Zamknij
REKLAMA

Czy portale przejmą rolę pośrednika?

10:32, 22.07.2021 | materiały partnera

Większość osób szukając swojego wymarzonego mieszkania, w pierwszej kolejności zagląda na portale internetowe, a dopiero później kontaktuje się z pośrednikiem. W sieci można znaleźć setki, a nawet tysiące ogłoszeń. Jednak czy portale mogą w pełni przejąć rolę pośrednika?

Zdania są podzielone

Już od jakiegoś czasu można zauważyć, że coraz więcej sfer naszego życia przenosimy do Internetu, co ma związek z ciągłym rozwojem technologicznym. W wielu przypadkach przejęcie roli człowieka przez portale internetowe zostało przyśpieszone przez pandemię koronawirusa. Kiedy możliwość wychodzenia z domu była znacznie ograniczona, wiele osób chcąc kupić mieszkanie, szukało ogłoszeń na popularnych portalach, a następnie decydowało się na oglądanie nieruchomości również w online. To sprawiło, że coraz częściej zaczyna mówić się o tym, że portale mogą całkowicie przejąć rolę pośrednika. Jednak czy rzeczywiście jest to możliwe?

Zdania na ten temat są podzielone. Wiele osób uważa, że spotkanie z osobą, która wskaże zalety i wady nieruchomości, a także poprowadzi kupującego przez proces zakupu jest niepotrzebne, skoro można po wszystko załatwić online. Zwłaszcza, że portale już teraz oferują coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, a w przyszłości technologia z pewnością będzie jeszcze bardziej rozwinięta.

Wielu specjalistów uważa jednak, że całkowite wyeliminowanie pośrednika jako osoby z procesu zakupu nieruchomości jest niemożliwa. Zwłaszcza w przypadku, kiedy ktoś kupuje mieszkanie po raz pierwszy. Chociaż przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe LEM-BUD- Sp. z o.o., a także wielu innych deweloperów dba o komfort kupujących, ci często potrzebują osoby trzeciej, której mogliby zaufać.

Co jest najważniejsze w roli pośrednika?

Zarówno przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe LEM-BUD- Sp. z o.o., jak i inni deweloperzy, chcąc żeby ich oferta trafiła do jak największej liczby potencjalnych nabywców, korzystają z portali internetowych. To nie oznacza jednak, że przy dokonaniu transakcji nie będzie potrzebny pośrednik. Jest to osoba, która nie tylko dba o znalezienie nabywców, ale później również przeprowadza ich przez cały proces zakupu od momentu przygotowania oferty, aż do momentu podpisania aktu notarialnego.

Dobry pośrednik posiada to, czego nie da kupującym żaden portal internetowy. Mowa o wsparciu, zrozumieniu, empatii, doświadczeniu i uwadze. Sztuczna inteligencja może dostarczyć jedynie czyste dane. W momencie, w którym nabywcy będą mieli jakieś wątpliwości, nie do końca będą rozumieć jak przebiega proces zakupu, czy też z braku czasu będą potrzebowali, żeby ktoś inny znalazł nieruchomość, która będzie odpowiadała ich preferencjom, będą szukać pośrednika. Im ten będzie miał więcej cech, których nie może dać portal, tym większe prawdopodobieństwo, że wrócą do niego w przyszłości, a jego praca wciąż będzie potrzebna.

Oczywiście portale odgrywają i będą odgrywać ogromną rolę w procesach zakupu i sprzedaży nieruchomości, natomiast większość specjalistów uważa, że nie będą w stanie w pełni przejąć roli pośrednika, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%