Zamknij
REKLAMA

Niezwykła historia człowieka, który przeszedł covid-19. "Miałem przekonanie, że to może mi pomóc"

00:01, 08.02.2021 | .
Screen z video. Mat. Hipermedico.

Sławomir Ochociński w grudniu bardzo ciężko przeszedł zakażenie covid-19. Musiał być leczony w szpitalu. Po chorobie jego płuca były tak osłabione, że potrzebował rehabilitacji. Jak tlenoterpia hiperbaryczna zmieniała jego życie w kilkanaście dni?

- Nie byłbym w stanie bez przerw wejść na drugie piętro - wspomina Sławomir Ochociński swój stan po przejściu zakażenia koronawirusem.

Dlaczego postanowił spróbować tlenoetarapii w komorze hiperbarycznej Gabinecie Tlenoterapii Hiperbarycznej HIPERMEDICO we Włocławku? 

- Po zapoznaniu się z literaturą doszedłem do wniosku, że skorzystam z tej metody. Miałem przekonanie, że to może mi pomóc - mówi pacjent. 

Jeśli jesteście Państwo ciekawi, jakie były efekty tlenoterapii i jak szybko się pojawiły, zachęcamy do obejrzenia poniższego wideo. Dowiecie się z niego także, jak wygląda zabieg tlenoterapii w komorze hiperbarycznej i przygotowania do niego. 

Dlaczego tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest tak skuteczna? 

Tlenoterapia hiperbaryczna to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda leczenia wielu chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia w komorze hiperbarycznej.

W specjalnej komorze pacjentowi podawany jest czysty tlen pod ciśnieniem. Dzięki temu do jego organizmu dostaje się kilkakrotnie tlenu więcej niż z normalnie wdychanego powietrza.

Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne sprawia, że tlen przenika przez tkanki i pozbawia go barier fizjologicznych. Innymi słowy, przenika tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać i trafia np. do obszarów źle ukrwionych. Mogą to być miejsca po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich lub trudno gojące się rany.

Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia. Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne.

Komu pomoże tlenoterapia?

 Lista pacjentów, którym zalecane jest skorzystanie z tej metody, jest bardzo długa.

Po pierwsze, osoby cierpiące z powodu trudno gojących się ran, grzybic, chorób o podłożu autoimmunologicznym, stanów zapalnych, chorób układu nerwowego, schorzeń układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca), anemii, obrzęków, przewlekłych chorób skóry i cukrzycy.

Również innego rodzaju choroby przewlekłe, takie jak zakażenia, uszkodzenia popromienne, martwice, owrzodzenia, przeszczepy z ryzykiem martwicy, odleżyny, ropnie oraz niewydolność żylna stanowią wskazania do terapii w komorze hiperbarycznej.

Tego typu metoda okazuje się skuteczna także w przypadku osób skarżących się na przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, chorych na depresję oraz u pacjentów z zaburzeniami potencji i płodności.

Tlen hiperbaryczny – jako naturalna i bezinwazyjna metoda profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych – sprawdza się też w walce z uzależnieniami. Regularne seanse w komorze hiperbarycznej sprawiają, że organizm samoistnie zaczyna odrzucać wszelkie toksyczne substancje, jak nikotyna czy narkotyki. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg odbywa się w specjalnie skonstruowanej, certyfikowanej, bezpiecznej komorze hiperbarycznej Hipermedico polskiej produkcji. Na zewnątrz cały czas czuwa specjalista obsługujących sprzęt i monitorujący jego pracę.

W Gabinecie tlenoterapii hiperbarycznej przy ul. Warszawskiej 15 we Włocławku zabieg trwa standardowo do 60 minut. Całkowita liczba zabiegów dla poszczególnych pacjentów jest uzależniona od rozpoznanego schorzenia i zaleceń. 

Mali pacjenci w komorze hiperbarycznej przebywają z opiekunem, np. mamą, tatą czy babcią. 

We Włocławku Gabinet Tlenoterapii z najwyższej jakości, bezpieczną i certyfikowaną komorą hiperbaryczną znajdziecie Państwo przy ul. Warszawskiej 15 (II piętro). 

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 733 609 070.  

(MATERIAŁ PROMOCYJNY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%