Zamknij

Jaki piekarnik elektryczny wybrać do małej kuchni?

01:01, 24.02.2021 artykuł sponsorowany

Jeśli masz małą kuchnię lub tylko aneks kuchenny, może zabraknąć miejsca na tradycyjny duży piekarnik. Nie znaczy to, że musisz rezygnować ze swoich ulubionych dań. Zobacz, jaki piekarnik elektryczny wybrać do małej kuchni.

Przenośny piekarnik elektryczny – jakie funkcje powinien posiadać?

Decydując się na zakup małego piekarnika elektrycznego, spodziewamy się często, że będzie on okrojony z funkcji znanych z dużych piekarników. Faktycznie, z pewnymi ograniczeniami trzeba się pogodzić, niemniej mały piekarnik elektryczny to coś więcej, niż tylko urządzenie do przygotowywania grzanek z serem lub odgrzewania gotowych potraw.

Wybierając piekarnik elektryczny, sprawdź, jakie funkcje posiada. Nawet jeśli nie wszystkie wydają ci się potrzebne, nie rezygnuj z nich. Być może za jakiś czas zechcesz przyrządzić grillowane warzywa lub upiec kurczaka na rożnie.

Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji należą:

– pieczenie,

– opiekanie,

– grillowanie,

– pieczenie na rożnie,

– gotowanie w naczyniach żaroodpornych.

Dobry piekarnik powinien mieć funkcję termoobiegu, dwie grzałki (z możliwością używania jednej lub obu jednocześnie), funkcję regulacji temperatury. Takie urządzenia dostępne są w sklepie eldom.eu.

Mały piekarnik elektryczny – jakie powinien mieć wyposażenie dodatkowe?

Dodatkowe wyposażenie małego piekarnika elektrycznego jest opcjonalne i każdy producent sam decyduje, co dołączy do zestawu. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czego możemy się spodziewać w komplecie z piekarnikiem. Bonusowe akcesoria znacznie ułatwiają korzystanie z urządzenia i wręcz zachęcają do wszechstronnego użytkowania go.

Twój piekarnik powinien posiadać:

– płytę do pieczenia,

– kratkę do grillowania,

– rożen obrotowy,

– uchwyt do płyty i grilla, dzięki czemu łatwo wyjmiesz oba te elementy z piekarnika, nawet gdy są gorące.

Mały piekarnik elektryczny – na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem?

Funkcje i wyposażenie dodatkowe to nie wszystko, co powinno nas interesować przed kupnem piekarnika. Równie ważne jest to, z czego piekarnik został zrobiony, bo wpłynie to na jego żywotność i funkcjonalność.

Obudowa ze stali nierdzewnej nie tylko gwarantuje, że piekarnik pewnego dnia nie zacznie rdzewieć, ale też, że zawsze będzie ładnie wyglądał, a wyczyszczenie go z zewnątrz będzie bardzo proste – wystarczy wilgotna ściereczka.

Bardzo przydatne są też przezroczyste drzwiczki i podświetlenie wnętrza piekarnika, tak by móc na bieżąco monitorować proces przygotowywania jedzenia. Chociaż wydaje się to oczywiste, nie wszystkie piekarniki mają tę funkcję, dlatego warto to sprawdzić przed zakupem. Podwójna hartowana szyba gwarantuje, że nie oparzymy się nawet przypadkiem.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy piekarnik jest łatwy w czyszczeniu i czy można myć w zmywarce jego ruchome elementy (kratka, płyta, rożen).

Jaki piekarnik elektryczny do małej kuchni – jaki rozmiar będzie najlepszy?

Ponieważ wybieramy piekarnik do małej kuchni, nie możemy nie zwrócić uwagi na jego rozmiar.

Dlatego trzeba dokładnie wymierzyć miejsce, w którym piekarnik stanie, bo różnica choćby centymetra może mieć kolosalne znaczenie.

Przede wszystkim nie oszczędzajmy na szerokości, bo to od niej najczęściej zależy, czy do piekarnika zmieści się dodatkowa sztuka mięsa lub kanapka z serem. Za minimum trzeba uznać piekarnik szeroki na 50 cm. Mniejszy może okazać się za mały do codziennego użytkowania.

Wysokość piekarnika to często właśnie kwestia miejsca w kuchni. Nieduży piekarnik o wysokości 30 cm pozwoli na przyrządzenie większości potraw, które serwuje się na polskich stołach. Indyka raczej w nim nie upieczemy, ale kurczaka z pewnością.

Głębokość urządzenia jest ostatnią wartością, jaką bierzemy pod uwagę, ale nie powinniśmy jej lekceważyć. Piekarnik głęboki na 30 cm może okazać się za mały do większości zastosowań. Za minimum należy uznać 40 cm, a jeśli mamy miejsce – nawet 45 cm.

Lubisz dobrze zjeść, ale nie koniecznie lubisz gotować? Sprawdź Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni - dzięki niemu zaoszczędzisz czas i pokochasz gotowanie!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%