Zamknij
REKLAMA

Czym jest RRSO i ile kosztuje pożyczka?

12:00, 20.07.2021 | materiały partnera

Różnego rodzaju pożyczki bankowe i pozabankowe kuszą nas atrakcyjnymi warunkami. Często jednak zdarza się, że w ofertach sprawdzamy szczegółowe informacje i natrafiamy na wskaźnik RRSO. Co to właściwie jest i jak wpływa na ogólny koszt pożyczki?

RRSO co to jest?

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, wyrażona w wartości procentowej. Jest to najważniejszy element determinujący koszt kredytu czy pożyczki, czyli kwestia wpływająca na to, ile będzie ostatecznie kosztować zaciągnięte zobowiązanie. Wiele osób błędnie uważa, że najistotniejsze w ofertach pożyczkowych jest oprocentowanie. Jednak się okazuje, jest ono jedynie składową stopy RRSO, która pozwala nam określić wysokość wszystkich kosztów pożyczki. Więcej szczegółów o tym, co to jest rrso, znajdziesz pod linkiem https://pozyczka4you.pl/co-to-jest-rrso/

Ile kosztuje pożyczka?

Całkowity koszt pożyczki jest uzależniony od kilku istotnych elementów. Przede wszystkim na to, ile ostatecznie zapłacimy, wpływa: oprocentowanie, prowizje i marża. Wszystkie te czynniki są elementami składowymi RRSO, które w każdej ofercie znajdziemy w wartości procentowej. 

Pamiętajmy, że w zależności od tego, jakie pożyczki na raty wybieramy, każde zobowiązanie może posiadać zupełnie inne koszty. Z tego powodu powinniśmy porównywać poszczególne oferty na rynku, np. na stronie https://pozyczka4you.pl/. Może zdarzyć się, że dwie firmy będą proponować podobne usługi, ale jedna z nich okaże się o wiele korzystniejsza. 

Jak wybrać korzystną pożyczkę i jakie RRSO jest najlepsze?

Wiemy już, że RRSO to najważniejszy element wpływający na całkowity koszt pożyczki. Pozostaje jednak pytanie, na jakim poziomie powinno być, aby zobowiązanie było opłacalne? Przede wszystkim musimy tutaj określić nasze oczekiwania. Jeśli zależy nam na tym, aby ogólne koszty były jak najniższe, wybierajmy pożyczki ratalne z niskim RRSO. Z kolei, jeśli ważniejsza jest dla nas mniejsza miesięczna rata, warto wydłużyć czas spłaty zobowiązania. Dzięki temu znacznie obniżą się koszty miesięczne, jednak wzrośnie RRSO, które zostanie rozłożone na dłuższy okres. Pożyczki na raty z korzystnym RRSO są dostępne na stronie https://pozyczka4you.pl/pozyczki-na-raty/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%