Zamknij
REKLAMA

Lekarz od włosów - czym się zajmuje?

09:10, 25.01.2022 | Materiał partnera

Męczy Cię wypadanie włosów? A może masz inne problemy skóry głowy, które bezpośrednio przyczyniają się do występowania problemów z włosami? Okazuje się, że większość problemów, które uważamy za typowo powiązane z włosem, ma swoje podłoże już w skórze. Dlatego jeżeli od dłuższego czasu Twoje włosy przetłuszczają się, nie możesz sobie z nimi poradzić oraz wypadają, lekarz od włosów powinien Ci doskonale pomóc. 

Lekarz od włosów - kto to jest?

Lekarz od włosów, inaczej trycholog zajmuje się problemami skóry głowy. Bada przyczyny pojawiania się problemów pomimo pielęgnacji włosów oraz sprawdza, jaki jest stan cebulek włosów. To właśnie od nich zależy kondycja włosów na całej długości, ponieważ to w skórze głowy rozpoczynają się wszystkie procesy wzrostu oraz powstawania włosa.  Dlatego jeżeli masz problem ze skórą głowy, może on przejawiać się problemami z samymi włosami. Jednym z najczęściej występujących jest łojotokowe zapalenie skóry głowy i to właśnie lekarz od włosów ma za zadanie odnaleźć problem, jego przyczynę oraz zwalczyć ją. 

Wypadanie włosów, łupież - najczęściej pojawiające się problemy

Skórę głowy mogą męczyć liczne schorzenia. Mieszki włosowe mogą ulec zapaleniu, zaburzenia hormonalne mogą z kolei przyczynić się do tego, że rozwinie się łysienie androgenowe. Każdy z tych problemów jest poważny i wymaga kontroli lekarskiej. Zapalenie mieszków włosowych może odbić się bezpośrednio na kondycji nawet zdrowych włosów, a w połączeniu z innymi schorzeniami skóry głowy może być przyczyną wypadania włosów, które może się nasilać. 

Kolejnym problemem, który dotyka wiele osób, niezależnie od płci jest łupież. Część ludzi wierzy, że winę za niego ponoszą przeszczepy włosów, jednak ogólnie wiadomo, że nie jest to prawda. Leczenie łupieżu nie powinno odbywać się bez kontroli lekarskiej. Na pewno nie jest to wskazane w momencie, kiedy problem jest nawracający i cieżko jest się go pozbyć. W takich momentach warto skonsultować się z lekarzem od włosów, który zaleci stosowanie odpowiednich preparatów, mających na celu przywrócenie skórze głowy równowagę oraz zadbanie o jej kondycję. 

Warto pamiętać, że pod włosami na głowie również mamy skórę. To od jej kondycji często zależy kondycja naszych włosów. Dlatego jeżeli nagle włosy zaczynają wypadać, stają się oklapłe, matowe lub przetłuszczające się, warto zasięgnąć porady lekarskiej - specjalistycznej. W ten sposób można uniknąć wielu stresów oraz nieudanych prób pielęgnacyjnych podejmowanych na własną rękę i w krótkim czasie przywrócić włosom zdrowy wygląd. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%