Zamknij
REKLAMA

Po dwa czy więcej? Jak ciekawie nosić pierścionki?

00:00, 06.05.2021 | materiały partnera

O tym, że dłonie to wizytówka kobiety, wie każda z nas. Jest to jedna z tych najbardziej wyeksponowanych części naszego ciała. Oprócz regularnego manicure i stosowanie kremów, dbamy także o odpowiednią biżuterię, która na tych dłoniach ma się znaleźć. Co jednak zrobić kiedy, chcemy trochę zaszaleć?

Jak nosić pierścionki?

Jeśli znudził ci się standardowy zestaw dwóch pierścionków, które od dawna nosisz dokładnie w ten sam sposób, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Współczesna moda pozwala na bardzo dużą różnorodność, sposobów zestawiania, połączenia pierścionków jest nieskończenie wiele. Czasy, kiedy nosiłaś albo tylko złoto albo tylko srebro, kiedy kilkanaście razy zastanawiałaś się, czy aby na pewno jeden pierścionek możesz założyć obok drugiego, dawno minęły. Dzisiaj dopuszczalne jest mieszanie ze sobą kształtów, kolorów, pierścionków wykonanych z odmiennych kruszców. Tutaj właściwie nie ma ograniczeń. Oczywiście są połączenia, które wyglądają lepiej. Natomiast dzisiaj ozdobna obrączka połączona z prostym, minimalistycznym pierścionkiem z kolorową cyrkonią nikogo już zupełnie nie dziwi. W tym przyzwoleniu na różnorodność, warto dostrzec szansę na tworzenie niebanalnych, oryginalnych i przede wszystkim zgodnych z twoim charakterem połączeń. 

Jak można nosić pierścionki?

Pierścionki oraz obrączki może obecnie nosić na bardzo wiele różnych sposobów. Ważne jedynie, aby kompozycja była stworzona ze smakiem i dopasowana do całej stylizacji. 

Do klasycznych, prostych stylizacji idealnie sprawdzi się standardowe rozwiązanie, czyli wybór jednego lub dwóch pierścionków, które pojawia się na dłoniach. W przypadku stylizacji boho, etno świetnie sprawdzi się na przykład ozdobienie prostymi obrączkami i pierścionkami każdego palca. W takim przypadku trzeba jednak dobrać delikatne ozdoby, aby nie osiągnąć przytłaczającego efektu. Świetnie sprawdzają się w takiej sytuacji na przykład proste obrączki, te z motywami roślinnymi i geometrycznymi, pierścionki z małym kolorowym oczkiem, niewielkimi cyrkoniami o różnych barwach. Z tego typu pierścionków można stworzyć jeszcze jeden rodzaj stylizacji. Świetny zarówno do letnich ubrań, jak i na przykład prostego golfa. To założenie dwóch lub trzech pierścionków na jeden palec. To jeden z bardzo modnych obecnie trendów, jeśli chodzi o biżuterię. Jej producenci proponują coraz więcej delikatnych pierścionków w całych seriach, których pojedyncze elementy można ze sobą dowolnie łączyć. Takie rozwiązanie jest bardzo oryginalne, przyciąga uwagę, ale nie buduje jednocześnie wrażenia przepychu i przesady, którego większość kobiet stara się uniknąć. Taki zestaw można założyć zarówno na spotkanie z przyjaciółmi, jak i do pracy. Warto jednak zachować w tej zabawie pewien umiar. 

Srebro i złoto – nosić razem czy osobno?

Czasy, kiedy musiałaś zdecydować się albo na złotą albo na srebrną biżuterię dawno minęły. Obecnie wiele pierścionków łączy w sobie obydwa kruszce. Absolutnie dozwolone jest także zestawianie np. srebrnej obrączki ze złotym pierścionkiem lub na odwrót. Nie brakuje kompletów ozdobnych obrączek wykonanych ze złota i srebra, kompletów sygnetów tego typu. To jeden z ciekawszych trendów z modzie biżuteryjnej, który świetnie sprawdza się w przypadku stylizacji zawodowych, do biura. 

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%