Zamknij
REKLAMA

Fototapety do biura - na co zwrócić uwagę?

00:00, 27.11.2021 | materiały partnera

Biuro to miejsce, w którym pracujesz, ale również przyjmujesz swoich klientów i partnerów biznesowych? Szukasz rozwiązania, które umożliwi Ci efektowną personalizację przestrzeni i optymalnie wpisze się w potrzeby Twojego zespołu, gwarantując równocześnie przepisowe bezpieczeństwo i maksymalną funkcjonalność? Fototapeta do biura to produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania! Fototapety biurowe mogą prezentować dowolną grafikę, wzór, logo firmy lub zdjęcie. Jak może wyglądać Twoja fototapeta do biura i na co zwrócić uwagę wybierając produkt z tej kategorii?

Fit-out office a fototapety do biur 

Fit-out office to nowoczesne podejście do projektowania przestrzeni biurowych, które z jednej strony muszą spełniać wszelkie normy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a z drugiej - optymalnie wpisywać się w specyfikę danej branży i charakter pracy wykonywanej w konkretnym biurze lub obiekcie. Projektanci specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni biurowych coraz częściej sięgają po najwyższej jakości fototapety, które dają im pełną swobodę w wykańczaniu ścian. 

Współczesne fototapety do biur to spersonalizowane produkty, które możesz dowolnie dopasować zarówno do ścian (ich wielkości i kształtu), jak i do swojego pomysłu na biuro i rodzaju pracy, którą wykonuje Twój zespół. Przykład? Fototapeta w biurze rachunkowym powinna sprzyjać skupieniu, a ta wykorzystana w agencji marketingowej - pobudzać kreatywność. Każda komercyjna fototapeta do biura powinna ponadto charakteryzować się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zapewniając produktowi długotrwałą stabilność wizualną.  

Najważniejsze cechy i parametry fototapet biurowych

Planujesz aranżację biura z wykorzystaniem fototapety? Oto najważniejsze kwestie, na które musisz zwrócić uwagę:

 • jakość podłoża - bezkonkurencyjnym podłożem dla wszystkich fototapet jest papier lateksowy, który zapewnia perfekcyjne odwzorowanie wszystkich detali projektu oraz kolorów i odcieni;
   
 • jakość i trwałość nadruku - papier lateksowy doskonale współpracuje z innowacyjnym drukiem UV, wykorzystującym farby polimerowe, które są dodatkowo utrwalane za pomocą światła ultrafioletowego; druk UV umożliwia realizację wydruków w fotograficznej jakości;
   
 • laminat - fototapety przeznaczone do biura powinny zostać bezwzględnie zalaminowane, czyli pokryte dodatkową warstwa ochronną, dzięki której fototapeta będzie odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, będzie ją można zmywać i dezynfekować, a grafika będzie chroniona przed blaknięciem i odbarwianiem się; najlepsza ochronę zapewnia laminat będący pochodną laminatu podłogowego;
   
 • możliwość wykonania fototapety do biura na zamówienie - z dowolnymi motywami, w tym również z wykorzystaniem autorskich grafik, zdjęć lub logotypów;
   
 • możliwość wykonania fototapety do biura na wymiar - w dowolnym kształcie (umożliwiającym zaaranżowanie np. ścian skośnych czy półokrągłych) i rozmiarach, w przypadku fototapet składających się z kilku części bryty powinny być drukowane na styk, bez zakładek i marginesów.

Jeśli zależy Ci na kompleksowej obsłudze Twojej firmy, przed złożeniem zamówienia sprawdź, czy dany producent oferuje usługi pomiaru ścian pod fototapety oraz ich profesjonalny montaż. 

Fototapeta a przepisy - bezpieczna aranżacja ścian

Fototapety biurowe powinny być zgodne z przepisami BHP oraz spełniać wszelkie normy przewidziane dla miejsc świadczenia pracy lub pracy i usług. Fototapety do biur powinny posiadać przede wszystkim certyfikat trudnopalności i certyfikat o nietoksyczności. Nowoczesne fototapety, wykonane na wysokiej klasy papierze lateksowym, zadrukowane z wykorzystaniem technologii druku UV i pokryte odpowiednim laminatem mogą być bezpiecznie używane we wnętrzach - nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów, ani szkodliwych substancji. Ponadto dodatkowa warstwa ochronnego laminatu umożliwia skuteczne zmywanie i dezynfekowanie fototapet. 

Gwarancją optymalnego bezpieczeństw jest wybranie certyfikowanych fototapet biurowych - najlepiej, aby certyfikat był przyznany danemu producentowi na kompletny, zamontowany na ścianie produkt. 

Fototapeta w biurze - najpopularniejsze motywy

Fototapety do biura mogą być wykonywane z wykorzystaniem grafik i zdjęć z ogólnodostępnych baz lub stocków komercyjnych. Najlepsi producenci fototapet biurowych udostępniają swoim klientom bogate bazy specjalnie wyselekcjonowanych zdjęć, grafik, ilustracji i różnego rodzaju wzorów - w odpowiedniej rozdzielczości i do dowolnego wykorzystania w ramach projektów. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by fototapeta do biura została wykonana w oparciu o autorskie materiały firmowe, czyli np. logo firmy, fotografie produktów czy typografię prezentującą motto / hasło danego przedsiębiorstwa. 

Motywy pojawiające się na fototapetach do biur mogą mieć charakter uniwersalny i ponadczasowy lub być bezpośrednio związane ze specjalnością danej branży i /lub rodzajem prac wykonywanych w danych wnętrzach biurowca. Najpopularniejsze motywy fototapet do biur:

 • uniwersalne, klasyczne lub nowoczesne wzory - geometryczne lub abstrakcyjne
 • eleganckie motywy miast lub szczegółów architektonicznych czy konstrukcyjnych (te ostatnie sprawdzają się idealnie również w aranżacjach biur projektowych i architektonicznych)
 • ponadczasowe krajobrazy - przede wszystkim majestatycznych gór i lasów, ale również kwiecistych łąk, jezior i rzek
 • minimalistyczne fototapety prezentujące logo oraz inne znaki i symbole danej firmy
 • wyciszająca i sprzyjające skupieniu fototapety z motywami roślinnymi (drzewami, liśćmi, kwiatami)
 • pobudzające wyobraźnię i kreatywność fototapety z grafikami typu pop-art
 • motywy nawiązujące bezpośrednio do rodzaju działalności prowadzonej przez daną branżę, np. zdjęcia lodów na fototapetach w biurach producenta lodów, zdjęcia kosmetyków na fototapetach w biurach producentów lub dystrybutorów kosmetyków czy grafiki prezentujące mapy lub detale projektów w biurach architektonicznych.

Podsumowanie

Fototapety biurowe to nowoczesne rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Projektanci sięgają po nie przede wszystkim w ramach fit-out office, czyli nowoczesnego podejścia do aranżowania przestrzeni biurowych, którego celem jest tworzenie wnętrz maksymalnie funkcjonalnych i spełniających wszelkie formalne wymogi oraz optymalnie dopasowanych do potrzeb danej firmy czy branży. Fototapeta do biura może m.in. pobudzać kreatywność lub sprzyjać skupieniu, a także w niezwykle efektowny sposób prezentować logo marki. 

Za pomoc w przygotowaniu tekstu dziękujemy Panu Marcinowi Krakowiakowi, właścicielowi D-POS. To firma zajmująca się między innymi oferowaniem najwyższej jakości fototapet biurowych w kompleksowych usługach świadczonych na rzecz klientów komercyjnych. Więcej możesz się dowiedzieć pod adresem - https://www.d-pos.pl/fototapety/p/do-biura/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%