Nie żyje lekarz z województwa dolnośląskiego. Po jego śmierci okazało się, że 39-latek spędzał w pracy ponad dwa razy więcej czasu, niż było wskazane. Dlaczego?
Informację przekazała Wirtualna Polska, która opierała się na materiale Dziennika Wałbrzych.
Doktor Leszek Pabis z Wałbrzycha zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek 23 sierpnia. Dramat lekarza rozegrał się w jego własnym domu.
Mimo że reanimacja 39-latka trwała kilkadziesiąt minut, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Co mogło być przyczyną jego śmierci?
- Przed śmiercią dr Leszek Pabis pracował w szpitalu nawet po 100 godzin tygodniowo. To ponad dwukrotnie więcej, niż należy – kodeks pracy wskazuje, że po ta liczba powinna wynosić 42. Jeden ze współpracowników zmarłego podkreśla, że wynikało to m.in. z deficytów kadrowych
- informują dziennikarze WP.
To oznacza, że spędzał w pracy ponad dwa razy więcej czasu, niż było wskazane.
Lekarze mówią wprost, że deficyty kadrowe w szpitalach są ogromne.
- Współpracownik doktora Leszka Pabisa podkreśla, że każdy oddział potrzebuje pomocy anestezjologa. Tym samym powrót pana Pabisa do domu bywał równoznaczny z nieprzeprowadzeniem zabiegu u części z pacjentów, co skłaniało 39-latka do pozostawania w pracy dłużej - kończą dziennikarze.
0 8
Chińczycy pracują po 16 godzin dziennie i nikt nie płacze. Wielu też umiera z przepracowania.
1 1
Wyrazy współczucia dla rodziny.
Praca w zawodzie ratownika medycznego, pielęgniarki czy lekarza to od 400 godzin do nieskończoności, czyli 744 godzin ,więc gdy ktoś z nas z tej grupy ma,, tylko " równowartość dwóch etatów ,to ja go nazywam NYGUS