Zamknij
REKLAMA

Podaruj ten zabieg sobie, albo osobie, na której ci zależy. Lista powodów...

00:01, 19.07.2021 | .
Fot. Hipermedico Włocławek.

Tlenoterapia jest metodą bezbolesną i nieinwazyjną a udowodniono, że to skuteczny sposób leczenia długiej listy dolegliwości, nawet ostrych i przewlekłych schorzeń. Dlaczego każdy  powinien spróbować sesji w komorze hiperbarycznej dowiesz się z tego tekstu. 

Tlenoetarapia hiperbaryczna polega na wdychaniu przez pacjenta czystego tlenu w warunkach nadciśnienia, wewnątrz specjalnego urządzenia, zwanego komorą hiperbaryczną.

Dlaczego tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest tak skuteczna? 

W specjalnej komorze pacjentowi podawany jest czysty tlen pod ciśnieniem. Dzięki temu do jego organizmu dostaje się kilkakrotnie więcej tlenu niż z normalnie wdychanego powietrza.

Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne sprawia, że tlen przenika przez tkanki i pozbawia go barier fizjologicznych. Innymi słowy, przenika tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać i trafia np. do obszarów źle ukrwionych. Mogą to być miejsca po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich lub trudno gojące się rany.

Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia, wpływa też pozytywnie na kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd.  Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne.

Komu pomoże tlenoterapia?

Lista pacjentów, którym zalecane jest skorzystanie z tej metody, jest bardzo długa.

Po pierwsze, osoby cierpiące z powodu trudno gojących się ran, grzybic, chorób o podłożu autoimmunologicznym, stanów zapalnych, chorób układu nerwowego, schorzeń układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca), anemii, obrzęków, przewlekłych chorób skóry i cukrzycy.

Również innego rodzaju choroby przewlekłe, takie jak zakażenia, uszkodzenia popromienne, martwice, owrzodzenia, przeszczepy z ryzykiem martwicy, odleżyny, ropnie oraz niewydolność żylna stanowią wskazania do terapii w komorze hiperbarycznej.

Tego typu metoda okazuje się skuteczna także w przypadku osób skarżących się na przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, chorych na depresję oraz u pacjentów z zaburzeniami potencji i płodności.

[ZT]39480[/ZT]

Komora jest polecana w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, takich jak Alzheimer, Parkinson, ADHD czy jako terapia wspomagana w przypadku autyzmu

Tlen hiperbaryczny – jako naturalna i bezinwazyjna metoda profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych – sprawdza się też w walce z uzależnieniami. Seanse w komorze hiperbarycznej sprawiają, że organizm samoistnie zaczyna odrzucać wszelkie toksyczne substancje, jak nikotyna czy narkotyki. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję. 

Jak wygląda zabieg?

We Włocławku Gabinet Tlenoterapii z najwyższej jakości, bezpieczną i certyfikowaną komorą hiperbaryczną znajdziecie Państwo przy ul. Warszawskiej 15 (II piętro). 

Zabieg odbywa się w specjalnie skonstruowanej, certyfikowanej, bezpiecznej komorze hiperbarycznej Hipermedico polskiej produkcji. Na zewnątrz cały czas czuwa specjalista obsługujących sprzęt i monitorujący jego pracę.

W Gabinecie tlenoterapii hiperbarycznej przy ul. Warszawskiej 15 we Włocławku zabieg trwa standardowo do 60 minut. Całkowita liczba zabiegów dla poszczególnych pacjentów jest uzależniona od rozpoznanego schorzenia i zaleceń. 

Mali pacjenci w komorze hiperbarycznej przebywają z opiekunem, np. mamą, tatą czy babcią. 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 733 609 070.  

 

 

(materiał promocyjny )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%