Włocławianka zachwyca na węgierskim ringu. Wróciła ze srebrem!

15:00, 24.06.2024 D.T.
Skomentuj Fot. nadesłane Fot. nadesłane

Sukces włocławianki na zawodach Pucharu Świata w Kickboxingu. Amelia Cymerman wywalczyła w Budapeszcie srebro, przegrywając tylko z aktualną mistrzynią świata.

W Budapeszcie odbyły się zawody Pucharu Świata w Kickboxingu, gdzie rywalizacja toczyła się na 12 matach i 6 ringach. W stolicy Węgier rywalizowało 3280 zawodników z 381 klubów reprezentujących 50 krajów.

Polska zawodniczka Amelia Cymerman, podopieczna trenera Daniela Tobjasza i członkini Kadry Polski, zdobyła srebrny medal w formule kick light -65 kg seniorów.

Przegrała tylko z mistrzynią świata

Włocławianka reprezentująca Akademię Mieszanych Sztuk Walki, rozpoczęła swoją drogę do finału od zwycięstwa nad Julią Marciniak, również z Polski, wygrywając na punkty.

W ćwierćfinale pokonała pewnie na punkty Austriaczkę Ebner Glorię, a w półfinale zwyciężyła z Niemką Jule Striettzel, również na punkty.

W walce finałowej Amelia zmierzyła się z aktualną Mistrzynią Świata i Europy, Węgierką Nikolett Mezei. Po zaciętym pojedynku Cymerman przegrała 2:1, zdobywając tym samym srebrny medal 29. Hungarian World Cup.

Na Pucharze Świata stoczyłam cztery walki w zaledwie dwa dni. W finale nieznacznie przegrałam z aktualną Mistrzynią Świata i Europy. Zdobyłam doświadczenie, które pomoże mi wygrać z Węgierką podczas zbliżających się Mistrzostw Świata seniorów" - mówi Amelia Cymerman.

Trener Daniel Tobjasz podkreślił, że występ Amelii był częścią przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Europy.

Amelia podczas Pucharu Świata zaprezentowała się bardzo dobrze. Finałowa walka pokazała, że Węgierkę można pokonać i nad tym teraz będziemy pracować. Przed nami kilka zgrupowań, więc będziemy mieli co robić. Nasz cel to zdobycie Mistrzostwa Europy"