Świetny występ młodych lekkoatletów włocławskiej Vectry. Zajęli trzecie miejsce i zdobyli 10 medali!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:00, 19.09.2021 .
Skomentuj Fot. Vectra Włocławek Fot. Vectra Włocławek

Lekkoatleci Vectry rywalizowali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16. Drużynowo stanęli na najniższym stopniu podium.

Zawody rozgrywano w Gdańsku. Młodzi zawodnicy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach, między innymi w biegach, skokach wzwyż, w dal oraz rzutach dyskiem, młotem i oszczepem.

Łącznie w rywalizacji udział brało 46 klubów, a do punktacji zgodnie z nowym regulaminem PZLA nie doliczono jeszcze punktów z chodu, które będą brane pod uwagę dopiero za tydzień, po Mistrzostwach Polski U-16.

Włocławianie drużynowo uplasowali się na trzecim miejscu. Przed nimi zawody zakończyli zawodnicy reprezentujący CWZS Zawiszę Bydgoszcz i AML Słupsk.

Lekkoatleci z Włocławka zdobyli łącznie 10 medali, co dało im 36 punktów w klasyfikacji generalnej.

- Indywidualnie najlepiej z ekipy zaprezentowała się Maja Woźniak zwyciężając w biegu na 100m  oraz w wieloskoku. Po dwa medale zdobyli także: Noemi Orzechowska: złoto w skoku w dal i srebro w biegu na 300mpł. oraz Tomasz Bajraszewski: dwa srebrne krążki w skoku w dal i biegu na 100m. Srebrny medal wywalczył także Maciej Spryszyński w rzucie młotem

- informują przedstawiciele włocławskiej Vectry.

Brązowe krążki padły z kolei łupem Wiktorii Czmary, Adama Zawitowskiego i Anity Golas. Dodatkowo, punktowane miejsca wywalczyli także indywidualnie: Krystian Skonieczny, Patryk Krygier, Maciej Spryszyński, Oktawian Niżewski, Kornelia Granda, Wiktoria Kaczkowska, Aneta Orzechowska, Maja Brzezińska, Aleksandra Szatkowski, Aleksandra Haśkiewicz i Julia Silko.

Punkty, które pozwoliły Vectrze stanąć na najniższym stopniu podium zapewniła także sztafeta 4x100 metrów.