Zamknij
REKLAMA

Jak wykonać montaż zamka nawierzchniowego?

10:13, 11.10.2021 | materiały partnera

Prawidłowe zabezpieczenie domu to podstawa, jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo domowników i chronić mieszkanie przed włamaniem. Ważny jest odpowiedni wybór drzwi i zamka wpuszczanego, do którego warto dokupić dodatkowe zabezpieczenie, jakie daje zamek nawierzchniowy. Montaż takiego zamka nie jest trudny i poradzi sobie z nim każdy. Warto również pamiętać, że montaż i wymiana zamka w drzwiach wygląda tak samo, o ile zakupi się pasujący model zamka nawierzchniowego.

Zamek nawierzchniowy – montaż krok po kroku

Zamek nawierzchniowy powinien być zamontowany blisko krawędzi drzwi i na wysokości około 135 cm, ale tak naprawdę wysokość najlepiej ustalić indywidualnie w zależności od wzrostu i upodobań. Kupując zamek nawierzchniowy, należy zwrócić uwagę, jak otwierają się drzwi, gdyż są zamki lewe i prawe. Do montażu potrzebne są jedynie podstawowe narzędzia: śrubokręt i wiertarka. Po zakupieniu wybranego zamka i przygotowania narzędzi można przystąpić do montażu z https://www.abc-zabezpieczen.pl/. W pierwszej kolejności trzeba odrysować szablon na drzwiach, czyli zaznaczyć miejsca na śruby, którym przymocujemy główną część zamka. Większość producentów dołącza szablon do produktu, ale przy jego braku łatwo go stworzyć, przykładając zamek. Należy zwrócić uwagę, czy zamek jest prosto ułożony i można przystąpić do wiercenia otworów na śruby. Następnie przykręcamy zamek i zaznaczamy miejsca otworów na śruby od blokady rygla, która powinna znajdować się idealnie na wysokości zamka. Warto wykorzystać do tego poziomice, aby rygiel bez problemu wsuwał się w blokadę. Pozostaje jedynie przykręcić śruby i cieszyć się z dodatkowego zabezpieczenia.

Czy warto zamontować zamek nawierzchniowy?

Zamek nawierzchniowy stanowi doskonałe uzupełnienie standardowego zamka wpuszczanego. Zwiększa bezpieczeństwo i stanowi dodatkowe wzmocnienie drzwi, dlatego zawsze warto rozważyć jego montaż. Dodatkowo stanowi on idealne zabezpieczenie drzwi, w których z różnych względów nie ma możliwości montażu zamka wpuszczanego np. gdy drzwi są zbyt cienkie. Warto też pamiętać, że na rynku są dostępne zamki nawierzchniowe z łańcuchem, który umożliwia uchylenie drzwi bez zwalniania rygla. Jest to szczególnie przydatne, gdy pod dom przychodzi obca osoba, a my chcemy czuć się bezpiecznie. Dużą zaletą zamka nawierzchniowego jest również sposób jego montażu, który jest niezwykle prosty. Jeśli nie ma się pewności, jakie zamki wprowadzić w sowim domu, aby zapewnić odpowiednią ochronę, zawsze można skontaktować się ze ślusarzem z https://www.abc-zabezpieczen.pl/, który pomoże wybrać odpowiednie rozwiązania i je zamontować.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%