Zamknij
Ważne

Kto jest narażony na problem z łysieniem?

artykuł sponsorowany + 00:00, 30.07.2021

Łysienie androgenowe dotyka sporo osób. Szacuje się, że większość panów poniżej 50 roku życia zmaga się z łysieniem, natomiast po 50 roku życia problem ten jest jeszcze bardziej powszechny. Co ciekawe dotyczy także pań, u których zazwyczaj objawia się rzadkimi włosami. Jakie są przyczyny łysienia i czy można sobie z tym radzić? Sprawdźmy.

Przyczyny łysienia – przyczyn może być wiele

Najczęściej łysienie jest spowodowane pochodną testosteronu (DHT) lub jest po prostu problemem o podłożu genetycznym. Jednak przyczyny utraty włosów są znacznie szersze niż z pozoru mogłoby się wydawać. Łysienie może być spowodowane nieodpowiednią dietą, piciem alkoholu, stresem, nieodpowiednią pielęgnacją włosów zbyt obciążającymi kosmetykami lub różnego rodzaju chorobami. W większości przypadków wypadanie włosów nie jest groźnym objawem jednak nie należy pochodzić do łysienia z ignorancją, bo nie zawsze jest to drobny problem.

Zapobieganie łysieniu oraz leczenie łysienia

Tak czy inaczej łysieniu da się zapobiegać. Warto zadbać o to, aby dieta była bogata w witaminy i minerały. Należy unikać używek. Nie należy używać kosmetyków, które obciążają włosy (nie należy używać kosmetyków wyposażonych SLS lub parabeny, zamiast tego warto stosować naturalne kosmetyki). Nie należy także stosować zabiegów, które mogą uszkodzić włosy (np. farbowanie lub trwała ondulacja).

Zapobieganie leczenia to nie wszystko, bo współczesna medycyna oferuje szeroki wachlarz możliwości związanych z leczeniem nadmiernego wypadania włosów. Można leczyć się farmakologicznie stosując takie środki jak minoxidil lub ekstrakt z Saw Palmetto. Minoxidil wspomaga porost włosów dzięki temu, że poprawia ukrwienie. Natomiast ekstrakt z Saw Palmetto stosuje się w celu obniżenia poziomu DHT co jest pomocne w przypadku leczenia łysienia androgenowego. Poza tym, można stosować zabiegi w postaci przeszczepu włosów.

Niezależnie czy zdecydujemy się na przeszczep czy na spróbowanie ogólnodostępnych leków (np. ekstrakt z Saw Palmetto), taką decyzje trzeba najpierw szczegółowo omówić z lekarzem trychologiem.

Źródło zdjęcia:
Yashkin Ilya / Shutterstock.com

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%