Zamknij
REKLAMA

Orkiestra gra! Tak finał WOŚP przebiega we Włocławku

06:00, 12.01.2020 | N.S.
Skomentuj Do puszek zbiera dziś we Włocławku 500 wolontariuszy. Fot. DDWloclaweek.pl
REKLAMA

Dziś (12 stycznia) na ulice Włocławka wyszło 500 wolontariuszy z puszkami WOŚP. 28. finałowi towarzyszy kilka imprez, a największą z nich to koncert "Włocławek dla Orkiestry" na Zielonym Rynku.

W piątek (10.01.) włocławscy wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie i odebrali puszki, do których dziś zbierają pieniądze. Łącznie kwestować będzie 500 osób.

[ZT]37120[/ZT]

Zbiórka pieniędzy potrwa do godz. 16:00. Najpóźniej o tej godzinie wszyscy wolontariusze powinni pojawić się w sztabie mieszczącym się we włocławskim ratuszu. Tam, po otwarciu puszek, będzie odbywać się liczenie zebranych pieniędzy.

- Wierzymy, że będzie to powyżej ćwierć miliona złotych - mówił w czasie konferencji prasowej zapowiadającej finał Kacper Marciniak, szef włocławskiego sztabu WOŚP.

Pieniądze są zbierane również w czasie imprez towarzyszących finałowi WOŚP. W sobotę odbyły się m.in. parkrun połączony z wirtualnym Biegiem Policz się z Cukrzycą, turniej w statki w klubie Taktyk, akcja poboru krwi we Wzorcowni, pokazy tańca oraz koncerty Włocławscy Muzycy dla Orkiestry i Podaj Serce. (FOTO Z IMPREZ W NASZYM DZIALE FOTORELACJE). 

Dziś czekają kolejne atrakcje związane z 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harmonogram wydarzeń znajdziecie tutaj.

[ZT]37070[/ZT]

Zwieńczeniem akcji we Włocławku to koncert na Zielonym Rynku. Gwiazdą imprezy będzie Dawid Kwiatkowski, który wyjdzie na scenę o godz. 16:00. Później zagrają zespół Mechanicy Shanty i włocławscy DJ-e.

Włocławski sztab WOŚP zbiera pieniądze nie tylko do puszek. Na portalu Allegro.pl uruchomiono kilkadziesiąt aukcji, na których można wylicytować m.in. mistrzowski medal Anwilu Włocławek z sezonu 2018/2019, koszulkę z autografem Wilfreda Leona, ostatnie wejściówki na pożegnalny koncert zespołu Lao Che w Ck Browar B. i wiele innych fantów.

W tym roku dochód z WOŚP zostanie przeznaczony na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. Na liście planowanych zakupów są inkubatory, monitory respiratory, a także strzykawki automatyczne i objętościowe. Dodatkowo WOŚP chce wyposażyć sale i oddziały pooperacyjne w ultrasonografy i echokardiografy.

Wszystkie informacje o 28. finale we Włocławku znajdziecie w dziale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (106)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Doris3Doris3

1 12

A kogo to obchodzi???? 08:47, 12.01.2020


JanuszekJanuszek

8 1

Masz koleś problem ze sobą a co ma czyjaś orientacja z WOŚP ? robi cos czego nie chciał sie podjąć inny a wy tylko zniszczyć czlowieka oj ogarnijta się narodzie polski 17:45, 12.01.2020


Mała Mi79Mała Mi79

0 2

A czy tobie ktoś pod kołdrę zagląda? Co Cię to obchodzi kto z kim sypia? Zrób coś pożytecznego dla otoczenia, dopiero później krytykuj innych. Poćwicz ortografię, bo słabo z tym u Ciebie. 15:16, 13.01.2020


Jurek O Jurek O

33 6

Prawie 16 lat w UNI EUROPEJSKIEJ i zbieramy na chore dzieci 07:33, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


siema  masiema ma

27 53

po co ten cyrk ,przelać pieniądze na prywatne konto owsiaka ,odpadną koszty organizacyjne i koszty zbierania przez naiwnych ludzi ,rodzinka będzie miała więcej...... 09:39, 12.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pawkapawka

18 15

Jesteś podły 11:07, 12.01.2020


pawka nie  pierdolpawka nie pierdol

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


re do siemare do siema

24 39

A ile rok rocznie kosztuje miasto organizowanie Owsiakowi imprezy WOPŚ ? 10:56, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

siemasiema

5 8

To jest akurat informacja należąca do kategorii wrażliwych - dlatego utajniona 16:25, 12.01.2020


witz2witz2

53 18

Dziwię się tym wszystkim, którzy tak ostro krytykują WOŚP i J. Owsiaka. Pewnie sami nigdy niczego dla kogoś nie zrobili, ale tym którzy pomagają muszą jakoś dopiec.
Ktoś tu zauważył, że NFZ nie finansuje leczenia pewnych chorób. Nie dokonuje również zakupów drogiego sprzętu (przynajmniej nie w ilości potrzebnej). Wniosek z tego jest taki, że NFZ powinien być wdzięczny Owsiakowi, że nadal "Gra" ta jego Orkiestra i wyręcza państwo (rząd)
Ktoś napisał, że kupowany jest sprzęt, który jest mało wykorzystywany. Otóż czasami jest tak, że brak tego sprzętu, może kosztować życie, a w najlepszym przypadku ciężkie powikłania - bo trzeba szukać szpitala, w którym on się znajduje i zostanie udostępniony. Bywa, że taki szpital jest w znacznej odległości i zanim chore dziecko tam dotrze może być za późno. Lepiej chyba mieć sprzęt mało wykorzystywany, ale gotowy do natychmiastowego użycia w nagłych sytuacjach.
Co do finansowania ze zbiórek WOŚP konkretnych przypadków chorób (nie refundowanych przez NFZ!), to myślę, że to nie jest dobry pomysł. Kto by miał decydować, które dziecko dofinansować, a które nie. Zapewne musiał by to robić Owsiak, bo rozpoczynając zbiórkę, należy określić jej cel.
No i jest dylemat i żale rodziców - dlaczego czyjś "Jaś", a nie nasza "Kasia"? Owsiak mia to brać na swoje sumienie? Wtedy by podniósł się wrzask, że Owsiak musi brać kasę za określanie kogo ratować.
Jeszcze do krytykantów WOŚP. Nikomu niczego złego nie życzę, ale postawcie się w sytuacji osoby, która dowiaduje się w szpitalu, że dla dziecka nie ma natychmiastowej pomocy, bo nie ma odpowiedniego sprzętu, a najbliższy szpital posiadający go jest daleko, albo nie może go udostępnić.
Ja zawsze dawałem i będę dawał datki na WOŚP i jestem przekonany, że będą wykorzystane właściwie.
Pozdrawiam pana Jurka Owsiaka i wszystkich wolontariuszy WOŚP - grajcie głośno, może obudzicie sumienia malkontentów.
11:14, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

90 milionów prowizji90 milionów prowizji

12 14

https://www.kontrowersje.net/ponad_90_milion_w_w_us_ugach_obcych_rodzina_owsiak_w_na_swoim 11:28, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ktosikktosik

13 3

Przełącz czasem odbiornik na inne kanały niż TVPis!. Kto ci nagadał głupot że w IV RP "normalnie funkcjonują instytucje państwowe (masz na myśli tube propagandową partii -TVPis; prokuraturę działającą na zlecenie partyjne? i tak można wymieniać prawie bez końca). Obudź się i to szybko z tego letargu w który wszedłeś pewnie za pomocą 500+ lub Emerytura+ lub jakiś inny +.
WOŚP robi od lat to co powinno robić państwo, ale ponieważ nie działa "normalnie" to jest ta inicjatywa nadal potrzebna. Moje dzieci korzystały z tego sprzętu, ja wcześniej kilkanaście razy kwestowałem, w tym roku już dzieciaki przejęły pałeczkę. Dopóki ten sprzęt uratuje nawet jedno dziecko to ta akcja ma sens!!! 12:17, 12.01.2020


pomocpomoc

1 3

Ja też skorzystałem z fundacji Owsiaka, byłem kiedyś w szpitalu i na futrynie drzwi było serduszko od Owsiaka a potem zauważyłem ze nawet na krześle w poczekalni było serduszko ofiarowane od Owsiaka. 13:04, 12.01.2020


REKLAMA

WyrokWyrok

34 12

Ja tam jestem za WOŚP ponieważ to jest duże szczęście nie tylko dla nas ale także dla dzieci chorych które chorują maja poważne choroby i ja pomagam. Co roku i daje bo nie żałuję pieniędzy dla dzieci na różne urządzenia ratując im życie ja jestem za i uważam że dobrze ze jest ten finał i że warto pomagać dzieciom i innym osobom to jest wielki dar i serce dla dzieci ja kocham pomagać dzieciom chorym i bardzo współczuję dzieciom że chorujom ale takie życie ale też a wspierać ich z całego serca pomagamy i nie żałujmy im zbierzemy tyle pieniędzy na tą fundajcie tyle ile się da tym razem ma nadzieję że pobije y rekord WOŚP i będziemy najlepszym miastem który zebrał więcej niż w tamtym roku liczę na was i ja też pomagam życzę powodzenia żeby jak najwięcej zebrać pieniędzy ?❤️ 11:38, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zastanawiającezastanawiające

21 22

Zastanawiającym jest dlaczego Owsiak , chcąc pomagać dzieciom - nie finansuje wprost tych super-skomplikowanych operacji dzieci, nierzadko z koniecznością podjęcia kosztownych operacji zagranicą , dlaczego nie finansuje leczenia chorób niezwykle rzadkich , których niestety ale NFZ nie finansuje, bo przekracza to możliwości budżetu, ale z uporem maniaka - Owsiak kupuje sprzęt , który najczęściej już jest w szpitalach i czasem jest wykorzystywany w niewielkim stopniu. 12:18, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jawnośćjawność

6 5

Może się mylę ale wydaje mi się że w takich przypadkach pomocy dzieciom, koszty wydatkowane musiałyby być z natury rzeczy zbyt jawne i transparentne. 12:37, 12.01.2020


Pomóż Pomóż

26 14

Nie krytykuj. Albo nie przeszkadzaj. 12:42, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PomocPomoc

23 12

Masz spełnić swój obywatelski obowiązek i ofiarować jakieś pieniądze, a nie krytykować i nie przeszkadzać w zbiórce pieniędzy na WOPŚ, bo to nie jest żadna łaska tylko powinność wynikająca z obywatelskiej postawy . 12:57, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mrówka całamrówka cała

19 20

Hasło WOPŚ Róbta co chceta tylko dajta kase bo mata 13:11, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re zastanawiajacere zastanawiajace

8 5

Może się mylę ale wydaje mi się że w takich przypadkach pomocy dzieciom, koszty wydatkowane musiałyby być z natury rzeczy zbyt jawne i transparentne. 13:20, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LouLou

14 4

Ludzie wyjdźta z domu,bo nie ma komu do puszek wrzucać takie pustki na ulicach bo siedzita w domu. 13:29, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

były oborowybyły oborowy

0 0

niby magister a słoma i tak wystaje. 13:22, 13.01.2020


do Loudo Lou

10 5

Ludziska jak nie możeta same wyjść z chałupy to wyślijta chociaż dziecioki i dajta im kasiore niech wrzucą do puszek, bo to jest wasz psi obowiązek 13:47, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Loure Lou

6 10

Dziecioki latajum ze skabunkami zmarzły aż majum gile po nosym a kasy nie wrzucata, a róbta jak chceta ale dajta kase 13:54, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jakitakijakitaki

19 27

Piramida WOŚP:
- na szczycie Owsiak z rodziną wyciągają z tego miliony
- pośrodku celebryci, oddający na aukcje zbędne i bezwartościowe dla nich rzeczy, ocieplają swój wizerunek
- na dole miliony naiwnych, którzy zasilają to swoimi pieniędzmi i darmową pracą (wolontariat).
14:18, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DosDos

14 11

A poniżej mułu jesteś ty . 15:36, 12.01.2020


REKLAMA

mohermoher

20 11

lepiej dajcie Ojcu Dyrektorowi, On wie co zrobić z Waszymi pieniędzmi ! 14:22, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Eunuch bez jaj!Eunuch bez jaj!

25 9

DLACZEGO PIS I KOŚCIÓŁ NIE LUBIĄ WOŚP???? BO TO JEDYNE PIENIĄDZE,KTÓRE IM SIĘ NIE NALEŻĄ!!! 14:40, 12.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do mały rozumek do mały rozumek

5 12

Bo są wykształceni, myślący i są Polakami, a więc nie mają mentalności żebraczej i złodziejskiej 15:53, 12.01.2020


Do Eunuch... Do Eunuch...

6 12

Akurat PiS jest jedyną partia, która dba o dzieci bo dała z naszych podatków 500+ zdejmij klapki i spójrz obiektywnie a nie zaslepiony nienawiścią Jurek sam podgrzewa atmosferę i politykuje 16:09, 12.01.2020


BRAWO JUREKBRAWO JUREK

26 11

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! 14:41, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


do bez mózgado bez mózga

8 2

Mozna wygrac wycieczke to twojego pustego łba i przekazac troche szarych komórek bo twoje już obumarły!!! 14:44, 12.01.2020


Ciemny luduCiemny ludu

7 8

Słychac wycie??? ZNAKOMICIE!!! 14:42, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szawszaw

23 15

Brawo WOŚP !!!!!!!!!!!!!!!!! 14:59, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

12351235

7 5

Mam nadzieję że ta impreza masowa będzie lepiej zabezpieczona niż rok temu w Gdańsku. 15:31, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JolakJolak

16 2

Ludzie ogarnijcie się nie chcecie nie dawajcie, ciągle robicie zadymy o kasę a to że na tace dają ludzie, że na WOŚP, dajcie spokój każdy daje tam gdzie chce nie potrzeba tych obelg nikt nie jest idealny 15:56, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


vbjvbj

12 15

Wg mnie serduszko WOPŚ rozdawane przez dzieci - to dzisiaj symbol; komuny, prostactwa i obciachu zaaranżowany w Tenkraj w okresie dominacji sowieckiej. 16:11, 12.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Pedro!Pedro!

7 5

Lecz się *%#)!& 17:01, 12.01.2020


do vbjdo vbj

2 5

Ale przede wszystkim jest symbolem czerwonego dziadostwa bolszewickiego 18:12, 12.01.2020


REKLAMA

Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

7 3

Brawo Justyna i brawo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i brawo My! :) https://sportowefakty.wp.pl/zimowe/863776/28-final-wosp-justyna-kowalczyk-kwestowala-na-kasprowym-uzbierala-duza-sume 17:26, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo dla księdza!Brawo dla księdza!

10 2

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ofiarę od swoich parafian. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wosp-2020-elblag-ksiadz-przekazal-ofiare-od-parafian/vbt056j 17:29, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo WOŚP!Brawo WOŚP!

11 3

Urodziła się ze złożoną wadą serca. Ponad 22 lata temu pomogli specjaliści z CZD i sprzęt zakupiony przez WOŚP.... https://portal.abczdrowie.pl/jako-dziecko-zamiast-kilku-operacji-przeszla-jedna-pomogl-sprzet-zakupiony-przez-wosp 17:31, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NaturaNatura

2 9

Prawo natury jest takie że słaby ginie. Jeżeli jesteś młodą osobą w wieku reproduktywnym nie patrzysz na to że byłaś kiedyś chora więc będziesz przekazywać swoje geny dalej.
Osoby wadliwe powinny być po uratowaniu kastrowane aby dalej nie było chorób dziwnych. 18:50, 12.01.2020


Nie wierzę co czytamNie wierzę co czytam

11 3

Mój Boże i to Wy katolicy piszecie takie bzdury... obyście nigdy nie musieli ze sprzętu WOŚP korzystać (choć mało to prawdopodobne ) nie zapomnijcie ,że to my"glupie "społeczeństwo przyczyniliśmy się do tego ,że ten sprzęt ratuje Ci życie.Ubolewam ,że przy przyjęciu w szpitalu nie ma opcji zaznaczenia przez wszystkich krytykujących odmowy korzystania ze sprzętu WOŚP.Głęboko mam ile zarabia Owsiak i jego ludzie najważniejsze ,że robią kawał dobrej roboty .Niech jeden z drugim zorganizuje taką imprezę ,ogarnie logistykę, sponsorów itd życzę powodzenia...Na koniec jeszcze raz obyście Janusze i Grażynki nigdy nie musieli korzystać ...obyście. 17:41, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawa dla Księdza!!!Brawa dla Księdza!!!

8 2

Ksiądz Kamil Wołyński z parafii Polskokatolickiej w Żółkiewce zamiast tacy zaprosił do kościoła wolontariuszy WOŚP. " Wolontariusze poświęcają swój czas. Nie zbierają dla siebie, tylko żeby pomagać". https://wiadomosci.wp.pl/28-final-wosp-2020-ksiadz-zamiast-tacy-zbieral-dla-wosp-wierni-juz-w-grudniu-pytali-czy-bedziemy-pomagali-6466937859520641a 17:44, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

(-)(-)

4 0

Bo to parafia Polskokatolicka a nie Rzymskokatolicka. 19:42, 12.01.2020


Katolik nie PISOWIECKatolik nie PISOWIEC

5 4

Łączmy się kochani, czy to wośp, czy caritas bądź inna pomoc, bo pomaganie jest super. Wszystkiego dobrego dla Was, pamiętajcie, że bywa różnie, ale warto się łączyć i działać razem :) 17:51, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RekinRekin

9 6

Brawo Jurku! Ratujesz dar najcenniejszy, czyli ludzkie życie. Twoim przeciwnikom jest droższe tzw. życie wieczne, niesprawdzony mit, jednak nie wszyscy śpieszą się do tzw. nieba. Zadowoleni będą jedynie zbierający kasę za pogrzeby! 17:54, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do rekindo rekin

3 3

W Gdańsku dał tego pokaz 19:18, 12.01.2020


lucjanlucjan

9 7

Nie mam nic przeciw zbieraniu pieniędzy. Jedno mi się nie podoba, taka presja , grająca na wysokich uczuciach, że trzeba chwalić akcje i się zachwycać. Każdy kto ma inne zdanie czy jakieś uwagi to jest oszołom, podły, ksenofob, homofob, faszysta, dureń.

17:55, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NIE-RZĄDNIE-RZĄD

14 1

Żebranina w środku Europy. To psim obowiązkiem państwa jest zabezpieczyć zdrowie obywateli. Dlatego płacimy podatki. Ale jak się wysyła miliony do Torunia to szuka się pieniędzy przez takie akcje żebracze. 17:56, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obłuda PISSObłuda PISS

12 5

W Teleexpressie ani słowa o WOŚP , ale o Grodzkim nie zapomnieli hahaha 17:58, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

emerytemeryt

9 6

Mieszkam poza centrum ,ale znalazłem sposób na wpłacenie do puszki WOŚP. Poszedłem pod kościół i znalazłem dzielnych młodych ludzi z akcji. Mam 2 serduszka wklejone do nowego kalendarza. Brawo Jurek, brawo i wielki mój szacunek dla młodych wolontariuszy ! 18:02, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):):):)

0 1

Kłamiesz i nie jesteś emerytem , dasz raz na rok grosza a resztę roku w palnik , najważniejsze że sumienie czyste bo pomogłem :) 11:24, 13.01.2020


moherówkamoherówka

8 4

My w Pis mamy własnych 10 przykazań. A Przykazanie nr 7 - to bierz ile chcesz nie dając w zamian nic. 1-prz. Kłam i oczerniaj przeciwników swych , nawet jak wszyscy wiedzą ,że łżesz. 18:07, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sędzia przedpokojuSędzia przedpokoju

6 3

To BANAŚ jeszcze nie siedzi?Kasta,rządzi,kasta radzi,kasta nigdy cię nie zdradzi! 18:09, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polak katolikPolak katolik

9 3

Nie mam sympatii dla Owsiaka ale dla polaków którzy nie są obojętni na niemoc naszej władzy, to do nich należy zapewnienie tych potrzeb. Morawiecki szuka tylko nowych podatków, kar, mandatów, wykiwania emerytów, małych przedsiębiorców, pensji dla swoich a nie o ludzi którzy tworzą ten kraj. Co na to zarozumiały "naczelnik". Zajmuje się kotem i kolanem a nie naszymi sprawami. Reszta to klęcznikowcy. 18:11, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

3 8

Łał.Blokada komentarza.To ja jeszcze intensywniej będę namawiał rodzinę i znajomych do omijania puszek złodzieja owsiaka. 18:13, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do pojebado pojeba

5 3

Sam jestes złodziej i do tego z KGB!!! 18:22, 12.01.2020


WiesiaWiesia

9 2

KOCHANI . MUSIMY POKAZAĆ TYM JEDYNYM NA ŚWIECIE SPRAWIEDLIWYM Z PAPIEROWYM NAPOLEONEM NA ŚWIECIE , TYM PUBLICZNIE I POD PUBLIKE MODLACYM SIĘ I DZIELACYM OPŁATKIEM , A ZA CHWILE TRYSKAJACYM JADEM , ZE TRZYMAMY SIĘ RAZEM , ZE KOCHAMY LUDZI I NIESIEMY POMOC , BO TAK NAPRAWDĘ CO ROBIMY WSZYSCY Z WOŚP I Z OWSIAKIEM ,TO TO WSZYSTKO POWINIEN ROBIĆ RZĄD NIE MY !!! DZIEKI WSZYSTKIM ZA SERCE I ODWAGĘ !! 18:21, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Wiesiado Wiesia

4 7

Rząd to powinien pałami rozgonić tą komunistyczną fundację WOPŚ ośmieszająca nasz Kraj , bo to jest jeden wielki obciach, a jak potrzeba na operację dzieci zagranica czy w USA to w mediach prośby o pomoc i wtedy społeczeństwo jest zmuszone pomóc bo kasa Owsiaka to może zasilić ale dziadowskie festiwale 18:38, 12.01.2020


Fan BANASIAFan BANASIA

6 3

Ja jestem z PIS i nikt mi nie daje , sam muszę ukraść i zakombinować na ciemnym ludzie. Ta zbiórka powinna być przekazana Kościołowi , a Mateuszek już ją odpowiednio zagospodaruje. 18:36, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gram na Dudachgram na Dudach

10 4

Owsiak , powinien przelewać Kasę na Nowogrodzką i wtedy była by gitara!To pisiorów najbardziej boli ze nie moga zrobić SKOKU NA KASE...Napoleon Kwacz wie najlepiej jaką strategię dla niej przyjąć. 18:41, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehe

9 6

Znowu KK będzie grzmiał , bo mniej kasy na Watykan:) 19:01, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Greg Greg

4 6

Pomaganie jest super!!!!. Nieważne czy WOŚP czy Caritas warto mieć w swoim serduszku jakąś iskierkie dobroci bo bez tego będziemy tylko marudami, narzakajacymi internetowymi trolami widzacymi w drugim człowieku wroga i złodzieja. 19:25, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Mat.Mat.

9 5

Super:) oby Włocławek zebrał więcej niż w zeszłym roku. Bez orkiestry szpitale były by bardzo biedne więc bądźmy wdzięczni.. 19:51, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PIS !!PIS !!

1 1

2020r PKB 5% na Zdrowie brawo PREMIER ! 11:28, 13.01.2020


witz2witz2

10 6

Dziwię się tym wszystkim, którzy tak ostro krytykują WOŚP i J. Owsiaka. Pewnie sami nigdy niczego dla kogoś nie zrobili, ale tym którzy pomagają muszą jakoś dopiec.
Ktoś tu zauważył, że NFZ nie finansuje leczenia pewnych chorób. Nie dokonuje również zakupów drogiego sprzętu (przynajmniej nie w ilości potrzebnej). Wniosek z tego jest taki, że NFZ powinien być wdzięczny Owsiakowi, że nadal "Gra" ta jego Orkiestra i wyręcza państwo (rząd)
Ktoś napisał, że kupowany jest sprzęt, który jest mało wykorzystywany. Otóż czasami jest tak, że brak tego sprzętu, może kosztować życie, a w najlepszym przypadku ciężkie powikłania - bo trzeba szukać szpitala, w którym on się znajduje i zostanie udostępniony. Bywa, że taki szpital jest w znacznej odległości i zanim chore dziecko tam dotrze może być za późno. Lepiej chyba mieć sprzęt mało wykorzystywany, ale gotowy do natychmiastowego użycia w nagłych sytuacjach.
Co do finansowania ze zbiórek WOŚP konkretnych przypadków chorób (nie refundowanych przez NFZ!), to myślę, że to nie jest dobry pomysł. Kto by miał decydować, które dziecko dofinansować, a które nie. Zapewne musiał by to robić Owsiak, bo rozpoczynając zbiórkę, należy określić jej cel.
No i jest dylemat i żale rodziców - dlaczego czyjś "Jaś", a nie nasza "Kasia"? Owsiak mia to brać na swoje sumienie? Wtedy by podniósł się wrzask, że Owsiak musi brać kasę za określanie kogo ratować.
Jeszcze do krytykantów WOŚP. Nikomu niczego złego nie życzę, ale postawcie się w sytuacji osoby, która dowiaduje się w szpitalu, że dla dziecka nie ma natychmiastowej pomocy, bo nie ma odpowiedniego sprzętu, a najbliższy szpital posiadający go jest daleko, albo nie może go udostępnić.
Ja zawsze dawałem i będę dawał datki na WOŚP i jestem przekonany, że będą wykorzystane właściwie.
Pozdrawiam pana Jurka Owsiaka i wszystkich wolontariuszy WOŚP - grajcie głośno, może obudzicie sumienia. 20:35, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BRAWO-GRATULACJE!BRAWO-GRATULACJE!

5 6

Sukces blogerki. Mama Ginekolog zebrała 2 mln na WOŚP!!! https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sukces-blogerki-mama-ginekolog-zebrala-2-mln-na-wosp/x808hbk 20:38, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BRAWO  Łukasz  WOŚP!BRAWO Łukasz WOŚP!

6 6

Łukasza Berezaka zna cała Polska. Mimo licznych chorób (Leśniowskiego-Crohna, nadciśnienie, kamica nerkowa) jeszcze nigdy nie odmówił pomocy. Nastolatek co roku kwestuje podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Nie robię niczego niezwykłego, po prostu lubię pomagać. Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym innym, dla których jeszcze jest nadzieja...https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wosp-2020-lukasz-berezak-kwestuje-w-tym-roku-w-warszawie-na-zywo-to-robi-100-razy/8rtgdet 20:43, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wicerzecznik PiSWicerzecznik PiS

5 5

Radosław Fogiel (pis) przykleił sobie serduszko WOŚP w studio, które dał mu prowadzący Robert Feluś. Wicerzecznik PiS podkreślił, że warto pomagać. Jak podkreślił, Orkiestra potrafi łączyć wyborców PiS-u i opozycji https://wiadomosci.wp.pl/wosp-2020-wicerzecznik-pis-przyszedl-do-studia-bez-serduszka-wyszedl-juz-z-nim-6466981059430017v
20:53, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

w TVP cisza o WOŚP!w TVP cisza o WOŚP!

7 8

Skandal że tvp odwróciła sie od WOŚP!!! https://gwiazdy.wp.pl/wosp-2020-tomasz-organek-gdansk-nie-trzyma-nienawisci-w-sobie-6466956345534081a 20:56, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do cisza o WOPŚdo cisza o WOPŚ

7 5

Bo komunistyczny relikt zalegalizowanego żebractwa z okresu dominacji sowieckiej PRL-u pseudo fundacja WOPŚ - jest dzisiaj w wolnej Polsce obciachem 00:52, 13.01.2020


Przełączyłem  na TVPPrzełączyłem na TVP

10 8

widzę?! Ani słowa o Orkiestrze, za to pomyje wylewają na Europę, sytuację we Francji, marszałka Grodzkiego... To obłęd, oni żyją w innej rzeczywistości!!! Szok, wierzyć się nie chce... 20:59, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Przełączyłem  na TVPPrzełączyłem na TVP

8 9

- i co widzę?! Ani słowa o Orkiestrze, za to pomyje wylewają na Europę, sytuację we Francji, marszałka Grodzkiego... To obłęd, oni żyją w innej rzeczywistości!!! Szok, wierzyć się nie chce... 21:00, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zainteresowanyzainteresowany

8 8

CZEGO SPODZIEWAC sie po gumofilcach wielbicielach martyniuka . ( dla ktorych 1-27 to zwyciestwo ??/ daja kase'' skromnym'' slugom bo żym zeby jeszcze wieksze kabany im rosly wiecej zlota na sobie nosili i drozesze fury mieli !!! 21:02, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pokopoko

9 12

jeszcze wiecej ciemna maso daj owsikowii calej zawszonej opozycji kasy 21:03, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

tak sie pytamtak sie pytam

8 8

Czy Martusia Katyńska znowu wzięła kolejny ślub kościelny ? 21:04, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

peowiecpeowiec

11 10

niech rozliczy sie z poprzednich orkiestr do tej pory nie rozliczył się z 200 mln zł 21:08, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do peowcado peowca

7 10

Weż się p i e r d o l n i j w ten pusty pisowski zaklanany ŁEB! 21:12, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do peowcado peowca

6 8

Weż się p i e r d o l n i j w ten pusty pisowski zakłamany ŁEB!!! 21:13, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A co na WOŚPA co na WOŚP

6 9

przekazał nasz wspaniały RZĄD???oprócz podwyżek,które dotkną nas wszystkich w tym roku!!! 21:19, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki

9 1

109mld za służbę zdrowia w 2020r czyli w tym na dzieci i 500+ wsparcia na niepełnosprawne dzieci które za Tuska nigdy nie mogły się tego doczekać................ 10:07, 13.01.2020


ciekawe ciekawe

4 8

Ile wrzucił właściciel kota?? 21:23, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

naczelniknaczelnik

5 10

oddał kuwetę ....do posprzątania i kilo łupieżu!!! 21:26, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miska ryżu premieramiska ryżu premiera

6 10

Premier Morawiecki wystawił na aukcje WOŚP słynną miche RYŻU która bije rekordy na aukcji. Licytujacy oferują już zawrotne kwoty !!! a wyjściowa kwota wynosiła zaledwie 10zł.Wystawiający uważa, że jego ryż ma szansę stać się eksponatem "w muzeum paradoksów IV RP". 21:36, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szwederowo do NaturaSzwederowo do Natura

3 4

Aż ciarki po plecach przechodzą 08:23, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

2020r- 5% PKB 2020r- 5% PKB

9 1

2020r-109 mld na zdrowie 5 proc PKB i pierwszy od 30lat rok bez deficytu, koniec zbierania na dzieci wstyd XXI wiek i ponad 15lat w Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki z miską bez deficytu. 10:01, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Morawiecki Morawiecki

9 1

109mld za służbę zdrowia w 2020r czyli w tym na dzieci i 500+ wsparcia na niepełnosprawne dzieci które za Tuska nigdy nie mogły się tego doczekać 10:08, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Takie tam :)Takie tam :)

7 1

Czy zwolennicy opozycji nadal twierdzą że zestrzelony samolot Ukrainy w Teheranie to robota USA ?:) i co mają do powiedzenia obrońcy demokracji na to że Macron znowu policje nasyła na własnych obywateli !! 10:31, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZarobioneZarobione

9 1

Dałam na WOŚP dałam na tace i dałam na pożary w Australii , zapracowane własnymi grabiami i to ciężko także wara wszystkim....... 10:35, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obłuda !Obłuda !

10 3

Platforma przed śmiercią Adamowicza zaczęła odcinać się od niego bo wiedzieli jakie bagno jest w Gdańsku a on zresztą nie chciał ich już słuchać a po jego śmierci grają nim politycznie z jego żoną i Owsiakiem na czele! 10:59, 13.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

potwierdzampotwierdzam

5 0

I wywieźli go daleko , by nie było skandalu z aresztowaniem prezydenta Gdańska. 11:18, 13.01.2020


TypTyp

4 1

Siedzi z Kulczykiem i Kaczyńskim i kawior i Jack Danielsa piją na ciepłych wyspach13:15, 13.01.2020


knorknor

6 0

Zbieramy na basen dla Owsiaka ! 11:19, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mk tvMk tv

0 0

https://www.youtube.com/watch?v=Q6dw2u7ICmU 11:45, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TytkoTytko

3 1

Je*** Chazarów i klechów największych okupantów Słowian 13:12, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika25Monika25

0 1

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
. 20:25, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witz2witz2

1 1

Do "zastanawiające". Na temat finansowania operacji zagranicznych ze zbiórek WOŚP pisałem wcześniej. Oczywiście, że było by to wspaniałe móc pomagać w takich sytuacjach. Trzeba jednak pamiętać, że zebrane środki nie wystarczą dla wszystkich potrzebujących.
Konieczność kwalifikowania dzieci na takie operacje, byłaby niezmiernie trudna.
Czy ktoś podjął by się podejmowania takich decyzji. Wyręczania Boga w kwestii kto ma żyć, a kto nie.
Myślę, że lepiej szpitale wyposażać w sprzęt do ratowania życia w ciężkich przypadkach, a nawet dofinansowywać szkolenia lekarzy-specjalistów za granicą, w zakresie leczenia rzadkich chorób.
Takie działanie może przynieść lepsze efekty. 21:35, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA