Zamknij
REKLAMA

Breloki, pinsy i medale - wyjątkowe nagrody sportowe

00:00, 13.07.2021 | materiały partnera

Zmagania sportowców mogą być prowadzone w różnych dyscyplinach, na świeżym powietrzu i halach sportowych, jak i na różnym szczeblu – lokalnym, miejskim, regionalnym, wojewódzkim, krajowym, kontynentalnym i światowym. Oznacza to wiele okazji do wręczania najlepszym, wyróżniającym się uczestnikom określonych nagród. Mogą to być prezenty wartościowe, wyrażone kwotowo lub nagrody rzeczowe, i pamiątkowe. Często wykorzystywane są także medale, ale mogą być one uzupełnione lub zastąpione metalowymi przypinkami (tzw. pinsami) i brelokami do kluczy.

Medale – niekoniecznie ze szlachetnego kruszcu

Ostatnią olimpiadą sportową, podczas której najlepszy sportowiec otrzymał prawdziwy medal ze złota była ta w 1912 roku. Od tego czasu takie krążki są złotymi tylko z nazwy. Powstają najczęściej ze srebra i pokryte są cienką warstwą tego kruszcu. Z reguły mają określone grawerowania, które wskazują na dyscyplinę sportową i imprezę, w trakcie której są wręczane. Grafiki na medalach nie są jedynym sposobem na ich ozdobienie. Producenci oferują je w różnych, nietypowych kształtach i rozmiarach. Medale mogą być wręczane nie tylko dla najlepszych sportowców w danych dziedzinach, ale również dla wszystkich uczestników zmagań.

To drugie rozwiązanie stosowane jest na imprezach, w których udział biorą na przykład najmłodsi zawodnicy. Dla zachęty i docenienia ich wytężonych starań mogą otrzymać pamiątkowe, metalowe medale z grafiką, która będzie przywodziła na myśl konkretne zawody.

Co oprócz medali w charakterze nagród sportowych?

Standardową nagrodą dla najlepszych zawodników na zawodach sportowych są medale okolicznościowe, ale dla wszystkich pozostałych organizatorzy imprezy mogą przewidzieć inne prezenty – o pamiątkowym charakterze. Przypinki metalowe na zamówienie czy breloki do kluczy to propozycje, które sprawdzają się właściwie w prawie każdej sytuacji. 

Wpinane w marynarkę oficjalnego stroju czy nawet w torbę sportową pinsy mogą być kolekcjonowane przez zawodników, podobnie jak breloki, które można wykonać na zamówienie, z dedykowaną grafiką czy napisami, które będą informowały, z jakim wydarzeniem sportowym są związane. Producent breloków do kluczy na zamówienie nie tylko je wykona, ale również umieści w ozdobnym, gustownym opakowaniu. W takiej postaci będą prezentowały się znakomicie, jako unikalny prezent dla uczestnika zamkniętego wydarzenia. Drobne nagrody, np. podczas maratonów, sprawiają, że biegacze czują się docenieni przez organizatorów za trud włożony w przygotowanie się do startu w takich zawodach. 

Grawerowane czy pokryte emalią breloki niekoniecznie muszą być noszone w parze z kluczami do domu czy samochodu. Można je umieścić w prywatnej kolekcji lub przypiąć do torby lub plecaka sportowego. 

Nie jest powiedziane, że nagrody dla sportowców mają nieść za sobą określoną wartość materialną. Mogą mieć wymiar pamiątkowy, sentymentalny czy prestiżowy zarazem.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%