O tym się mówi Włocławek

Zamknij
Ważne

Miesięczne rachunki znów wzrosną! Drożej będzie już od...

M.O. / PAP 18:00, 19.07.2021 Aktualizacja: 03:42, 22.10.2025
15 Miesięczne rachunki znów wzrosną! Drożej będzie już od... fot. PAP

Od 1 sierpnia ceny gazu dla gospodarstw domowych w taryfie największego sprzedawcy - PGNIG Obrót Detaliczny - rosną o ponad 12,4 proc. Prezes URE zatwierdził w piątek zmianę taryfy. PGNiG uzasadniło wniosek o podwyżkę rosnącymi cenami zakupu gazu na rynku.

Zgodnie z wyliczeniami regulatora, w nowej taryfie dla tzw. kuchenkowiczów, czyli gospodarstw, gdzie gaz jest używany tylko do przygotowania posiłków, wzrost miesięcznych rachunków będzie rzędu 1 zł.

Dla odbiorców używających gazu również do podgrzewania wody użytkowej miesięczny rachunek wzrośnie średnio o niecałe 7 zł. Natomiast odbiorcy używający gazu także do ogrzewania muszą się liczyć średnio ze wzrostem rachunku o 20 zł miesięcznie.

Nowa taryfa ma obowiązywać do końca 2021 r. To już druga podwyżka taryfy PGNiG Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych w tym roku - w kwietniu wzrosła ona o 5,6 proc. Również z początkiem 2021 r. taryfa PGNiG OD poszła w górę - o 2,9 proc. Gospodarstwa domowe to jedyna grupa odbiorców, dla której taryfy zatwierdza regulator.

Jak poinformował URE, w lipcu PGNiG OD ponownie zwróciła się do regulatora o podwyżkę taryfy, motywując to dalszym wzrostem cen zakupu gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi główne źródło zakupów spółki. Od roku na TGE, podobnie jak i na innych rynkach europejskich, ceny gazu nieustannie rosną.

Od czerwca 2020 r. do czerwca 2021 r. średnie ceny gazu na rynku spot TGE wzrosły niemal o 400 proc., w kontraktach terminowych na III kwartał 2021 r. ceny w ciągu roku skoczyły o niemal 350 proc., a na IV kwartał 2021 r. - o prawie 160 proc.

Jak zwraca uwagę URE, nie zmienią się stawki opłat dystrybucyjnych operatora największego systemu dystrybucyjnego gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa.

Oznacza to, że wzrost całego rachunku za gaz będzie niższy od wzrostu ceny samego paliwa.

(M.O. / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (15)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

!!

2 11

Skoro wolisz wąchać warszawskie gó...na w Wiśle - głosuj na dewiantów i zboczeńców pod hasłami rudego kłamcy który przyjechał mącić ...wolny kraj , wolny wybór .

07:49, 20.07.2021

Taka prawdaTaka prawda

8 2

warszawskie gó...a najbardziej śmierdzą z Nowogrodzkiej

08:08, 20.07.2021

????????????????

0 0

Pawlaka trzeba zapytać , on jest biegły w kontaktach z Gazpromem .

16:44, 26.07.2021

Iza2Iza2

3 1

Zobaczysz jakie będą ceny gazu gdy ta umowa się zakończy, jeszcze za nimi zatęsknisz.

13:43, 21.07.2021

EKO EKO

2 2

NIE ISTNIEJE TAKIE COŚ JAK EKOLOGIA ;) MAMY SIE PODPORZĄDKOWAĆ DO NWO NOWEGO ŁADU KTÓRYM JEST NOWY PORZĄDEK ŚWIATA ^^ DO 2030 ROKU NIE BEDZIE MOŻNA WCHODZIĆ DO LASÓW, PALIĆ DREWNEM , WĘGLEM , TOLEROWAĆ TĄ SAMĄ PŁEĆ , NIE MIEĆ AUTA , MIESZKANIA BYĆ W ZRÓWNOWAZONYM SYSTEMIE . MIESO NATOMIAST MA BYĆ CAŁKIEM ZLIKWIDOWANE ROLNICTWO CO WAM JUŻ POKAZUJĄ O 12 30 W TVP 1 W AGRO ŻE ASF ZABIJA ŚWINKI :) JA SIE TYLKO PYTAM KIEDY WY WKOŃCU SIE OBUDZICIE ...

14:07, 20.07.2021

Pozostałe komentarze

HyceaHycea

0 16

Ja gazem nie podgrzewam potraw tylko dziadostwo z blokow na gazie gotuje.
Apropos blokow to tam same dziadostwo mieszka.

22:01, 19.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

NATURANATURA

5 1

WIESZ GDZIE NAJLEPIEJ ZAMIESZKAĆ W LESIE JAKO OUDISDER :) ALE WŁADZA DO 2030 ROKU MA SPRYWATYZOWAĆ PAŃSTWOWE LASY WIEC POZOSTAJE MIASTO I ZDYCHANIE Z GŁODU ^^

13:59, 20.07.2021

nowy syfnowy syf

7 3

Taki to nowy ład, więcej płać i szczypawki w ciemno brać....

08:19, 20.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

?!?!

5 1

500 OLUS NATOMIAST MA BYC TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH XD PYTAM SIE WAS ILE JESZCZE TRZEBA CO WAM MUSI WŁADZA ZABRAĆ BYŚCIE SIE OBUDZILI ?????

13:55, 20.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GŁÓDGŁÓD

5 2

WŁADZA ROBI TYLKO DLATEGO BYŚCIE POZ*DYCHALI ILE JESZCZE WYTRZYMACIE :) GŁODEM PISAŁAM NAS WEZMĄ

13:57, 20.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

////////////

1 0

Panicz sie znalazl z Koziej Wolki

20:05, 26.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%