując napinane sufity?

Przede wszystkim, należy ustalić gdzie kupić materiał na sufit napinany. Najlepiej zwrócić się do sprawdzonych producentów lub dystrybutorów, którzy od wielu lat działają na rynku. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy fachowców od montażu, również warto wybierać firmy z dobrą reputacją, gotowe pokazać wyniki swojej pracy w postaci portfolio, a także opinie klientów o zrealizowanym montażu sufitów napinanych. Ogólnie, opinie o sufitach napinanych są cennym źródłem informacji dla każdego, kto zdecyduje się na tego typu rozwiązanie dekoracyjne.

Wady sufitów napinanych niskiej jakości są bardzo poważne - tracą swoje cechy dekoracyjne już w ciągu kilku lat po ich instalacji, dodatkowo takie sufity napinane Opole mogą emitować substancje szkodliwe dla zdrowia. Poszukując miejsca, gdzie kupić sufit napinany, nie warto zatem stawiać głównie na niską cenę sufitów napinanych.

Zwróć się do firmy OTOmistrz. Dobrze wiemy, jak dobrać i zainstalować wysokiej jakości sufity napinane, a na zrealizowane prace obowiązkowo udzielamy gwarancji! 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA