Zamknij
REKLAMA

Materace dostępne w Inowrocławiu - kiedy stary wymienić na nowy?

00:00, 16.04.2021 | materiały patnera

Gdy rano wstajesz czujesz się "połamany", bywasz niewyspany, a w nocy obracasz się z boku na bok? Oznacza to, że już najwyższy czas, abyś zmienił stary materac na nowy. Podpowiadamy, co jeszcze mówi o tym, że warto rozejrzeć się za lepszej jakości podłożem do spania.

Sygnały, które wysyła Twój organizm: kiedy trzeba wymienić materac?

Fizjoterapeuci podkreślają, że to, na jakim podłożu śpimy ma niebagatelne znaczenie nie tylko odnośnie jakości naszego snu, ale również naszego zdrowia ogólnie. Z tego też względu marka Hilding zaprosiła do współpracy specjalistów z różnych dziedzin, w tym fizjoterapeutów i ortopedów, aby opracowali technologie wspierające naturalną fizjologię organizmu. Z ich doświadczenia wynika, że takie objawy jak:

  • migreny
  • drętwienie kończyn
  • uczucie "połamania" po nocnym wypoczynku
  • "postrzały" mięśni
  • bóle stawów
  • niewyspanie

często wskazują nie tyle na poważne choroby, ile po prostu nieodpowiednio dobrany materac. Materace mające status wyrobów medycznych (m.in. Hilding Makarena, Hilding Pasodoble, Hilding Fandango) pomagają zapobiegać takim objawom, a w wielu przypadkach sprawiają, ze natychmiast one ustępują. Warto mieć na uwadze, że materac nie musi mieć statusu wyrobu medycznego, aby być dobrej jakości - w ofercie Hilding i innych wiodących producentów znajdziemy również świetnej jakości materace bez takiego certyfikatu.

Szukasz wysokiej jakości materacy renomowanych marek? Zajrzyj na Materacejastrzebiezdroj.pl

Jak dobrej jakości materac poprawia nasze zdrowie?

Dobrej jakości podłoże do spania ma za zadanie wspierać nasze ciało na całej jego długości, zapewniać optymalną relaksację mięśniom i przyspieszać regenerację, która naturalnie zachodzi w naszym organizmie w trakcie snu. Przykładowo, wspomniany wcześniej Hilding Fandango pozwala odpocząć mięśniom, co dowiedziono w badaniach. Jego wysoka twardość odpowiada osobom cierpiącym z powodu chronicznych bólów kręgosłupa - fizjoterapeuci polecają ten produkt szczególnie tym, którzy przebyli urazy tej części ciała lub są w procesie fizjoterapeutycznym. Fandango jest materacem kieszeniowym uzupełnionym o warstwę filcu i kokosu, jednak podobne lecznicze właściwości mają również materace pianowe, jak chociażby Hilding Rumba. Jest to pianowy materac o średniej twardości, mimo to dający również solidne podparcie dla całego ciała. Będzie jednak odpowiedniejszy dla osób o mniejszej wadze, poszukującym optymalnego rozwiązania pozwalającego zmniejszyć napięcie mięśniowe. Zastosowanie piany termoelastycznej Visco daje wrażenie przyjemnego otulenia, a blat piany wysokoelastycznej zapobiega nadmiernemu zapadaniu się.

Dlaczego dobre podparcie całego ciała jest tak ważne? Ponieważ jedynie zachowując naturalne krzywizny kręgosłupa pozwalamy mu "odpocząć" - to znaczy nie powodujemy wad postawy, nie pogłębiamy ich i nie wpływamy także na ukrwienie organizmu. Zbyt miękkie podłoże sprawia, że nasze ciało nadmiernie się w nim zapada - powstają krzywizny i ucisk, które mogą być powodem niedotlenienia. Z kolei zbyt twarde - powoduje nadmierne napięcie mięśniowe i równie niebezpieczny ucisk.

Materaceinowroclaw.pl - tu znajdziesz najlepsze rozwiązania dla snu!

Techniczny stan materaca a jego wymiana

Do wymiany podłoża do spania powinno nas nakłonić nie tylko nasze samopoczucie, ale również stan naszego materaca. Jeśli jest on wgłębiony, pianka, z którego jest wykonany doznała uszczerbku, albo jest dogłębnie poplamiony - warto udać się do sklepu po nowy. Nierówne, uszkodzone podłoże do spania negatywnie wpływa na naszą postawę i pośrednio na układ krwionośny oraz komfort snu. Z kolei zabrudzenia są doskonałą pożywką dla bakterii i siedliskiem patogenów. Dobrej jakości materace, jak te oferowane przez markę Hilding, oferowane są w ściągalnych do prania pokrowcach, co zabezpiecza wkład materaca przed takimi "niespodziankami" i znacząco wydłuża jego żywotność.

Poszukujesz sprawdzonych informacji na temat zdrowia kręgosłupa? Zajrzyj na zdrowykregoslup.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%