Zamknij

Zabezpieczenie roszczenia, czyli jak w krótkim czasie zawiesić spłatę rat kredytu frankowego

00:01, 17.03.2022 artykuł sponsorowany
Fot. Kancelaria Frejowski Fot. Kancelaria Frejowski

Mimo ciężkiej sytuacji, z jaką mierzą się obecnie Frankowicze, jawi się bardzo duża szansa na zaprzestanie płatności rat kredytu i to w bardzo krótkim czasie! Jaki jest zatem sposób na ekspresowe działanie w sprawie, które pozwoli w rezultacie zatrzymać płatność rat? Wniosek o zabezpieczenie roszczenia daje taką możliwość w ciągu zaledwie kilkunastu dni od jego złożenia do Sądu.

Istnieje kilka czynników, które właśnie teraz stają się kluczowe podczas rozpatrywania wniosków o zabezpieczenie roszczenia. Już w samym Warszawskim Sądzie Okręgowym w procesie jest 30 tysięcy spraw frankowych, a liczba ta stale wzrasta, wprost proporcjonalnie do kursu franka szwajcarskiego. Do czynienia mamy tutaj bowiem z sytuacją, w której coraz większa ilość kredytobiorców dochodzi swoich roszczeń.

Wysoki kurs franka nie taki straszny? Z pewnością dla odważnych Frankowiczów, którzy pozwą bank

Diametralny wzrost franka może coraz bardziej martwić wielu posiadaczy kredytu frankowego, jednakże okazuje się, że w dobie kryzysu Frankowicze, którzy zdecydują się na złożenie pozwu mogą wiele zyskać już na samym początku postępowania, ponieważ Sądy są aktualnie zdecydowanie przychylne wnioskom o udzielenie zabezpieczenia. Blisko 80% złożonych wniosków o zabezpieczenie rat kredytu na czas postępowania jest rozpatrywanych pozytywnie przez sąd.

Jak uzyskać zabezpieczenie roszczenia i nie płacić rat?

Frankowicz chcąc uzyskać ochronę na czas postępowania sądowego musi spełnić obligatoryjny warunek, którym jest nadpłata kapitału. Aby dowiedzieć się, czy kapitał został nadpłacony, a sprawa może kwalifikować się do złożenia wniosku o zabezpieczenie, należy zwrócić się do profesjonalnego pełnomocnika, który posiada doświadczenie w sprawach frankowych i ze szczególną starannością przygotuje wniosek o zabezpieczenie roszczenia oparty na szczegółowej analizie umowy kredytowej. Szczególnie pomocne w tej sytuacji będzie informacja o kwocie, jaka została wpłacona na poczet kredytu. Istnieją również alternatywne rozwiązania, które pomocne będą w wykonaniu pierwszego kroku w drodze do zawieszenia spłat rat kredytu – można samodzielnie sprawdzić, czy umowa kredytowa kwalifikuje się do posiadania klauzul abuzywnych. W tym celu Kancelaria Frejowski CHF stworzyła narzędzie dla kredytobiorców chcących samodzielnie przeprowadzić analizę swojej umowy kredytowej.

Wstrzymanie rat kredytu – korzyści płynące z zabezpieczenia roszczenia dla kredytobiorców

Zabezpieczenie roszczenia ma na celu chronić klienta długofalowo. Kredytobiorca może czuć się bezpiecznie na wypadek utraty płynności finansowej, a także drastycznego wzrostu miesięcznej raty z uwagi na wysoki kurs franka szwajcarskiego. W przypadku braku możności spłaty kredytu Bank nie ma prawa wypowiedzieć umowy kredytobiorcy, a co za tym idzie zostaje udzielona ochrona przed wpisem do BIK-u oraz KRD. Oznacza to, iż Bank pozostaje bez żadnej możliwości na wymuszenie spłaty rat na kredytobiorcy. Biorąc pod uwagę fakt, że rata dla przykładu mogłaby wynosić 2000 zł, a postępowanie sądowe trwać może nawet do 3 lat, tym samym kredytobiorca ma szansę zaoszczędzić przy zawieszonych spłatach kredytu aż do 72.000 zł, tylko dzięki złożeniu wniosku o udzielenie zabezpieczenia roszczenia.

Kancelaria Frejowski CHF zrzesza znamienitych specjalistów w zakresie spraw frankowych, dr Sebastian Frejowski aktualnie kładzie ogromny nacisk na zabezpieczenie roszczenia swoich Klientów, szczególnie z uwagi na aktualną sytuację związaną ze skokiem franka szwajcarskiego. Jeśli posiadasz kredyt w CHF i aktualne zmiany uderzają w Twój portfel – skontaktuj się z nami i wykonaj swój pierwszy krok, który uwolni Cię od niekończących się rat kredytu!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%